"Jesteś tym co jesz" – czyli o jedzonku i gotowaniu

Zaczęty przez fioni, Luty 20, 2015, 15:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: vasa w Marzec 08, 2015, 18:59nie zapominając

Oczywiście :)

Cytat: kangie w Marzec 08, 2015, 19:17Juz chyba wole swoje golabki 

Dziś jadłem :) Co prawda nie Twoje ale może równie dobre :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

fioni

Cytat: kangie w Marzec 08, 2015, 18:16Moze to i profanacja, ale tego Waszego tatara wymietolilbym paluchami (po ich dokladnym umyciu) porzadnie przyprawil i walnal na goracy tluszcz.
Surowego za grzyba nie zjem

Nie wiesz co tracisz kangie. :D
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

vasa


Cytat: fioni w Marzec 08, 2015, 19:44
Nie wiesz co tracisz kangie. :D
No ale, z dugiej strony, konkurencja mniejsza [emoji41]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

fioni

Cytat: vasa w Marzec 08, 2015, 20:07No ale, z dugiej strony, konkurencja mniejsza
no fakt i więcej TaTaRkA dla nas ;D
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe


fioni

Co powiecie na pierogi? Dziś były konsumowane we Wrocławiu - mniam dobre były, ale Piekielnie ostre jak też ich nazwa sugeruje. Farsz: mięso wołowe, papryka ( i to z pewnością nie słodka, a chili), cebula, ogórek konserwowy. Do tego sos tzatziki - mniam. Osobiście zdjęcia zrobić nie zdążyłam bo prędzej zjadłam te lepiuchy niż je uwieczniłam, ale wstawię zdjęcie ze strony Pierogarni, w której   owe pierogi pochłaniane były ;)

" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

Keef98

I znowu dzięki Tobie zgłodniałam. :P A nie wypada jeść o tej porze. ;) Wołowina i papryki w pierogach... pierwsze słyszę, ale musi być bardzo dobre. Bardzo lubię pierogi. Zdradzisz, jak nazywa się miejsce, w którym jesz? 

fioni

Keef nie stołuję się tam  codziennie. Normalnie to jadam w domu :) a w miejsca dające jeść chodzę wtedy gdym w podróży. Miejsce to: Pierogarnia Stary Młyn na Starym Rynku we Wrocławiu.

Więcej info tu:  https://www.facebook.com/PierogarniaStaryMlynWroclaw?fref=ts

A co do jedzenia o różnych porach to ja nie znam słowa: " nie wypada". Potrafię odwiedzić lodówkę o pierwszej w nocy, więc godzina 20: 45 to wydawać się może jak najbardziej na czasie ;D
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

Keef98

Tak, wiem. Mnie to też nie odstrasza. Ostatnio zapychałam się tak w sumie bliżej 2-giej oglądając... eee... nie wiem, czy przyznać się czy nie, ale jak powiedziałam A, to powiem B... "Pretty Woman". Potem poszłam spać nażarta na potęgę, fatalne. Wolę jeść mniej i częściej. Kocham jedzenie. ;D
To pojadę do Wrocka, ale nie wiem kiedy. Wakacje mamy zaplanowane gdzie indziej ;) 

kangie


fioni

" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

kangie

No wiesz... Pierogi, dzisiaj, Wroclaw, Audiofil i takie tam  ;)

fioni

hmm   ;D  tajemniczość niech tajemniczością pozostanie a pierogi pierogami  ;D
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

kangie


kangie

Od kilku dni siedze w domu na opiece nad tzw. czlonkiem rodziny, w tle leci muzyka z czarnych plyt, plikow, CD a nawet YT. I wpadlem na pomysl zeby zrobic w koncu cos pozytecznego dla rodziny. Nie. Sprzetu i plyt nie bede wystawial na aukcje. Jeszcze troche beda sie musieli ze mna pomeczyc  :)

Wpadlem na pomysl zrobienia dzisiaj czegos takiego. W sumie to specjalnosc mojej "malzowiny", ale korzystajac z czasu wolnego i checi - paleczke przejalem ja. Na razie wyglada to tak. Fotki wyrobu gotowego za kilka godzin  ;)

kangie


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

A może coś bardziej przyziemnego np pierogi z Biedronki albo pyzy z Lidla co?  :) :) :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: GregWatson w Marzec 20, 2015, 11:40
A może coś bardziej przyziemnego np pierogi z Biedronki albo pyzy z Lidla co?  :) :) :)

Pierogi to tylko z rynku wrocławskiego z Pierogarni ;) Pycha :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Cytat: gratefullde w Marzec 20, 2015, 11:22
Faszerowane papryki?  :D
Tak jest!

Cytat: GregWatson w Marzec 20, 2015, 11:40
A może coś bardziej przyziemnego np pierogi z Biedronki albo pyzy z Lidla co?  :) :) :)
Gdzies tam w zamrazalniku pewnie siedza ;)

frywolny trucht

Topinambur- da się to kupić w jakiś delikatesach, czy trzeba szukać po rolnikach?
Przyrządzał ktoś ten wynalazek?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Fot. 3. Dobra, trzeba dalej dzialac. Suszone grzyby namoczone, pokrojone (lub jak kto woli pokrajane) na male kawalki. Mieszamy i...

kangie

Fot. 4 (...) i zapychamy papryki. Jedna jak zwykle sie nie miesci. Za chwile do piekarnika.

kangie

Fot. 5. Dzisiaj zostalo mi troche farszu, zatem lepimy kulki, w bulke tarta i na goracy tluszcz  ;)
Dobra, rozgrzewam piekarnik...

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.