Lampowe wzmacniacze słuchawkowe.

Zaczęty przez rudy-102, Marzec 02, 2015, 11:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Szanowni Państwo,
zapraszam do dyskusji - lampowe wzmacniacze słuchawkowe.

gratefullde

Czyli coś do czego nie przykładam zbytnio wagi ;)

U mnie jest sobie HPA Master firmy WBA z Kluczborka, na lampach ECC88. Gra z Senheiserami HD 555 oraz HD 598. Radzi sobie :)

Był czas, zanim kupiłem monitory Focala, że bardziej lubiłem słuchawki od głośników. Dziś już nie. Słuchawki tylko wtedy gdy muszę a że już nie muszę to słuchawczak poległ na stałe na półeczce.
Ale fajny wzmacniacz. Udana konstrukcja.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: gratefullde w Marzec 02, 2015, 11:40U mnie jest sobie HPA Master firmy WBA z Kluczborka, na lampach ECC88. Gra z Senheiserami HD 555 oraz HD 598. Radzi sobie :)
Właśnie się zastanawiałem, czy warto kupić HPA Master do słuchawek HD490 (chyba 490).

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Marzec 02, 2015, 11:54Właśnie się zastanawiałem, czy warto kupić HPA Master do słuchawek HD490 (chyba 490).

Warto, ten wzmacniaczyk nie jest jakiś szczególnie drogi. No i lampy, można sobie modelowac dźwięk.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102


rudy-102

Cytat: gratefullde w Marzec 02, 2015, 12:07Warto, ten wzmacniaczyk nie jest jakiś szczególnie drogi. No i lampy, można sobie modelowac dźwięk.
Jako alternatywę rozważałem chińczyki, ale chyba nie warto.

rudy-102


spalon

W swoim systemie słuchawkowym już od wielu lat gra sobie z powodzeniem lampowy wzmacniacz OIL WBA Grand Twin a napędzam nim słuchawki AKG K701 , HD 600 w między czasie przewinęły się również HD 650 , SD 524 , SD 426 .
Obecnie wzmacniacz gra z lampą sterującą Sylvania a jako lampy mocy używam pary Telefunken 6080




spalon

#8
Mogę dodać że zanim wpadł mi w ręce WBA GT miałem u siebie kilka różnych wzmacniaczy tranzystorowych głównie w klasie A i wzmacniacze hybrydowe ale właśnie WBA GT zrobił na mnie największe wrażenie no i robi do dziś chodź obecnie rzadziej słucham w słuchawkach .
A był czas powiedzmy przez okres trzech lat gdzie wzmacniacz grał przynajmniej około pięciu godzin dziennie - wprost nie mogłem się oderwać od słuchania na nim .

spalon

A jeśli już miał bym wspomnieć wzmacniacz hybrydowy to moim zdaniem rewelacyjnie zagrał HIFIMAN EF-5 zresztą kolega gratefullde też miał go u siebie i może wyrazić swoją opinię

spalon

Jeśli chodzi o chińczyki to miałem wzmacniacz słuchawkowy V.A.L. E-10 i z WBA GT to on nawet nie miał co startować WBA GT zjadał go na przed śniadanie

rudy-102

Cytat: spalon w Marzec 02, 2015, 23:46W swoim systemie słuchawkowym już od wielu lat gra sobie z powodzeniem lampowy wzmacniacz OIL WBA Grand Twin
Wygląda niesamowicie. Tego modelu już chyba nie ma.

spalon

Teoretycznie w ofercie firmy na stronie internetowej nie ma ale pewnie jak by się rozmawiało z konstruktorami to pewnie by zrobili

rudy-102

Cytat: spalon w Marzec 03, 2015, 12:59pewnie jak by się rozmawiało z konstruktorami to pewnie by zrobili
Pewnie tak, ale pewnie przy moich sluchawkach HPA Master bedzie wystaczajacy

spalon

Pewnie do Sennheiser wystarczy HPA Master bo np. AKG K701 to nie bardzo się zgrywają .

Zresztą ja tak naprawdę to nie wiem o co chodzi że z jednymi słuchawkami jakiś wzmacniacz gra super a z innymi nie zgrywa się zupełnie i nie da się wręcz tego słuchać .
WBA GT zgrywa się dobrze zarówno z AKG K701 jak i HD 600 tak samo z HD 650 i SD 426 ale kompletnie nie grał z SD 524

rudy-102

Cytat: spalon w Marzec 03, 2015, 16:08ale kompletnie nie grał z SD 524
i nie masz tu na myśli - Unitra Tonsil SD-524?

spalon

Tak mam na myśli właśnie Tonsil SD-524

spalon

Cytat: rudy-102 w Marzec 04, 2015, 22:54Unitra Tonsil SD-524?
A słuchałeś ich może z odpowiednim dla nich wzmacniaczem ?

rudy-102

SD-524? tych akurat nigdy nie miałem. Przez moje uszy z tonsilowych przeszły: SN-50, SN-62, SD-501 i 102 albo 103, już nie pamiętam. Takie małe do walkmana.

spalon

To mogę śmiało powiedzieć że SD-524 i SD 426 to zupełnie inna bajka i nie mają nic wspólnego z tymi które wymieniłeś . Miałem oba modele .

spalon

I co z  rudy-102 Twoimi poszukiwaniami słuchawkowego wzmacniacza lampowego ?

rudy-102

Na razie "Urząd Skarbowy" przetrzepałł moje konto, więc muszę się wstrzymać. Ale oferta firmy WBA podoba mi się.

spalon

No niestety tak bywa .

Uważam że akurat wzmacniacze słuchawkowe mają dość dobre bo przedwzmacniacza gramofonowego niestety polecić nie mogę na szczęście udało mi się go pozbyć za prawie jedną trzecią ceny .

spalon

Nie wiem jakie masz możliwości przetestowania jakiegoś wzmacniacza lampowego słuchawkowego ale myślę że warto zanim coś wybierzesz

rudy-102

Cytat: spalon w Marzec 10, 2015, 00:58Nie wiem jakie masz możliwości przetestowania jakiegoś wzmacniacza lampowego słuchawkowego

W zasadzie żadne. W sklepach w dostępnej okolicy mogę co najwyżej posłuchać na hybrydach - HIFI MAN, Vincent.