Profesjonalny serwis elektroniki audio.

Zaczęty przez vasa, Styczeń 18, 2015, 23:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Wątek ma trochę nadęty tytuł ale wcześniej czy później każdemu z nas sprzęt zrobi jakiś "pad"
Dobrze by było gdyby wiedzieć gdzie się z padlakiem udać :-\

Mi padł Amplifon.
Chorował, chorował i padł. Dotychczas woziłem go do p. Piwowarczyka do Staszowa ale tym razem postanowiłem poszukać bliżej.
W końcu wzmak wylądował u p. Czyżewskiego z LAR-a. I wiecie co?
Wrócił zdrowy, żwawy, bez śladów poprzednich szumów, brumów, nie grających kanałów i takich innych przyjemności.

Ponieważ Amplifon nie ma dziury na słuchawki to dodatkowo obstalowałem układ zasilający gniazdko słuchawkowe wprost z traf głośnikowych. (patent stosowany we wzmacniaczach zintegrowanych LAR-a)
Czymś takim to wszystkie nauszniki można napędzić :))
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jajacek1410

#1
Cytat: vasa w Styczeń 18, 2015, 23:38Ponieważ Amplifon nie ma dziury na słuchawki to dodatkowo obstalowałem układ zasilający gniazdko słuchawkowe wprost z traf głośnikowych. (patent stosowany we wzmacniaczach zintegrowanych LAR-a)
Da się to zrobić? Rewelacja. Z opinii na AS wynikało, ze to niewykonalne, bo do słuchawek to potrzebny drugi wzmacniacz ( w tej samej obudowie) Chciałbym taki cóś zrobić mojemu wzmacniaczu. :)  Ile czasu zajeło to Czyżewskiemu?  Będę we Wrocławiu przez parę dni. Moze by się wyrobił?
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

vasa

Cytat: jajacek1410 w Styczeń 18, 2015, 23:43Z opinii na AS wynikało, ze to niewykonalne
Tiaaa...

Tam jest wiele opinii i mało inżynierów :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jajacek1410

#3
Wiem o tym, ale jakos nie przyszło mi do głowy fachowca się zapytać. Bo i ze słuchawek właściwie nie korzystam. Ale opcję warto mieć.

Ciekawe, czy zajął by się szerszą modyfikacją Yaqina.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

vasa

Ciekawostka.
W ramach ciekawości ludzkiej (a co będzie jak ... ????? )
Jedno z wejść w Amplifonie zostało zmodyfikowane; oryginalna impedancja wejściowa 47kOhm została zwiększona do ok 100kOhm. Ot tak, co się będzie działo?
Dziś miałem okazję przesłuchać dwie płyty i oczywiście machałem kablami z wejścia na wejście.
Pierwszy efekt to obniżenie czułości wejścia, nie dramatyczne ale jednak.
Drugi efekt jest bardzo subtelny - chyba zmieniła się lekko równowaga tonalna. Wzmak gra ciemniej ale jednocześnie z lepszym wypełnieniem dźwięku. Nie wiem czy ja naprawdę to słyszę czy sobie wmawiam ale poddam badaniom innych złotouchych i zobaczymy czy na ślepo dojdą do podobnych wniosków.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Vasa. Mozesz podac namiary na p.  Czyzewskiego ?

miniabyr

To ja zarekomenduje Mirka Tomaszewskiego z Warszawy czyli firmy Linnart. Zrobił mi apgrejd mojego wzmacniacza Audio Note ,czyli wymieniał badziewne i zużyte kondensatory w torze audio i w zasilaczu oraz rezystory.Jest gościem o olbrzymiej wiedzy i praktyce. Jego preamp gramofonowy był prezentowany na ostatnim Audio Show razem z gramofonem Zontek.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jajacek1410

Cytat: wojtek41 w Styczeń 19, 2015, 22:16Vasa. Mozesz podac namiary na p.  Czyzewskiego ?
Też bym poprosił. Na pv.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Myślałem, że już coś z tą stroną zrobili ale widzę że wirusy atakują nadal.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Masz przewrażliwioną przeglądarkę. Moja jest obstawiona antywirusami, firewallami i innymi zasiekami i milczy jak zaklęta.
Linear Audio Reseach
Ul. Wiosenna 5, 55-002 Kamieniec Wrocławski
tel. +601 89 29 48
fax +71 381 95 30
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

