Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Myslę że się sprawdzi ja do końcówki lampowej mam właśnie 11000 . Pomijam kwestie dźwiękowe . 11000 lepiej działa elektrycznie

traumeel

U mnie sprawa jest prosta: potrzebuję porządnymi kablami zasilić cd i integrę Abrahamsena.
8000 wydaje się być dla mnie optymalnym rozwiązaniem biorąc pod uwagę bardzo dobrą cenę i możliwości.

cdt

Oj tam . Bezcenne było by zobaczyć minę Pawła jak polegnie  ;D .
Przecie ta płytka temu służy  ;D

miniabyr

A z naprawdę fajnych spraw to dziś widzę się z Wojckiem Czernym(Rogalów Analogowy)  !!! Choć  chwilkę (bom w pracy)to pogadamy sobie o magnetofonach i realizacjach na taśmę.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

Maciek naprawianie audiofila jest bezpieczne  ;D . Przecież nie rozepniesz Yarbo celem przywalenia  ;D

miniabyr

#2480
Następna dziwna płyta z tych które kupiłem na AVS . Kanon jazzu . Mam wydanie  standardowe na cd  CBS Sony z 1997 roku oraz winyl i sacd  które przygotował Analogue Productions. To była pierwsze SACD  które po zakupie włożyłem do odtwarzacza. Kompletnie inny charakter brzmienia od tego "zwykłego" z 1997 roku . :o To trudno jest porównać. Najbardziej różnicę słychać w utworze Take Five  gdzie na wersji z 1997 roku cały zespół jest osadzony w olbrzymim pogłosie (jak dla mnie trochę za dużym ) a wersja Analogue Productions ma ten pogłos zredukowany bardzo !!!!! Aż chce się powiedzieć że go wręcz nie ma . I przy okazji właśnie tego utworu posłuchajcie sobie go do fragnentu tuż przed solo perkusji i zaraz po ! Niezależnie od wersji dzieje się tam coś ,co przypomina montaż taśmy!. Posluchajcie jak zmienia się na krótko pogłos i kontrabas się przybliża .To brzmi jak inne ujęcie ,wersja którą podmieniono .Taki  artefakt który zaburza na sekundę cały obraz .Jeśli to montaż to zajebisty!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Niestety jak obiecałem tak posprzątałem. Jeśli zbyt wiele uleciało to trudno .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Polecam ! Może nie z nominacją QJP  ale płyta brzmi świetnie jak na rok nagrania Ella Fitzgerald"  Like Someone in Love " rok nagrania 1957!  Płyta piękna ,same ballady. Cukiereczek . Nie mam wersji do porównania ,wiec to wydanie Analogue Productions będzie takim ,od którego będę mógł robić porównania z np. winylem kiedy go kupie. Moja rekomendacja .Świetne wykonanie ,świetna produkcja z czasów gdzie  muzyk potrafił dużo więcej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Wczoraj spotkałem się  króciutko z Wocjkiem Czernym  Rogalowa Analogowego .....he,he  dostanę coś ekstra od niego . Czyli taśmy z pierwszego tłoczenia jego produkcji . Będą do posłuchania ,ale tylko u mnie ! 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

No to sie wpraszam

Mogę przynieść Elli coś np mono

miniabyr

Spoko zapraszam . Elli w mono to ty u mnie nie posłuchasz bo nie mam wkładki . No chyba że masz reedycję z lat późniejszych ....to wtedy bez problemu. Mam dziś przej.bany dzień . Krążę między domem a pracą jak w obłędzie .  :o >:(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał


miniabyr

 :( :( :( Mały fqrw !  Mój pre liniowy Audio Note M3 niedomaga  i z premedytacją pali bezpieczniki .Dziś wymieniłem 10sztuk ! Pali bezpieczniki przy włączeniu. . Bezpieczniki zwłoczne ,"wolne" . Pewnie jakaś "głupota " się wydarzyła ,choć zastanawia mnie ,bo nie grzebałem w tym pre ,poza wymiana  lamp na lepsze. W poniedziałek "idzie" na przegląd. Słucham sobie dziś muzyki na mojej poczciwej  integrze Audio Note Oto se. .............jest naprawdę fajnie (w końcu blisko 2 dekady na niej grałem ) ale róznica  miedzy AN Oto Se a obecnym moim setem  pre AN M3  +monobloki AN Empress jest ogromna. Teraz mogę powiedzieć łał jest olbrzymi progres  . Nie mogę się doczekać kiedy wszystko wróci do normy . 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

Przykra sytuacja,nie cierpię takich spraw. Oby jak najszybciej wszystko wróciło do normy.

