Hulajnoga elektryczna Mi Electric Scooter Pro

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 28, 2019, 15:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

Lyset

Rejestracja roweru.Dzieciecego tez?
Ubezpieczyc sie chyba mozna.
Moze jeszcze podateczek jakis?
Wlasciwie to kiedys byl taki pomysl ale zostal wysmiany.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Hubertrs

To jest wlasnie myslenie swietej krowy w getrach, dlatego bawi mnie obserwowanie jak ci w bialych vanach prowadza krucjate

dyletant

Święta krowa ma się dobrze i odzież nikt nie czycha na jej życie i ...."podatki". Powiem więcej ,żyje jej się dobrze i jest szanowana. Sama szacunku tez nikomu nie odmawia. Czy komuś robi krzywdę ? Podejrzewam ze nie. Co najwyżej zrobi placka. Ludzie tez robią w przeróżnych miejscach nie zawsze po sobie sprzątając. 1984 Orwella to nie jest rozwiązanie.

Tu dochodzimy do sedna. Współżycia na drodze i miejsca dla różnych środków lokomocji. Potrzebny gdzieś w tym wszystkim rozsądek. Nie pcham się autem na tory po których śmiga Pendolino czy towarowy. Tak nie pchałbym się hulajnoga 30 km/h na chodnik gdzie chodzą ludzie czy autobane.

Ps : oc w życiu prywatnym mam. Czy działa? Życzę sobie i innym aby nie trzeba bylo tego sprawdzać.

Hulajnoga el. to ciekawa alternatywa. Zasięg trochę mnie martwi w dużej aglomeracji to jednak realne 50-60 km by się przydało. Doświadczenia znajomych z poprzednia wersja to jednak bliżej 20 km bez ładowania.

frywolny trucht

Cytat: dyletant w Sierpień 02, 2019, 15:56Tak nie pchałbym się hulajnoga 30 km/h na chodnik gdzie chodzą ludzie czy autobane

Robi się to wszystko coraz bardziej skomplikowane. Zabronić szybszym modelom w ogóle jazdy po chodniku, ograniczyć prędkość do tych 10 km/h? Ale kto i jak miałby to weryfikować? Albo taki rowerek. Rower na autostradzie? Ale on zasuwa szybciej jak TIR-y, a TIR-y mogą :)

https://www.youtube.com/watch?v=ZUJsN7T1Tyk&t=315s
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Temat się rozszerza ale zdaje się nie w kierunku zamierzonym przez autora.

Chodnik zasadniczo służy do chodzenia, choć nie powinno być problemem wykorzystywanie go przez hulajnogi do niewielkiej prędkości, podobnie jak przez wózki inwalidzkie, rowerki dziecięce.
Idealne byłoby wydzielenie ścieżek jednośladowych, co dzieje się w większych miastach. Tam gdzie ich nie ma, hulajnoga może poruszać się po jezdni z innymi użytkownikami ruchu jak rowery, trzeba się tylko odblaskowo oznaczyć. Nie ma co szukać problemu.
1984 Orwella jest już rzeczywistością, czy nam się to podoba, czy nie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Lyset

Cytat: Hubertrs w Sierpień 01, 2019, 23:20
To jest wlasnie myslenie swietej krowy w getrach, dlatego bawi mnie obserwowanie jak ci w bialych vanach prowadza krucjate

Ze ja jestem swieta krowa w getrach?
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Pboczek

Za krótko jestem na forum żeby umawiać solówki ale admin na pewno może pomóc.

Sam występuję w rajtuzach w sezonie jesiennym i wiosennym. Nie do końca wiem co z tym białym vanem i krucjatami  ???
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

Zapewne chodzi o przedstawicieli handlowych, którzy zawsze się śpieszą, są w niedoczasie, sami kulturą nie grzeszą, wymuszają, wciskają się... jak rowerzyści  :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

Na moim lokalnym podworku powszechnie znana jest wojna miedzy rowerzystami a kierowcami bialych vanow (ogolnie vanow, ale wtym kontekscie, przyjelo sie mowic "white van drivers) mocno naglosniona przez media.

