Warto? Czy nie warto kupić?

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 01, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: Thorogood w Czerwiec 11, 2014, 09:26
Patrzyłeś na ebay?
Masz tutaj dobry gramiak za 250 euro
http://www.ebay.de/itm/THORENS-TD-318-PLATTENSPIELER-TURNTABLE-High-End-/221456798666?pt=Plattenspieler&hash=item338fda93ca

Popieram, za tę kasę to brał bym w ciemno. U nas cena takiego patefonu będzie pewnie z x 2. To świetny gramofon, polecam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

BMAN76

Dobry pomysł tym bardziej  , że siorka jedna mieszka w "dojczach", druga jedzie tam w odwiedziny 13-tego :) Postanowiłem skorzystać z e..y i olać rodzimych fantastów cenowych :) 

kangie

Cytat: BMAN76 w Czerwiec 11, 2014, 09:20Wychodzi na to , że nic poza AF nie będzie grało.
Będzie grało, tylko trzeba trochę poszukać, pojeździć. Łatwo nie ma. Najłatwiej wydać szmal na nowy gramofon, który słono kosztuje.



Thorogood

TD160 wygląda ładnie, ale to półka niżej niż TD3xx.
Ten TD320 wygląda jak wrak.
TD160 z ramieniem SME nie pójdzie taniej niż 500-600 euro.
Tak myślę.

gratefullde

318 z linku Thorogood i będzie Pan zadowolony.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Cytat: gratefullde w Czerwiec 11, 2014, 13:27
318 z linku Thorogood i będzie Pan zadowolony.
O ile ramię jest OK, bo jak wiekowe, to i łożyska mogą być zużyte... I to jest całe niebezpieczeństwo kupowania ramion S/H. Ja, gdy kupowałem swojego Ekosa II, to pół Europy wypytałem o opinie o sprzedającym :). Tylko że w świecie Linna w zasadzie wiadomo kto jest kim, więc upewnienie się, że wszystko jest OK było relatywnie łatwe...
Pozdrawiam, Wireless

christo

Ten 160 z ramieniem SME bardzo ładny. Tyle że wg opisu jedyne odbiór osobisty. Wo Worms daleko (za Frankfurtem).
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

BMAN76

A cóż to za ramie w tym thorensie jest ? Pytam bo podzieliłem się linkiem z pewnym gościem, stwierdził ze to ramie jakieś takie :)  Rozglądam się też za telefunken s600.

Yacek

Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

christo

Ten pierwszy to nie jest żadna unitra. Ktoś dokleił tabliczkę. To jakiś wyrób japońsko - niemiecki. Kiedyś widziałem na znanym forum ogłoszenie o sprzedaży tego czegoś.
Drugi gramofon to słynny fonomaster w rzadko spotykanej wersji bez wzmacniacza. To jedno z lepszych urządzeń, produkowanych w Polsce, wyposażone (ponoć) w ramię Micro Seiki i fabrycznie we wkładkę shure'a M44
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Yacek

Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

GregWatson

Oni zawsze mają dobre poczucie humoru.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Ale coś ostatnio audio extasa zniknęła?
Przynajmniej ładne zdjęcia mieli :)

il cattivo

Cytat: GregWatson w Czerwiec 26, 2014, 21:52Oni zawsze mają dobre poczucie humoru.

I niezłe mniemanie o sobie. Dodam tylko, że niekoniecznie poleciłbym usługi tej firmy...

GregWatson

Ja też o niej co nie co słyszałem. Ale z tymi cenami to gną pałkę równo.
Trochę tego i trochę tamtego też.

il cattivo

Ty na szczęście jedynie słyszałeś, ja miałem "przyjemność"  :) Albo po prostu mieliśmy do siebie pecha...

GregWatson

Dziwię się że w ogóle ktoś u nich kupuje w takich cenach. Przecież to wystarczy porównać sobie taki drugi egzemplarz cenowo i wszystko jasne, ale widocznie naiwnych nie brakuje.
Trochę tego i trochę tamtego też.

il cattivo

#70
Mi udało się kupić w cenie w miarę normalnej  (no, może trochę tylko dałem się sfrajerować - głupi byłem i zajarany).
Ale za to im nie udało się przeczytać mojego maila ani rozmowy telefonicznej zrozumieć, co by igłę zdjęli i porządnie osobno spakowali (choć sprawiali wrażenie, że kapują, "o co kaman"). No i kupka z tego wyszła mała i swądek pozostał.

GregWatson

Co zrobić - trzeba się pilnować.
Trochę tego i trochę tamtego też.

il cattivo

Taka prawda, dostałem lekcję i naukę wyniosłem.

christo

Wprawdzie nie zamierzam na razie zmieniać gramofonu (przynajmniej na razie a jak już to na AF), ale trafiłem na takie coś:
http://allegro.pl/thorens-td-104-prawdziwy-rarytas-dla-konesera-i4375146027.html
za 444 zł. Coś wart jest ten gramofon? Wkładka bardzo przyzwoita...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Waluch

Nie warto, TD 104 to model podstawowy.
Wkładka może i dobra, ale ten rdzawy nalot na body przeraża. Wygląda jakby była znaleziona na śmietniku.