Jaki tv.

Zaczęty przez goostaw, Styczeń 26, 2018, 10:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Therion ale na szczęście nie masz problemu.

Ta instrukcja z postu 274 jest bezlitosna. To nie jest telewizor dla ludzi, a przynajmniej nie dla tych którzy go kojarzą klasycznie. Nie wiem czy da się z tego wyjść jakoś 🙁.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Therion

Cytat: Pboczek w Wrzesień 30, 2020, 18:29Therion ale na szczęście nie masz problemu

No jak nie mam, jak mam.

1. Chałupa mi może z ogniem pójść.

2. Gdybym na 3 miesiące odpalił tvn24, to też bym miał powidoki. Tylko, że kupując wiedziałem, że OLEDy tego nie lubią i pasowało mi to, bo ja nie lubię łoczing TV.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Ale jaja.

Odszukałem symbol swojeg OLEDa: oled65c8pla i nie ma go na liście zapalniczek.

Uff...

Telewizory LG OLED kwalifikujące się do bezpłatnej wymiany modułu zasilającego:
LG OLED 65G6, OLED77G6 i OLED65E6 z 2016 roku,
LG OLED 65W7, OLED77W7, OLED65G7, OLED77G7, OLED65C7 i OLED65B7 z 2017 roku,
LG OLED65W8, OLED77W8, OLED65G8 i OLED77C8 z 2018 roku,
LG OLED65W9, OLED77W9, OLED77C9 i OLED77B9 z 2019 roku.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

gratefullde

Cytat: Therion w Październik 03, 2020, 10:31
Ale jaja.

Odszukałem symbol swojeg OLEDa: oled65c8pla i nie ma go na liście zapalniczek.

Uff...

Telewizory LG OLED kwalifikujące się do bezpłatnej wymiany modułu zasilającego:
LG OLED 65G6, OLED77G6 i OLED65E6 z 2016 roku,
LG OLED 65W7, OLED77W7, OLED65G7, OLED77G7, OLED65C7 i OLED65B7 z 2017 roku,
LG OLED65W8, OLED77W8, OLED65G8 i OLED77C8 z 2018 roku,
LG OLED65W9, OLED77W9, OLED77C9 i OLED77B9 z 2019 roku.
A są jakieś problemy?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Takie jak kiedyś z Rubin 714p :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Podczas seansu filmowego, w którym nieszczęśliwie było dużo czerwieni, wypalone paski TVN24 były na tyle widoczne, że moja prywatna córka drwiła, że tego oglądać się już nie da. Trzeba wam wiedzieć, że proces wypalenia postępuje, pogłębia się. Poczytałem co tam słychać w temacie. Podszedłem do Media Markt i tak paczę te QLED i LED i OLED. No i smutek, jak ten OLED zajebisty. Robię któreś kółko po dziale i zauważam ciekawą rzecz. Wszystkie telewizory do 4 koła jadą rozmazaną, płaską reklamę sklepu. OLED jako droższa technologia ma obrazy promocyjne. Takie materiały przygotowane pod uwypuklenie zalet OLED. Tymczasem jeden QLED Samsunga za 6 koła też miał coś takiego załączone i jakoś nie chciał za bardzo odstawać. Przypadek? Nie sądzę.

Na dziś skłaniam się ku SONY LED KD-55XH90. Szczególnie drogi nie jest- 4 koła w naszych sieciówkach RTV, a obiecują, że nic mi się nie wypali :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 04, 2021, 15:58dziś skłaniam się ku
A może by skorzystać z okazji, zutylizować złoma i kolejnego nie kupować?
Film zawsze można na ścianie obejrzeć ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

maniek67

Z ledów polecam eldżika nano cell, testuję takiego 65cali od miesiąca. Według mnie bdb obraz, niezły dźwięk, szybki webos, szybko łączy z androidem czy iosem. Cena ok 4tyś. zł.