Pboczek

I co takiego robią kierowcy vanów rowerzystom?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Hubertrs

https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/van-driver-cyclist-bike-video-helmet-cam-vidette-uk-ltd-a7721216.html
https://www.cyclingweekly.com/videos/watch/watch-shocking-footage-shows-van-driver-appearing-to-swerve-at-cyclist
Pelno jest takich wiadomosci, zreszta ciagle jestem swiadkiem takich zdazen,
Londynskie drogi sa dosc waskie, a byly burmistrz, powykrawal z. Ich co sie da i porobil sciezki rowerowe, nie trzeba dodawac co to spowodowalo

frywolny trucht

Hulajnoga ma 80 km przebiegu. Z tego ja- pewnie ze 35 km zrobiłem. Z tym co dziś. Czyli ona walczy z nadbagażem. Przykurzyła się, nie wygląda już jak nówka, ale zero oznak styrania. Nie ma luzów, skrzypienia itp. W poprzednim modelu ludzie narzekali na osłonę gniazda ładowania. Tu jest magnes i przysysa. W poprzednim modelu tylny błotnik się ponoć bujał, tutaj jest sztywny jak prącie młodego bawoła. W poprzednim modelu był luz na złączu kierownicy ( tym, które składa kierownicę). Tutaj spokój. Przynajmniej jeszcze.

Wrażenia z jazdy. O ile ja wolę tryb SPORT, to w porównaniu z żoną ciągle boję się ostrzej skręcać. Ona mi mówi, że lubi ostro wejść w wiraż, ale ważne jest obuwie. Ja nadal to tak raczej na wprost :) Mnie się jakoś wektory nie zgadzają, za dużo masy na przednim kole, ale być może dzięki temu, że to koło napędza, coś jest inaczej niż mnie się ubrdało? W każdym razie zaczepił mnie dziś jakiś dziesięciolatek- Elektryczna? Zdążyłem tylko TAK :) No i w związku z pewnym ogarnięciem tematu widzę już jakie wrażenie robię... tak, nadal na szerokiej ścieżce rowerowej do której przylega szeroki chodnik, w tzw. Leśnym Parku Wypoczynku. Spokojnie. Nie bujam się między przechodniami na chodniku.

Sprawdzaliśmy tryb tempomatu, ale to ciągle pika i straszy ludzi. Może kiedyś, na pustyni.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Cytat: Hubertrs w Sierpień 03, 2019, 17:10Ich co się da i porobil sciezki rowerowe, nie trzeba dodawac co to spowodowalo
Na filmach nie widać by to zbyt wąskie drogi były przyczyną takich sytuacji. Skończeni debili siedzą za kierownicami tych samochodów, bandyci drogowi bez grama wyobraźni. To są usiłowania wywołania ciężkich urazów, nadają się do kryminału.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Hubertrs

znalazlem na szybko dwa filmiki i oba sa nagrane gdzies na wsi, w londu wyglada mniej wiecej to tak, ze rowerzysci wpychaja sie wszedzie, jesli chcesz ruszyc szybciej ze swiatel to nie ma szans, zawsze jestes otoczony gromada

Pboczek

Pomyśl jak wyglądałaby komunikacja, gdyby każdy z tych rowerzystów siedział w osobnym samochodzie. Korek byłby niemiłosierny.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Hubertrs

w londynie bardzo sprawnie dziala komunikacja miejska,
po raz kolejny chcialem dodac, iz ja nie jestm przeciwko pedalowaniu po ulicach, jestem przeciwny nagminnemu lamaniu prawa przez rowerzystow i nie moznosci wyciagniecia z tego koncekwencji. Niechec bialych vanikow do cyklistow nie wziela sie z nikad. Nie jestem i nigdy nie bylem po zadnej stronie ale nie raz bylem swiadkiem sytuacji po ktorych moge zrozumiec i jednych i drugich

gratefullde

Prawoskret to slabaystona rowerzystów. Czasami dla niepoznaki wrzucą cos z mimiki, że niby czują jazdę. Jestem uczulony i odbijam w lewo ale raz mi się zdążyło, że nie miałem gdzie bo na czołówkę bym wleciał. Szanuję uczestników ruchu ale zdrowy umiar by się przydał.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

No dobra Panocki. Na forum jest i wątek auto-moto i rowerowanie, gdzie jedni i drudzy mogą sobie udowadniać jakie z nich wuje. Hulajnoga elektryczna na dziś nie ma chyba nigdzie wjazdu- wg przepisów- na drogę publiczną? Czyli linia konfliktu będzie na osi hulajnoga- rower na ścieżce rowerowej, oraz hulajnoga- pieszy na chodniku. Sytuacja jest dynamiczna, kto wie co będzie jutro, tymczasem jednak to nieco inne środowiska pracy.


