Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hubertrs

Testowalem kilka kabli w tym kilka zacnych(ponoc) i ni cholewki nie slysze roznicy, natomiast w kilku wzmacniaczach wymienialem rezystory i tu zawsze slysze zmiany

McGyver

Bo niektóre klocki reagują na sieciówki, a inne wcale.
W moim systemie na przykład przy monoblokach lampowych sieciówki nie robią żadnej słyszalnej różnicy. A przy źródłach robią.

Hubertrs


trambambula

Kable sieciowe to inna bajka,  jedni słyszą różnicę inni nie. Ja osobiście przerobiłem trochę kabli sieciowych i jedno co mogę stwierdzić to to, ze te zmiany są.  Ale nie o tym mowa. Czy są jakieś miejsca w układzie  gdzie warto zastosować rezystor tantalowy?

gratefullde

Cytat: marcin32 w Grudzień 07, 2018, 11:30A coś z lampek byście mi polecili czy pozostać na tych?

Obecnie gram na EH Gold (podobno brzmieniem się od zwykłych nie różnią) i nie odczuwam dyskomfortu, co nie znaczy, że nie można lepiej. Mam jednak wrażenie, że te 12ay7 EHG to nie jest do końca ten ich firmowy sznyt grania znany z np. 12ax7. One są o wiele przyjemniejsze. Trzeba im dać tak z 50 h rozgrzewki, a w ciągu tych pierwszych godzin porzygać się można jak to gra, i potem już jest ok. Kosztują niewiele więc wtopy nie będzie za dużej jak by co.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

Cytat: McGyver w Grudzień 14, 2018, 12:54
Cytat: malg w Grudzień 13, 2018, 23:14pomyślałem też ze może silniczek przełożyc z jednogo do drugiego
tylko czy to ten sam silniczek bo na potku  oznaczenia sie róznią
Nie przekładaj silniczka bo to nic nie da, poza tym narobisz się jak dziki, i nie ma gwarancji że coś się nie rozleci w trakcie.
Jak się boisz podłączyć 12V pod niebieski sterownik to zmontuj na kawałku płytki uniwersalnej stabilizator z regulatorem 3 nóżkowym 7809:

Kondensatorki wystarczą 100uF na wejściu i 47uF na wyjściu.

a zwykły zenner 3,3V nie starczy na próbę ?

malg

Cytat: McGyver w Grudzień 14, 2018, 12:54
Cytat: malg w Grudzień 13, 2018, 23:14pomyślałem też ze może silniczek przełożyc z jednogo do drugiego
tylko czy to ten sam silniczek bo na potku  oznaczenia sie róznią
Nie przekładaj silniczka bo to nic nie da, poza tym narobisz się jak dziki, i nie ma gwarancji że coś się nie rozleci w trakcie.
Jak się boisz podłączyć 12V pod niebieski sterownik


sprawdziłem w aukcji
jednej strony na obrazku jest 9-12V
a z drugien strony w opisie juz nie ma 12V

malg

Cytat: malg w Grudzień 16, 2018, 13:52
Cytat: McGyver w Grudzień 14, 2018, 12:54
Cytat: malg w Grudzień 13, 2018, 23:14pomyślałem też ze może silniczek przełożyc z jednogo do drugiego
tylko czy to ten sam silniczek bo na potku  oznaczenia sie róznią
Nie przekładaj silniczka bo to nic nie da, poza tym narobisz się jak dziki, i nie ma gwarancji że coś się nie rozleci w trakcie.
Jak się boisz podłączyć 12V pod niebieski sterownik to zmontuj na kawałku płytki uniwersalnej stabilizator z regulatorem 3 nóżkowym 7809:

Kondensatorki wystarczą 100uF na wejściu i 47uF na wyjściu.

a zwykły zenner 3,3V nie starczy na próbę ?
a teraz dopiero skumałem chodzi też o stabilizację a nie tylko o obniżenie napięcia
zrobię taki tylko musze kupic ten stabilizator (pewnie pon -wt)



malg

Cytat: McGyver w Grudzień 16, 2018, 14:07
A podłącz tam po prostu 12V.
moze uda m sie dzis wieczorem - to spróbuje 12V,
ale przed swietami czas przecieka przez palce i na nic nie mam czasu



rudy-102


rudy-102

I jeszcze jedno pytanko. Czy montowaliście na podłodze, czy na płycie montażowej?


trambambula

Cytat: McGyver w Grudzień 17, 2018, 18:37

To są rebrandy mierzonych i selekcjonowanych ruskich lub chińczyków.

