Moja przygoda z Technics SL 1200 GR

Zaczęty przez frywolny trucht, Sierpień 12, 2020, 14:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Hmm. Szanuję Twoją przygodę, ale... to nie jest sprzęt dla Ciebie.

Fajnie, bo zawsze jakieś doświadczenie, ale mogę postawić pieniądze, jak długo to zdzierżysz.

Fajnie, że nie zamknąłeś się w sobie i piszesz. To pomaga :)

Uwielbiam Was.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Co do czystości ostrza. Każdy facet powinien dbać o czystość ostrza :) Spodziewam się, że raczej zawias się zastał. Tak naprawdę to Glider pograł z 50-70 godzin i co najmniej rok poleżał w pudełku.

Cytat: Therion w Wrzesień 16, 2020, 18:18Fajnie, że nie zamknąłeś się w sobie i piszesz. To pomaga


Też tak to czuję :) Ale ani w kierunku Fonciaka, ani Transrotora, itp. moje ewentualne kroki nie będą skierowane.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie


Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

#604
Teraz będę okrutny.

Za 9 tysi masz Tr. Maxa. Pewnie nie weźmiesz go z podstawowym Jelco 250 eee Tr800, to więc wstawą Ci 750.Z olejem czy bez, wsio ryba. Miejsce na dwa ramiona, z czasem wstawisz drugie jakie chcesz, pewnie SME. Silnik nie do zajechania, trzyma obroty. Zasilacz do wyboru. Ustawień się trzyma jak rządząca partia koryta. Byś już tylko handlował wkładkami.

Ale co ja tam wiem. Po alkoholu jestem.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: Kangie w Wrzesień 16, 2020, 18:04
Cytat: Therion w Wrzesień 16, 2020, 18:01Uff. Czyli alkohol.
Ale przynajmniej niegroźny jesteś ;)

Czy ja wiem? Właśnie założyłem post o scyzorykach :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

O mój miły Panie. Akwarium, żeby to osłonić, ile powinno mieć litrów? 300?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

#607
Złudzenie apteczne. Silnik  możesz wstawić pod talerz. Ja lubię na zewnątrz.

o tak może być, choć nie mam pojęcia, jak wówczas się włącza, ale problem mnie nie dotyczy, więc spoko.

Krótkie paski są w komplecie.



A moje "akwarium" wyglada tak:
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Kangie

Cytat: Therion w Wrzesień 16, 2020, 18:33Czy ja wiem? Właśnie założyłem post o scyzorykach
Lubię kosy, tylko większe niż scyzorykowe, konstrukcji typu "full tang", czyli lite, nie składane.

O mały włos, a w zeszłym roku rozpocząłbym wykonawstwo noża DIY ze starej tarczy piły stołowej, stal NCV1. Poszedłem na łatwiznę i kupiłem customowego gotowca ze stali D2 od gościa, który ręcznie wykonuje noże i samodzielnie je hartuje dla komandosów, policjantów.
Sztuka dla sztuki. Na wojnie mnie nie ma. Nóż u mnie ma lekko. Nie narobi się zbytnio. W sumie nie wiem po co go kupiłem. Okazuje się, że jest mnóstwo hobbystów kolekcjonerów noży. Mają niezłego pi3rdolca. Potrafią kłócić się o gatunek stali użytej do budowy noża albo o sposób hartowania/odpuszczania. Masakra.

Kangie

Ale jądra! Zawsze widziałem odwrotnie ;)

Kangie


Therion

To jeszcze tylko pokażę na koniec, jak akwarium lezy na trampku w stanie spoczynku...

Czy się sprawdza? Tak
Czy sie kurzy? Tak. Wszystko poza talerzem jest zakurzone pierwszorzędnie. Ale mam żoniny pedzelek od makijażu i nim walczę.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

#612
Ta dam. Werble. To jak, prawidełko technicsowe trzyma którąś z trzech krzywych, czy wyznacza swoje standardy? Dla pewności wszystko sprawdziłem po trzy razy. Moje kaprawe oko nie widzi błędów. Choć do setnych milimetra to na pewno nie jest.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

No to zaczynamy. Wydaje się, że najbliżej jest do krzywej Stevnsona. Pozostali nijak. Odpadają już na samym początku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Krok drugi. wkładka powinna wylądować na pierwszej linii z prawej. Jak widać odjechała wpistu. Jeżeli błąd się pogłębił, nie jest to również Stevenson. Czyli Technics wyznacza swoje standardy kąta prowadzenia i przesięgu. Czy  widzicie jeszcze, że coś spierniczyłem i można to poprawić?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Arek ale chyba źle zrozumiałem ,bo do wszystkich krzywych jesteś w stanie wyjustować wkładke . Nie tylko do Stevensona . Headshel daje  ci sporo zapasu i mozliwość przesunięcia wkładki . No chyba że źle zinterpretowalem twój poprzedni wpis?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Cytat: miniabyr w Wrzesień 17, 2020, 12:01No chyba że źle zinterpretowalem twój poprzedni wpis?

Chyba chodzi o to, że zgodnie z podziałką firmową igła jest oddalona o 52mm od początku headshella i teoretycznie takie ustawienie wkładki powinno dać poprawną kalibrację. (Rozumiem, że pierwsze zdjęcie to zmierzenie długości szpindla od piwotu).

Tymczasem okazuje się, że przy ustawieniach "firmowych" wkładka nie jest ustawiona na żadnej znanej nam krzywej Baerwalda, Stevensona itp.
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Tak juz to z Arkiem wyjaśniłem  w rozmowie telefonicznej . FIrma podaje ,że efektywna długość ramienia to 230mm a overhang 15 mm.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Nie wiem czy dobrze wnioskuję, bo w instrukcji chyba nie ma słowa, ale mi wychodzi coś 215 mm? Co to mierzy? Odległość osi ramienia do osi obrotu talerza?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

#619
Tak dobrze pokazuje protractor ! 215 to długość montażowa + 15 mm overhang =230 mm. I te brakujące 15 mm nasz w  1 punkcie protraktora jeśli wybierzesz jakąś krzywą . Choć w zależności od wybranej krzywej te 15 mm może oscylować okolo wartości 15 mm.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Co ciekawe kąt prowadzenia w zasadzie się zgadza we wszystkich trzech punktach dla Stevensona :) Odchyłka nie przekracza 1mm na pewno.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


frywolny trucht

Mam pewne wątpliwości. Po co robić siateczkę, która nie pomaga, a przeszkadza w ustawieniu kąta prowadzenia? Powiedz lepiej czy jesteś w stanie przykręcić headshell pod różnym azymutem. U mnie zauważyłem, że jak bym nie próbował krzywo, to ostatecznie w gnieździe lądował zawsze z tym samym azymutem. A teraz mam już pewne możliwości :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

winylowy_luke

Tak, dokręcając headshell mogę delikatnie azymut skorygować albo zepsuć hehe ;D

frywolny trucht

OK. Jeśli nic ciekawego- w sensie komentarzy- się nie wydarzy (nie czuję jak rymuję), to jutro, pojutrze zmienię headshell na JELCO i zacznę Glidera próbować na poszczególnych krzywych. Choć cały czas mam wrażenie, że Glider może być zbyt podatny na to ramię. No obaczym.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93