frywolny trucht

Cytat: vasa w Styczeń 04, 2021, 16:39
Cytat: frywolny trucht w Styczeń 04, 2021, 15:58dziś skłaniam się ku
A może by skorzystać z okazji, zutylizować złoma i kolejnego nie kupować?
Film zawsze można na ścianie obejrzeć ;D

Gdybym oglądał tylko filmy, problem wypalenia nie miałby miejsca :) Nie chcę z tego rezygnować. Mam projektor, który potrafi wyświetlić obraz 150 cali, ale umówmy się, że nie w słoneczny, letni dzień. To znaczy- może być i dzień, ale w piwnicy bez okien.  Wtedy można porozrzucać popcorn, żeby było czuć jego zapach, ustawić maszynę co by szeleściła papierkami i  jest jak w kinie. Ale są programy, wydarzenia sportowe, które ewidentnie odbywają się w dzień. Przecież nie nagram sobie meczu Igi Świątek, który odbył się między 12-13.30 i nie odtworzę jak się ściemni.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Z meczem sobie poradzisz. A odwyk od TVP i TVN bezcenny [emoji4]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Styczeń 04, 2021, 17:45Z meczem sobie poradzisz. A odwyk od TVP i TVN bezcenny
Generalnie odwyk od TV jest cenny, trochę się bałem że jak kupię konsolę Nvidia to żona będzie skakać po kanałach, a tu proszę nic takiego. Nawet teraz zamiast oglądać film, o tej dość późnej porze, słucham z nią muzyki i czytam forum.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Trudno jest się uwolnić od TV. Projektor jest za plecami, a ekran przed nami. Wszystko to co nie jest zaimplementowane w projektorze ( zakładam zmyślną bestię z systemem Android TV) trzeba ciągnąć kablem HDMI z takiego dekodera, szczelam np: Canal+ Sport, a dekoder gdzie? No tam gdzie cały ołtarzyk Audio. Pod ekranem. Oczywiście UPC oferuje pakiet kanałów poprzez Wi-Fi i aplikację, ale tam nie ma kanałów premium. Głupiego TVN nie ma.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#338
Pewnie powiecie, że Canal+ ma wersję on line. OK, ale nie wiem czy jest aplikacja dla mojej wersji Androida TV i jak działa ( Android TV mają ograniczoną ilość aplikacji w stosunku do smartfona, do tego dochodzi wersja Androida- niekoniecznie da się zaktualizować). Np mój projektor od dwóch lat nie może się doczekać pełnoprawnej apki HBO GO. Instaluje się jakaś chińską apkę i ona udostępnia. Taka partyzantka. Powiecie jakieś mirrory z komórki robić? Często się rwie. Poza tym umówmy się. Jakość po kablu ciągle jest lepsza niż przez BT, Wi-Fi.

Zapomniałem. Projektor ma swoje głośniki, ale sami wiecie jak to może grać. No i znowu przewód leci zza pleców, między jajkami pod ekran, tam gdzie stoi ołtarzyk audio.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 04, 2021, 17:43Gdybym oglądał tylko filmy, problem wypalenia nie miałby miejsca

Szkoda, że o tym zapomniałeś, choć na Twoim miejscu bym walczył. Rzecznik Praw Konsumenta itp.

Ja kupowałem OLEDa świadomie z myślą o filmach. Gdybym miał oglądać TVNy to emitowałbym je na jakimś wyświetlaczu. Mam gdzieś w kącie jeszcze ze 2 telewizory LEDowe, na nich bym puszczał.