Rozumiem, czyli poszukiwań ciąg dalszy.

McGyver

Cytat: rudy-102 w Grudzień 17, 2018, 20:37
Jaka jest wewnętrzna wysokość waszych obudów?
8cm. Lampy można spokojnie postawić na baczność.
Cytat: rudy-102 w Grudzień 17, 2018, 20:41
I jeszcze jedno pytanko. Czy montowaliście na podłodze, czy na płycie montażowej?


To zbędne IMHO. Ja montuję na podłodze. Używam ładnych śrubek z łbem grzybkowym pod imbus.

rudy-102

Cytat: McGyver w Grudzień 17, 2018, 21:278cm. Lampy można spokojnie postawić na baczność.
Mierzyłem u siebie i nie mam pewności, czy się zmieści.
Cytat: McGyver w Grudzień 17, 2018, 21:27To zbędne IMHO. Ja montuję na podłodze. Używam ładnych śrubek z łbem grzybkowym pod imbus.
Jakiej wysokości dajesz śruby?

McGyver

PCB z podstawkami w których tkwią 12AY7, plus do tego tulejki o wysokości 10mm, i spokojnie się mieści w obudowie 8cm, jeszcze trochę luzu nawet zostaje.

rudy-102

Chyba mam za wysokie podstawki. Tym razem kupiłem  Beltony bo innych akurat nie było.

McGyver

Nie panikuj, podstawki są OK.
Na foto wnętrze obudowy. PCB postawione na tulejkach 10mm, podstawki tej samej wysokości co Twoje Beltony. Wetknięte lampy E88CC o wymiarach identycznych jak 12AY7. Na górze postawiona linijka kreślarska żeby pokazać że lampy będą miały jeszcze wystarczająco dużo miejsca do "sufitu".

rudy-102

Jak złoże tulejki, pcb, podstawki i lampy to wychodzi mi 7,6 cm. Zmieści się ale z minimalnym zapasem powietrza.

McGyver

Wlutuj te Beltony w taki sposób jak tu kiedyś pokazywałem na wklejonym foto, zaoszczędzisz kilka mm.
Na foto PCB jest pokazana rzecz jasna od spodu.
Użyj krótkich tulejek 10mm.
Jeszcze krótszych, 8mm i mniej już nie polecam bo dystans PCB do metalowej obudowy robi się już zbyt mały, ponadto ciężko znaleźć tak krótkie śrubki żeby się dały wkręcić w te tulejki.

LampowY

Panowie pozwolą, mój preamp. Zofia  8)
;D

Pięknie gra. Musim go w dwóch miejscach bardziej dostosować do moich kominków i będzie cacy.
Samo brzmienie - bajka. Strach pomyśleć jak przyjdą docelowe kondziołki  ::)
:np:

rudy-102

Cytat: McGyver w Grudzień 18, 2018, 18:01
Wlutuj te Beltony w taki sposób jak tu kiedyś pokazywałem na wklejonym foto, zaoszczędzisz kilka mm.
Na foto PCB jest pokazana rzecz jasna od spodu.

Tak, ale mi chodzi o przedwzmacniacz z innego wątku. Spytałem tutaj bo koledzy juz wsadzali w obudowy. W wariacji EARa PCB nie ma takich otworów. Jakoś sobie poradzę. Od biedy można wziąć obudową 10 cm, ale to trochę wielgaśne :).