Jakub

#2489
Wstaw stare lampy. Bedzie wiadomo czy to kwestia lamp, czy też coś się uszkodziło.

Z drugiej strony, jak już dziesięć razy poszedł prąd zwarciowy na układ, to może lepiej nie próbować.

pelot

Cytat: miniabyr w Listopad 26, 2017, 13:28Polecam ! Może nie z nominacją QJP  ale płyta brzmi świetnie jak na rok nagrania Ella Fitzgerald"  Like Someone in Love " rok nagrania 1957! 

Paweł , czy  to jest wydanie dwupłytowe 45 rpm?

miniabyr

Cytat: pelot w Grudzień 10, 2017, 10:27
Cytat: miniabyr w Listopad 26, 2017, 13:28Polecam ! Może nie z nominacją QJP  ale płyta brzmi świetnie jak na rok nagrania Ella Fitzgerald"  Like Someone in Love " rok nagrania 1957!

Paweł , czy  to jest wydanie dwupłytowe 45 rpm?

Nie, te które mam to  wydanie SACD . Myślę ,że Analogue Productions ma też wersję na winylu ,ale nie sprawdzałem. Na razie mam fazę na sacd ze względu na mój nowy odtwarzacz.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: Jakub w Grudzień 10, 2017, 08:22Wstaw stare lampy. Bedzie wiadomo czy to kwestia lamp, czy też coś się uszkodziło.
Już to sprawdziłem-to raczej nie ta przyczyna. No cóż muszę uzbroić się w cierpliwość . Nie sądzę ,aby tam coś stało się strasznego .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Pali swoje bezpieczniki czy w instalacji?

miniabyr

Cytat: masza w Grudzień 10, 2017, 11:23
Pali swoje bezpieczniki czy w instalacji?
Tylko swoje .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#2495
Kurde słucham sobie tego mojego starego Audio Note oto se już drugi dzień . Mimo wszystko że dzieli go przepaść(cenowa)  do tego co jest teraz moim głównym systemem to brzmi zacnie. Fakt że barrrdzo długo nie był używany i musiał się "rozgrzać "  i dziś od rana  dżezik  gra pięknie . Jak pamiętacie to ja w ten Oto SE włożyłem dużo pracy i to taka wersja he he sygnowana miniabyrem jest . :P Jest zacnie i cieszy  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

Paweł a co oprócz lamp modowałeś w Oto?

miniabyr

He wszystko ! Nowe zasilanie czyli kondensatory(mundorf ,blackgate) zrobione na nowych płytkach ,bo by na oryginalne nie zmieściły się .Oraz nowe kondensatory w torze  sygnału czyli najwyższe  Jensen Pio  oraz wszystkie rezystory w zasilaczy jak i w torze sygnału. Czyli wszystko .Oczywiście nie ruszyłem świetnych transformatorów ,bo nie było takiej potrzeby. A przeróbki nie  żałuję ,bo to co siedziało w pierwotnej wersji bolało na sam widok.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Kiedyś się zasadzałem na OTO SE alem sie dowiedział, że współczesne nawet nie stały obok pierwowzoru OTO i nie ma najmniejszego sensu w to wchodzić. A, że za starocia krzyczeli tyle co za nowego to sobie odpuściłem temat. Raz sie trafił taniutko stary ale ze zwalonym trafem wyjściowym więc tez nie było sensu.
No a potem potknąłem się o GMy i zakończyłem rozglądanie sie za wzmacniaczem.

Michał

A pierwowzór Oto to Audio Note Japan?