Z 3ciej strony ... sprzedawcy zapewniali mnie, że problem wypaleń w OLEDach to już historia. Podobnie było w materiałach reklamowych. To jawne wprowadzenie w błąd i sprawa dla sądu.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

dyletant

Mozna inaczej bez sterty kabli i slabosci oled nawet wyswietlic trochę wiekszy znaczek tvn czy trwam

https://lgnews.pl/48010-ces-2019-niesamowity-projektor-cinebeam-laser-4k-tylko-5-centymetrow-od-sciany-i-az-90-cali-obrazu

vasa

Cytat: dyletant w Styczeń 04, 2021, 22:45Mozna inaczej
25kafli na projektor żeby można popaczeć w forka pyszczki premierów, wicepremierów i reszty wybrańców :o
Chociaż trzeba przyznać że technologia imponująca.
Jeżeli wystarczy 5cm od ściany to ciekawe co wyświetli na krzywej ścianie :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

#342
Cytat: Therion w Styczeń 04, 2021, 22:41
Szkoda, że o tym zapomniałeś, choć na Twoim miejscu bym walczył. Rzecznik Praw Konsumenta itp.

Pewnie tak, ale po co mi takie samo guano? Załatwiłem tego, to i załatwię kolejnego. W dwa miesiące. Nie chcę telewizora, który będzie mi mówił co mam oglądać. Ale uczciwie muszę powiedzieć, że ten Philips ma najzwyczajniej spierdoloną elektronikę, która nie ogarnia ekranu i pozew zbiorowy należy się jak psu buda. Tak na dziś- omijać Philips OLED proponuję. Po co ryzykować czy ogarnęli, a wiadomo, że w razie problemów oszczają?

Cytat: vasa w Styczeń 04, 2021, 23:14
25kafli na projektor żeby można popaczeć w forka pyszczki premierów, wicepremierów i reszty wybrańców

To może być przyszłość. Pozostaje temat jasności/ kontrastu. No i ceny :)
Mnie mój projektor bawi,  tak jak drugie, trzecie auto w rodzinie. Czyli nieuniwersalne, a celowe. To rozwiązanie z projektorem pod ścianą... no kto wie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#343
Być może zapomniałem o jednej ważnej rzeczy. Jak sobie tak patrzyłem na grubość wyświetlaczy QLED i LED, to tak trochę jakbym wrócił do XIX wieku. No grubo jest. Tymczasem wyświetlacz OLED ma parę milimetrów plus dokręcana elektronika. Łatwo, lekko i przyjemnie do wymiany, prawda? Tylko jak elektronika nie domaga, nowy ekran pracuje w tych samych wujowych warunkach... Ten sam stary procek, ten sam RAM, te same algorytmy. Wymiana zjebanego ekranu OLED na nową matrycę ze starą elektroniką nie ma większego sensu. Żadnego sensu nie ma. A tak to było u mnie aranżowane. 15 minut roboty u mnie w pokoju. Wymiana matrycy ze starą elektroniką. Dopóki nie doszli do wniosku, że to ja zepsułem ich wspaniały telewizor i stwierdzili fuck you.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 04, 2021, 23:28Pewnie tak, ale po co mi takie samo guano? Załatwiłem tego, to i załatwię kolejnego. W dwa miesiące. Nie chcę telewizora, który będzie mi mówił co mam oglądać.

Oczywiście że załatwisz kolejny, jeżeli chcesz na nim oglądać wszystko. W takiej sytuacji OLED jest odpowiedni tak samo, jak moja bemka w teren. <<Auto nie będzie mi mówiło gdzie mam jeździć>> - moje mnie ogranicza, ale kupiłem je ze świadomością, że nie będę się pchał w błoto. I taki jest OLED w filmach sprawdza się wybitnie, gier i obrazów statycznych nie cierpi. Są TV uniwersalne, ale nie ma WOW.

Jeżeli kiedyś Netflix zacznie wyświetlać swoje logo na filmach (jak HBO - choć ci świecą delikatnie) to też załatwię pewnie swojego OLEDa na cacy.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Spróbujmy sobie zadać podstawowe pytanie. Do czego służy telewizor, oraz drugie- który sprzedawca ostrzega przed paskami TVN24, logo telewizji wciskając OLED. Ostatecznie, czy to jest telewizor?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Moim zdaniem to już dawno przestały być telewizory, a są centra rozrywki multimedialnej. Tak jak telefony przestały pełnić rolę telefonów.

Miałem podobne dylematy do Arka, szukając do mojej plazmy Panasonika TV, przystawki. Też chciałem by miała łączność przewodową nie tylko WiFi, ale na razie nie muszę ciągnąć kabla bo śmiga mi bezprzewodowo.
Dostęp jest do wielu aplikacji Androida i TV przez internet o strimingach filmowych nie wspomnę.

Wczoraj zacząłem na HBO GO oglądać serial Czarnobyl, ale korzystając z okazji rzuciłem okiem na Incepcję i jestem zaskoczony trochę słabą jakością obrazu, w sensie oddania barw i kontrastu tak jak by były podszyte jakimś filtrem, na Nefilx tego nie zauważyłem tam obraz jest znacznie lepszy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

#347
Wiesz Piotr, to na pewno. Natomiast chodziło mi o to, że te urządzonka są jednak ciągle sprzedawane jako telewizory, a nie ekrany do oglądania filmów czy koncertów. Skoro są to telewizory, a TVN24 jest kanałem telewizyjnym to o co kaman, że nie mogę tego oglądać? Albo, że kupuję OLED-a, bo wiem, że żadnych pasków, żadnego logo telewizji nie będzie na dłużej na ekranie.

Tymczasem przytachałem z MM rzeczonego Soniaka. 55XH9005. 55- tyle ma cali, XH znaczy, że to model na 2020 rok. Model 90 jest niższy niż 95, a dwie ostatnie też coś oznaczają, ale nie wiem co. Wisi, dwie godziny go już ustawiam i jest lekkie uczucie biedy. Zarówno jeśli chodzi o obraz, jak i wyposażenie, funkcje. W stosunku do powypalanego Filipka, którego planowałem wypierdzielić, ale mi baby nie pozwoliły. Nie wiem po co im on? Że taki trochę luksusowy był? Był. W tym nawet się głupia dioda nie świeci na standbeju :) W tamtym, w czasie gdy był włączony świeciło się dumne logo Filipka. Można było wyłączyć, albo ustawić stopień jasności. Nie wiem po co, ale aurę luksusu jakby budowało ;)

Acha, małe japońskie wujki mnie oczywiście na dzień dobry ostro wcurwiły. Gwinty do wkręcenia śru pod wieszak na ścianę są zagłębione, a dołączone śruby robią za przykręcenie obudowy plastikowej do stelaża. Są zwyczajnie za krótkie na jakikolwiek montaż wieszaka. Do tego w instrukcji kategorycznie wskazują, że tylko specjalne wieszaki Sony i tylko montowane przez autoryzowane serwisy Sony. Poyebało. Ale trzeba było skoczyć do Castoramy po śruby M6/40 i podkładki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

maniek67

Mam soniaka 50cali. Też się napaliłem lekko, że markowy. Czerń byłaby całkiem dobra gdyby nierównomierne podświetlenie matrycy. Smart działa ale często traci zasięg i nie jest zbyt szybki w porównaniu z lgkiem. Ogólnie lekki zawód co do soniaka. Pewnie wysokie modele są lepsze.

frywolny trucht

To jest trochę jak ostry cień mgły. Telewizor ma w zasadzie same pochlebne recenzje, jeśli chodzi o obraz. Zakładam, że 99% ludzi idzie na ustawieniach fabrycznych. To co oni do tej pory widzieli? Bo na fabrycznych jest angielska mgła. Jest tak płasko i mlecznie... Są tryby HDR, ale ten główny przewala na tyle, że pół ekranu jest czorne. Albo to ustawienie trzeba będzie łagodzić, albo te mniej brutalne wersje korekcji obrazu wyostrzać. Mamy tutaj niby podświetlanie bezpośrednie, a nie krawędziowe i wygaszanie strefowe- w celu szukania kontrastu, ale... kamieni kupa. Tak na dziś.

Będę walczył.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93