Wyśledzone na portalach aukcyjnych itp.

Zaczęty przez GregWatson, Maj 29, 2014, 14:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

Wiosna przyszła, to obrodziło podróbkami kabli van den Hul. Znalazłem aukcję - podejrzanie tanio, ale na foto ori kabel: https://www.ebay.co.uk/itm/van-den-hul-122...l2649




Niestety dotarło takie cudo:







Telefon do eBay, sprawa natychmiast ruszyła z kopyta bo konsultant został obdarowany powyższymi dowodami :)


A tu kolejna aukcja - ktoś sprzedawał dwie pary, została jedna https://www.ebay.co.uk/itm/CS122-Van-Den-Hul-speaker-cables-1-5m-pair-terminated-with-gold-bananas...l2649



A jedna już poszła do (nie)szczęśliwego nabywcy: https://www.ebay.co.uk/itm/CS122-Van-Den-Hul-speaker-cables-1-5m-pair-terminated-gold-bananas-...true&rt=nc


tomekkk1

eBay się nie pierdzieli z takimi przypadkami widzę - zwrot już został zaakceptowany przez sprzedawcę  :o

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

tomasz_pianista

Bardzo ładnie odnowione i cena adekwatna.
Grupa ratowania poziomu.

cdt

Ja tam widzę że woli technicsa który jest obok  :P . Jako technicso maniak jestem stronniczy oczywiście  :P

wojtek23

#2830
Cytat: tomasz_pianista w Maj 19, 2018, 19:02
Bardzo ładnie odnowione i cena adekwatna.

Plus oryginalny headshell do tego ramienia, plus jakaś sensowna igła do tej wkładki, razem 1000 zł.
Zero poczucia estetyki u sprzedającego, te podkładki pod pokrywę to jakiś koszmar jest, a przynajmniej nie w egzemplarzu a 5500 złotych.
Pokrywa bez zawiasów, w dodatku ta pokrywa to najgorsza z możliwych do tego modelu.
Senowna wygląda tak, nie trzeba wtedy tych podkładek..

Za 3000, czyli bez porównania mniej, to sobie można kupić taki model, pozostanie 2000-2500 na zakup sensownej wkładki gramofonowej.

https://www.ebay.pl/itm/Pioneer-PL-50L-Auto-Lift-Up-Record-Player-with-Headshell-F-S/263685009920?hash=item3d64d9f200:g:4KMAAOSwYgxa-Mj9







GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Flip Back

Cytat: GregWatson w Maj 20, 2018, 19:48Masza opycha:

Czy macie info co się z nim dzieje? Wiem, że miał phono Audio Research PH5 i PH7. Chętnie bym się dowiedział czy są pomiędzy tymi modelami znaczące różnice.

Piterski

PH5 sprzedał, a PH7 sobie zostawił.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Flip Back

No właśnie jego PH7 wisi na allegro do dłuższego czasu:

http://allegro.pl/audio-research-ph7-i7352166469.html

W sumie to troche się łudziłem, że było odwrotnie :-(
Także jeśli ktoś może coś skrobnąć to będę zobowiązany.

juter22

Jakby ktoś był zainteresowany Tannoy FSM w racjonalnie cenie to zapraszam na pw - udostepnię namiary itp.
Zdjęcia poniżej w "małej" rozdzielczości, dysponuję "większymi"
Zapraszam

Piterski

Cytat: Flip Back w Maj 20, 2018, 21:03No właśnie jego PH7 wisi na allegro do dłuższego czasu
To mnie kolega zaskoczył bo z tego co słyszałem od nabywcy PH5 wystawił oba z opcją, że który się sprzeda pierwszy to ten pójdzie,a drugi sobie zostawi.
Mój kolega był zainteresowany PH7 ale trochę mu się pokomplikowało i na razie zakupu nie ma w planach.
Ja obecnie jestem bez mojego preampu Luxmana bo chętnie bym porównał PH7 z Sensorem 2.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

VICTORFAN

#2837
Może podobać się, bo sprzedajacy przyłożył się do restauracji
Ramię - 10 calowe, metalowe, to samo co w najwyższym modelu QL-A95, ale silnik i cała reszta napędu inna - wyjątkowo ciekawa, no ale QL-A95 kosztował prawie dwa razy więcej niz QL-A75.
Nie mniej jednak i tutaj jest bardzo dobry napęd - zmiana prędkości i stabilizacja obrotów poniżej sekundy - magiczne to działa.
Talerz bardzo ciekawy wewnątrz amortyzowny gumową przekładką - jeszcze czegoś takiego nie spotkałem.
Bajka w działaniu i użytkowaniu.
Brakuje drugiego ramienia typu S - były dwa różne, i niestety osobno pojawiają się na aukcjach bardzo rzadko, w cenach daleko bardzo nieracjonalnych, zważywszy na fakt, ze były prawie trzy razy tańsze od ramion prostych. Dawno temu.

https://www.ebay.pl/itm/JVC-QL-A75-Turntable-exclusive-design-Black-ELAC-D796-H24/332623844247?hash=item4d71ed1397:g:-EIAAOSwgARa1h1V 

Flip Back

Cytat: Piterski w Maj 20, 2018, 22:52To mnie kolega zaskoczył bo z tego co słyszałem od nabywcy PH5 wystawił oba z opcją, że który się sprzeda pierwszy to ten pójdzie,a drugi sobie zostawi.

No właśnie ciekawe. wynika z tego, że pogonił oba i ma coś jeszcze innego...

Piterski

Cytat: Flip Back w Maj 20, 2018, 22:59No właśnie ciekawe. wynika z tego, że pogonił oba i ma coś jeszcze innego...
Podobnież celował w AR z wyższej referencyjnej serii.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomasz_pianista

Chyba ktoś ma na sprzedaż ramiona z JVC QL...jakiś młot.
Grupa ratowania poziomu.

merlin1973

Gerwazy???? znowu  :o :o :o nie  ;D
Pozdrawiam S.CH.

Taktyczny


GregWatson

#2843
Ot taka ciekawostka. Micro Seiki MR-711

http://allegro.pl/micro-seiki-mr-711-i7368874865.html#thumb/1




Aby przywrócić go do wyposażenia jak i wyglądu oryginału to cena dojedzie do 3k
Trochę tego i trochę tamtego też.

Taktyczny2

#2844
Cytat: GregWatson w Maj 27, 2018, 10:56

Aby przywrócić go do wyposażenia jak i wyglądu oryginału to cena dojedzie do 3k


Być może sprzedałby się w cenie 3k, gdyby go doprowdzić do ładnego i kompletnego stanu, nawiedzonych fanów tej marki nie brakuje.
Jak ktoś nie jest fanem tej marki, to za 1200-1500 złotych mozna kupić Sony PS-X50, kompletny w ładnym stanie, który ma dużo lepsze ramię, silnik i całą resztę.

Mała podpowiedź, w tym gramofonie MS jest zamontowana wkładka, identyczna jak np Pioneer PC-30, PC-50 i zapewne kilka jeszcze innych marek.
Do której można kupić, tzw igłę NOS-a,  z szlifem shibaty, co zmienia bardzo wiele :)

https://www.ebay.pl/itm/PHONOGRAPH-NEEDLE-PIONEER-PN-Q1-IN-ASTATIC-PKG-PR-109-QD-NOS-NIB/222215701975?hash=item33bd1685d7:g:2PgAAOSwHoFXq5Bl

 

GregWatson

Cytat: Taktyczny2 w Maj 27, 2018, 14:35Mała podpowiedź, w tym gramofonie MS jest zamontowana wkładka, identyczna jak np Pioneer PC-30, PC-50 i zapewne kilka jeszcze innych marek.
Do której można kupić, tzw igłę NOS-a,  z szlifem shibaty, co zmienia bardzo wiele :)


Wiesz że gdzieś coś szumi ale nie do końca.

Nie jest to wkładka dedykowana do tego modelu, są igły identyczne (czerwone) ze szlifem shibaty do tej wkładki. Tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać. W tej igle brakuje osłonki która zainstalowana jest na stałe do wkładki - więc przypuszczam, że albo jest zdekompletowana lub jest podróbką bo takie też spotykam.

Powyższy model ma wiele braków i zamianek, których nie powinno być (pomijam wkładkę).
Trochę tego i trochę tamtego też.

Taktyczny3

Cytat: GregWatson w Maj 27, 2018, 16:01
Cytat: Taktyczny2 w Maj 27, 2018, 14:35Mała podpowiedź, w tym gramofonie MS jest zamontowana wkładka, identyczna jak np Pioneer PC-30, PC-50 i zapewne kilka jeszcze innych marek.
Do której można kupić, tzw igłę NOS-a,  z szlifem shibaty, co zmienia bardzo wiele :)


Wiesz że gdzieś coś szumi ale nie do końca.

Nie jest to wkładka dedykowana do tego modelu, są igły identyczne (czerwone) ze szlifem shibaty do tej wkładki. Tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać. W tej igle brakuje osłonki która zainstalowana jest na stałe do wkładki - więc przypuszczam, że albo jest zdekompletowana lub jest podróbką bo takie też spotykam.

Powyższy model ma wiele braków i zamianek, których nie powinno być (pomijam wkładkę).


Na tym gramofonie wisi wkładka Mikro Seiki 3200, pomijam czy jest to wkładka dedykowana dla tego modelu, czy nie jest, bo to mało istotne.
Model z tego co widzę z eliptykiem 03x08 , czyli, że tak to ujmę, mocno skromnym szlifem igły.
Na pewno będzie pasować igła z szlifem Shibaty z linku który podałem, na 1000%, nie mam pod ręką aparatu foto aby ci to zademonstrować :)

W tym linku jest igła produkowana przez firme Astatic , więc nie jest to oryginalna igła, ale ze względu na szlif to będzie przepaść pomiędzy tym używanym eliptykiem a tym nowym Astatkiem z szlifem Shibaty.

ps: Osłonka na igłę jest w tym Astatiku, przecież widzę co leży na biurku prze klawiaturą. No ja trochę ślepy jestem, ale nie aż tak ;) 



Taktyczny3

CytatPowyższy model ma wiele braków i zamianek, których nie powinno być (pomijam wkładkę).

No i cena jest daleko bardzo przesadzona.
To nie jest model  z ligi gramofonów za 2k.....
1k, za ten egzemplarz a i to musiałbym być albo fanem marki, albo po kilku piwach, aby to kupić a takie pieniądze....

Taktyczny4

Leniwe niedzielne popołudnie. Wchodzę na forum Audiomaniaków, jest temat o Mikro-Seiki.
Z nudów - ziew - klikam co tam ciekawego na olx.
Szybki telefon, krótki wypad na lody. W drodze powrotniej zabieram to co kupiłem przed 30 minutami.
Niby nic ciekawego, niemiecki model -  firmy Palladium z marketu.
Ale jak się tak bliższej przypatrzeć, to napęd Miro Seiki, ramię Micro-Seiki, wkładka Audio Technica. Niemiecka, to, chyba, jest tylko marka.
Oczywiście nie ta liga co model powyżej.....
https://www.olx.pl/oferta/adapter-universum-system-hifi-7500-sl-CID99-IDtVzNb.html#30acae4acf

ps: nie wiedział co sprzedaje, co widać po założonej - odwrotnie - macie



Piterski

Cytat: Taktyczny4 w Maj 27, 2018, 18:27Ale jak się tak bliższej przypatrzeć, to napęd Miro Seiki, ramię Micro-Seiki
Jeśli tak to napisz jaki to model gramofonu Mikro Seiki i jakie ich ramie siedzi w tej niemieckiej myśli technicznej?
Po ja się stawia tezę to trzeba ją umieć udowodnić inaczej to jest wypisywanie bzdur i to nie tylko w tym temacie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.