A ciekawe czy innym na podstronach też wyskakuje trojan (w grę wchodzi łyndołs)). Jutro sprawdzę z ciekawości na innych maszynach.
Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Ja zmuszony byłem do oddania swojego Marantz'a  cd/sacd do wymiany lasera . Zaczął niedomagać i przestał czytać płyty zarówno sacd jaki i zwykłe cd. Jest to druga wizyta w serwisie ,bo na pierwszej zastał wymieniony rzeczony laser ,ale z powodu że lasery mają duzy rozrzut jakościowy ,trzeba bedzie go wymienić ponownie.Wkurzające to jest .Kiedyś nie do pomyślenia ,dziś badziew zalewa nawet ałdiofilskie zabawki. Człowiek który to naprawia to doświadczona i kompetentna osoba . Związana z Marantz'em od lat.Widziałem w jego pracowni rozgrzebanego Mcintosh'a . Tą firmą też się zajmuje jako serwisant . Jak ktoś z okolic Warszawy i chce namiary to podam namiary na pw.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

moon

A znacie kogos w Wawie, kto by chwile pogrzebal w decku Pioneera?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

maciek1

Znacie kogoś sensownego na Śląsku? Głównie chodzi o lampy...

MAC

Cytat: maciek1 w Marzec 31, 2016, 19:14Znacie kogoś sensownego na Śląsku? Głównie chodzi o lampy...

Nie wiem czy to już Śląsk ale jest zdolny facet od lamp w Lublińcu.

il cattivo

W Opolu jest Zakład Usług Elektronicznych "Skorpion", czyli dość znany w środowisku "lampiarzy" pan Dubiel.

http://dubieltubeamps.pl/

maciek1

Dzięki! Opole faktycznie niedaleko ode mnie.

il cattivo

Szkoda, że nie mogę żadnych konkretów na temat firmy napisać. Z tego, co wiem, to gość jest dość zarobiony. Powodzenia życzę :)

maciek1


jamówię

W Katowicach masz Kornela,pogadaj z intenserem o szczegółach,ja mogę polecić,bez mrógnięcia,tylko jest mocno zarobiony i musisz ustalić termin. Robota z całej Polski ;)

amarek

#21
Cytat: miniabyr w Styczeń 19, 2015, 22:22
To ja zarekomenduje Mirka Tomaszewskiego z Warszawy czyli firmy Linnart. Zrobił mi apgrejd mojego wzmacniacza Audio Note ,czyli wymieniał badziewne i zużyte kondensatory w torze audio i w zasilaczu oraz rezystory.Jest gościem o olbrzymiej wiedzy i praktyce. Jego preamp gramofonowy był prezentowany na ostatnim Audio Show razem z gramofonem Zontek.

Naprawiałem w tym serwisie kilka klocków i nie jestem do końca zadowolony.Stosunkowo proste naprawy,pomiary lamp,ustawianie biasu to ok.Jeśli chodzi o przełączniki trzeszczące lub nie działające,to jedyna opcja to zalanie ich płynem czyszczącym,często z elektroniką w ich okolicy,po kilku miesiącach trzeszczą znów.Nie chcą się podjąć ich naprawy jeśli nie ma możliwości kupić nowych.Największy problem był gdy naprawa wymagała dużo lutowania,bo dostęp był zły. W takim przypadku oddano mi sprzęt niesprawny....z informacją,że nie podejmą się tej naprawy.
Generalnie uczucia mam mieszane,bo część napraw było ok a w części musiałem szukać innych serwisantów.Zostawiając sprzęt nie wiadomo czy się odbierze sprawny,na dzień dzisiejszy rozglądam się za innym serwisem.


TheKamil921

Jak ktoś mieszka w Lublinie to polecam serwis PANASONIC

miniabyr

#23
Cytat: amarek w Sierpień 07, 2016, 19:07
Naprawiałem w tym serwisie kilka klocków i nie jestem do końca zadowolony.Stosunkowo proste naprawy,pomiary lamp,ustawianie biasu to ok.Jeśli chodzi o przełączniki trzeszczące lub nie działające,to jedyna opcja to zalanie ich płynem czyszczącym,często z elektroniką w ich okolicy,po kilku miesiącach trzeszczą znów.Nie chcą się podjąć ich naprawy jeśli nie ma możliwości kupić nowych.Największy problem był gdy naprawa wymagała dużo lutowania,bo dostęp był zły. W takim przypadku oddano mi sprzęt niesprawny....z informacją,że nie podejmą się tej naprawy.
Generalnie uczucia mam mieszane,bo część napraw było ok a w części musiałem szukać innych serwisantów.Zostawiając sprzęt nie wiadomo czy się odbierze sprawny,na dzień dzisiejszy rozglądam się za innym serwisem.
Przegapiłem twój wpis i przykro mi że masz takie odczucie i tak się sprawy potoczyły.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Panowie, w czasie cytowania uwazajcie by się nie wkleić przed [/quote], bo jak zostanie na końcu, sami zmieniacie się w cytat  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93