Spierniczyła mi się waga, wylał wyświetlacz i pokazuje tylko kilogramy, bez tego co po przecinku. Ale i tak podam. Nacisk przedniego koła hulajnogi gotowej do jazdy- 8 kg. Nacisk tylnego koła- 5 kg. Ogniwa, które swoje ważą, są rozłożone pod podestem na którym stoimy. Tymczasem są hulajnogi, które akumulator mają w sztycy kierownicy. Z jednej strony są wymienne, łatwiej wyjąć i ładować sam akumulator. Z drugiej różnica mas na przednim i tylnym kole musi być masakryczna. Do tego położenie wysokości środka ciężkości na pewno jest interesujące.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Co takie 5, czy 8kg znaczy przy masie użytkownika.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Masa użytkownika się przesuwa. W czasie przyspieszania do tyłu. W czasie hamowania- do przodu. Dodatkowe kilogramy na wysokości, w pewnych momentach, raczej nie pomagają stabilności. Mam na myśli np. okolice zera i przeszkody, typu szyszunia, chodnik pofalowany przez korzenie drzew. Teoretycznie startując, przy mojej masie powinienem ją z automatu ustabilizować, ale to nie takie proste. Gibie się, a ta z baterią na wysokości będzie się gibać bardziej. Cała masa na froncie w czasie hamowania przed przeszkodą też pachnie szybszym zaryciem nosem w glebę. Oczywiście sporo zależy od drajwera. Odchyli się, przeniesie ciężar na tył i hejka. Ale ja to opisuje z pozycji starego pryka, który żadną hulajnogą nigdy nie jeździł.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#70
Inna sprawa, że najlepszy drajwer może nie zauważyć przeszkody i zwyczajnie zaryć nosem. Opisywałem akcję wcześniej. Wchodząc na kładkę, wprowadzając rower szynami dla wózków ( jeden chwyt za sztycę pod kierownicą), rower wjeżdża bez problemu. Tutaj masa jest rozłożona w zasadzie 1:1, więc luzik. Ten sam numer z moją hulajnogą kończy się zaryciem przodem i wyrzuceniem tyłu do góry. Taka historia. Zupełnie nowa nauka :) Masę hulajnogi stanowi silnik elektryczny i ogniwa. Od ich rozmieszczenia jakby dużo zależy. Nie wszystko i nie zawsze, ale jest jakby inaczej i to trzeba opanować.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

90km przejechane. Oględziny. Zaczep do składania hulajnogi, który przy okazji jest kowadełkiem do dzwonka stracił trochę lakieru.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A stracił, ponieważ zaginął gumowy element na tym pipku na błotniku. Teraz metal szczęka o metal, zrobiło się luźno i głośno.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Do tego poszczerbiła się krawędź wyświetlacza, pojawiły jakieś ryski ( reszta to ślady palców).
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#74
To są wszystko ślady wynikające ze składania i targania hulajnogi pod pachą ( umownie pod pachą). Tam się o coś zahaczyło, tam szarpnęło, tam wepchnęło i są efekty. Z drugiej strony producent nie przewidział? Mało tego, poprzednia generacja cierpiała na te same bolączki, ale ponieważ to popularny model hulajnogi, na allegro, polscy przedsiębiorcy stanęli na wysokości zadania i takich elementów- zamiennych/ osłonek- jest do wyboru, do koloru. W bonusie zamówiłem gumowe końców stopki, która jest metalowa i widziałem na filmikach, że się rysuje ( ostatnie zdjęcie to owe końcówki).
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93