Jakie kolumny do pioneer sx 1250

Zaczęty przez vanderer, Lipiec 05, 2018, 12:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

vanderer

Witam
Panowie proszę o pomoc w wyborze kolumn do pokoju 25m2 ( muzyka jazz do rocka ) .Amplituner pioneer sx 1250 .Mam możliwość kupienia pioneer hpm 100 za około 3000 zł .Czy to będzie dobry wybór (nie słuchałem jeszcze tych kolumn , oczywiście przed zakupem wybiorę się do właściciela z amplitunerem) Czy polecacie może coś innego ? Dzięki za wszystkie propozycje

[poprawiono literówkę w tytule]

tomekkk1

Pogratulować wzmacniacza :)
Czemu nie - jeśli masz okazję posłuchać tych kolumn, to skorzystaj. Przypadną do gustu lub nie, ale będziesz wiedział czy jesteś blisko swoich preferencji ;)

vasa

Cytat: vanderer w Lipiec 05, 2018, 12:56Mam możliwość kupienia pioneer hpm 100
Kolumny jak najbardziej pasujące do ampli. Cena chyba też niespecjalnie z kosmosu. Tylko że te kolumny mają 40 lat. Najprawdopodobniej będą wymagały jakichś prac. Mogą się popsuć.
Jeżeli nie przeraża Cię taka dłubanina to OK. W przeciwnym wypadku to możliwe dodatkowe koszty i czas bez kolumn.

Ja, osobiście do takiego ampli, szukałbym właśnie takich kolumn. Chociaż bezpieczniej byłoby kupić coś współczesnego.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1


tomekkk1

Cytat: vasa w Lipiec 05, 2018, 13:11Tylko że te kolumny mają 40 lat. Najprawdopodobniej będą wymagały jakichś prac. Mogą się popsuć.

Ponoć te głośniki bardzo cholernie wolno się starzeją i pomimo lat łatwiej znaleźć zadbane, niż styrane. Same przetworniki również świetnie się trzymają pomimo lat.
Pytanie tylko jak gra ten wzmacniacz, bo jeżeli jasnym dźwiękiem, to będzie porażka - kolumny również grają jasno :)

vasa



Cytat: tomekkk1 w Lipiec 05, 2018, 13:19
Ponoć te głośniki bardzo cholernie wolno się starzeją
Mimo wszystko to 40 lat.
Ale, jak pisałem wcześniej, uważam że to dobry pomysł.


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Cytat: vasa w Lipiec 05, 2018, 14:20
Mimo wszystko to 40 lat.
Ale, jak pisałem wcześniej, uważam że to dobry pomysł.






Oczywiście - bezwzględnie sprawdzić ich stan należy  :np:

vanderer

Dzięki za opinie, a z kolumn nowszych w podobnym budżecie to w jakich markach szukać ?

vasa

Cytat: vanderer w Lipiec 05, 2018, 14:55
Dzięki za opinie, a z kolumn nowszych w podobnym budżecie to w jakich markach szukać ?
Z nowych można by było Tannoy Mercury 7.4 spróbować.
Wielkość by pasowała, deklarowana impedancja i skuteczność też by specjalnie wzmacniacza nie forsowała.
Ale jak to zwykle bywa - trzeba własnousznie sprawdzić.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vanderer

Obecnie mam podpięte klipsch rp-260 f z kina domowego ale myślę o czymś innym

tomekkk1

Cytat: vasa w Lipiec 05, 2018, 15:30
Z nowych można by było Tannoy Mercury 7.4 spróbować.
Wielkość by pasowała, deklarowana impedancja i skuteczność też by specjalnie wzmacniacza nie forsowała.
Ale jak to zwykle bywa - trzeba własnousznie sprawdzić.

Jeżeli Tannoy twierdzi że 8Ω, to będą 4Ω (w najlepszym przypadku 6Ω) - jest to typowe dla brytyjskich firm. Zmierzam jedynie do tego, że przypadku tego wzmacniacza nie należy się tym w ogóle przejmować, radzi sobie z 4 omową impedancją.

Z używanych polecam KEF iQ70 - za pieniądze jakie za nie zapłacimy to rewelacyjne kolumny i do tego nie wymagające :)


tomekkk1

Cytat: vanderer w Lipiec 05, 2018, 15:46
Obecnie mam podpięte klipsch rp-260 f z kina domowego ale myślę o czymś innym

Czyli jakieś paczki masz. To może inaczej - co Ci w nich przeszkadza, co byś chciał zmienić w brzmieniu?

vanderer

Zakupiłem je razem z kinem domowym i tu sprawdzają sie ok , w stereo już troszkę gorzej ( są zbyt krzykliwe ,bas reflex jest z tyłu  a nie za bardzo mogę odsunąć je od ściany ) dlatego wymyśliłem sobie że zakupie paczki do stereo z lat podobnych do mojego amplitunera .Te hpm podobno piękne brzmią z sx1250 . Nie wiem czy dobrze myślę ?

vasa

Cytat: vanderer w Lipiec 05, 2018, 16:22
Zakupiłem je razem z kinem domowym i tu sprawdzają sie ok , w stereo już troszkę gorzej ( są zbyt krzykliwe ,bas reflex jest z tyłu  a nie za bardzo mogę odsunąć je od ściany ) dlatego wymyśliłem sobie że zakupie paczki do stereo z lat podobnych do mojego amplitunera .Te hpm podobno piękne brzmią z sx1250 . Nie wiem czy dobrze myślę ?
Zamiana dotychczasowych kolumn na proponowane przeze mnie Tannoye złagodzi trochę dźwięk ale to kolumny z podobnej półki.
Chyba Twój pierwszy pomysł był najlepszy.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Cytat: vanderer w Lipiec 05, 2018, 16:22
Zakupiłem je razem z kinem domowym i tu sprawdzają sie ok , w stereo już troszkę gorzej ( są zbyt krzykliwe ,bas reflex jest z tyłu  a nie za bardzo mogę odsunąć je od ściany ) dlatego wymyśliłem sobie że zakupie paczki do stereo z lat podobnych do mojego amplitunera .Te hpm podobno piękne brzmią z sx1250 . Nie wiem czy dobrze myślę ?

Czyli drą ryja i są problematyczne w ustawieniu. To zgodnie z moim przedmówcą również sugeruję posłuchać tych pionków. Mają też coś czego w wielu przypadkach brakuje nowszym słupkom - stosownych rozmiarów garnki na basie :D

Piterski

Cytat: tomekkk1 w Lipiec 05, 2018, 18:52stosownych rozmiarów garnki na basie :D
Jak się usłyszy coś takiego zaaplikowanego w odpowiedni sposób to nie ma już odwrotu  ;).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Lipiec 05, 2018, 19:54
Cytat: tomekkk1 w Lipiec 05, 2018, 18:52stosownych rozmiarów garnki na basie :D
Jak się usłyszy coś takiego zaaplikowanego w odpowiedni sposób to nie ma już odwrotu  ;).
Cytat: Piterski w Lipiec 05, 2018, 19:54Jak się usłyszy coś takiego zaaplikowanego w odpowiedni sposób to nie ma już odwrotu  .
Tak,  całkowicie się z tym zgadzam.
Moje Braun Ls200 z dwoma 25 cm basami w obudowie zamkniętej powodują, że trudno się słucha współczesne "słupki". :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka