SET jak Diabli

Zaczęty przez Jamówię, Luty 03, 2017, 07:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jamówię

kotok znalazłem na AS informację,że handlujesz diabełkami. Daj znać na priv,albo jeśli nie masz z tym problemu,w tym wątku ile tam pytasz za te lampki,ok?

kotok

Cytat: Jamówię w Luty 21, 2017, 09:04
kotok znalazłem na AS informację,że handlujesz diabełkami. Daj znać na priv,albo jeśli nie masz z tym problemu,w tym wątku ile tam pytasz za te lampki,ok?
Już wyprzedałem zapasy. Zostawiłem tylko troszkę dla siebie.
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

Jamówię

Rozumiem,ale gdyby Cię przypiliło,to daj znać :)

kotok

OK. Zrobię remanent i zobaczymy.
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

jt211

Cytat: christo w Luty 19, 2017, 12:43
Cytat: GB w Luty 19, 2017, 12:26Jak samolot. Jak lampa gasła to spadały. Swoją drogą ciekawe jakiej muzy słuchali piloci na tych lamoach.
Bez przesady. Przez uszkodzone radio jeszcze żaden samolot nie spadł! :) A mig 25 to był bardzo dobry myśliwiec przechwytujący.  Z prędkością prawie 3 Macha potrafił zrobić niezłe zamieszanie :)
Po 3 Machach o ile zdążył wylądować to silniki były do wyrzucenia.
Ponoć były to pojedyncze dostosowane maszyny tylko do zwiadu lotniczego bez żadnego uzbrojenia.
Najszybciej śmigał nad Synajem deczko ponad Mach 3 potwierdzone z kilku radarów.

jt211

Cytat: masza w Luty 19, 2017, 21:48
W Phastach bias jest ustawiony na 350mA a kręciliśmy doświadczalnie z Włodkiem do 400mA. Diabły wówczas zamieniają się w dynamit. Grają jak szalone. Należy się jedynie liczyć ze skróceniem ich żywotności.
Nie tylko diabły :) dane mi było posłuchać 211 z 1350V anodowego :)

Jamówię

Drodzy, odbyliśmu ze Sławkiem długą i merytoryczną rozmowę. Dobrze jest pogadać osobiście a nie za pośrednictwem Forum,wyjaśniliśmy sobie wszystkie niejasności i muszę przyznać,że Sławek zachował sie z klasą,bardzo Mu za to dziękuję. Almarro,mam nadzieję,będzie dobrze mi służyć i wiele miłych chwil z muzyką dostarczać. Cieszę się,że nie był to deal do bramy, Sławek mocno zaangażował się w sprawę,za co jeszcze raz Mu dziękuję. Mam prośbę,żebyśmy od tej chwili,mogli komentować tylko cechy tego Japońskiego Samuraja a nie kulisy interesów,bo znają je tylko dwie osoby i niech tak zostanie:)
Generalnie podtrzymuję wszystko,co napisałem na temat przeprowadzonej transakcji, odbyła się profi:)

Jamówię

Almarro wrócił na odpoczynek do domu,do pełnej rekowalescencji jeszcze trochę trzeba poczekać,ale to w największej mierze kwestia zakupów poszczegolnych częsci. Niektore z nich serwis,czyli pan Kornel znalazł tylko za oceanem. Wszystko byłoby prostsze,gdyby był dystrybutor,ale jest jak jest i nie ma co marudzić. Kiedyś jak znajdę w sobie wenę,to opiszę jak rozmawiał ze mną, ten pożal się Boże biznesem,który miał Almarro w polskiej dystrybucji,czyli własciciel Audio Systemu,żal doopę ściska,że ktoś taki w ogole bierze się za sprzedaż .Ważne,że wzmacniacz udało się podnieść do takiego stanu,że może bezpiecznie grać,do momentu aż przybedą części :)
Bardzo się stęskniłem za graniem tego SETa,dźwięk tego malucha jest naprawdę bajeczny(dla mnie oczywiście)
Mam nadzieję,że czekają nas już tylko miłe chwile. Słucham teraz Animals PF i cóż,nigdy i na żadnym sprzęcie wcześniej,nie udało mi się wydusić tyle muzyki z tej,dość po macoszemu nagranej płyty.

kotok

Patrzę tak na zdjęcia wnętrza tego wzmacniacza i zastanawiam się z zakupem jakich  elementów może być problem ? Trafa są nieuszkodzone przecież a z nimi byłby problem.Nie ma tam jakiś nadzwyczajnych części wg. mnie . Czego nie możecie dostać ? Może ktoś z forumowiczów by pomógł.
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

Jamówię

Wszystko można dostać,tylko nie zaraz i nie wszędzie. Założenie jest takie,że elementy wymieniamy 1:1. Kłopot był ze znalezieniem metalizowanych rezystorów,znalazły się w USA

kotok

#285
A tu sprawdzaliście ?
http://www.hificollective.co.uk/components/resistors.html
Jeśli z USA, to polecam tą firmę: https://buyandsend.pl/
Szybko i sprawnie to załatwiają.
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

Jamówię

Szczerze Ci drogi Kolego powiem,że szukaniem tego zajął się Pan Kornel. Ja mu to zostawiam,bo ufam jego kompetencjom. Teraz ciesze się tym,że jest u mnie,bo jest to wyjątkowej próby granie:)

Jamówię

TungSol w bazie 8)

kawosz

 ;D

Jamówię

Jak to jest myślę sobie,że są takie lampy,które grają jak diabli i takie,których człowiek nie chce z szuflady wyciągać...

kotok

Cytat: Jamówię w Luty 23, 2017, 17:36
Jak to jest myślę sobie,że są takie lampy,które grają jak diabli i takie,których człowiek nie chce z szuflady wyciągać...
A ja bym powiedział, że lampy nie grają....Gra muzyka....
Już czuję się zlinczowany.
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

elem

Muzycy grają. Muzykę słychać  :P  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jamówię

Cytat: kotok w Luty 23, 2017, 21:09
Cytat: Jamówię w Luty 23, 2017, 17:36
Jak to jest myślę sobie,że są takie lampy,które grają jak diabli i takie,których człowiek nie chce z szuflady wyciągać...
A ja bym powiedział, że lampy nie grają....Gra muzyka....
Już czuję się zlinczowany.




Nikt Cię tu nie będzie linczował,ale co do faktu,że różne lampy,różnie grają się zgadzamy?

kotok

Cytat: Jamówię w Luty 23, 2017, 21:16
Cytat: kotok w Luty 23, 2017, 21:09
Cytat: Jamówię w Luty 23, 2017, 17:36
Jak to jest myślę sobie,że są takie lampy,które grają jak diabli i takie,których człowiek nie chce z szuflady wyciągać...
A ja bym powiedział, że lampy nie grają....Gra muzyka....
Już czuję się zlinczowany.




Nikt Cię tu nie będzie linczował,ale co do faktu,że różne lampy,różnie grają się zgadzamy?

Tak -to fakt. Ale powiem Wam, że lampa o symbolu np. xxx ma nie całkiem takie same parametry jak lampa xxx z innego okresu produkcyjnego i od innego wytwórcy.  Te różnice(w charakterystykach )  mają wpływ na dźwięk. Moim zdaniem , można je próbować wyeliminować, modyfikować, zmianą punktu pracy  lampy w danym układzie. .Potrzeba jednak do tego sporej wiedzy i zaplecza technicznego.Chyba,że się mylę ...
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

Jamówię

Kto wie,może być. Trzeba by mieć np diabełki z różnych lat produkcji i słuchać,innej rady nie ma :)

kotok

Cytat: elem w Luty 23, 2017, 21:13
Muzycy grają. Muzykę słychać  :P  ;D
No. Słusznie !
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

Jamówię

#296
Długo wczoraj słuchałem tego TungSola i mam z tą lampą problem ::)
Po początkowym zauroczeniu im dłużej jej słuchałem,tym gorzej odbierałem. Pierwsza sprawa bas,jest go bardzo duża ilość i bywa że jest buczący,ale paradoksalnie ta duża ilość basu nie przekłada się na dociążenie dolnej średnicy,ta wyszczuplała i zrobiła się ewidentnie szklista. Obcięło też górę. Cały ten ambaras najgorzej przysłużył się gramofonowi,którego ogólna prezentacja dość mocno się ucierpiała. Stało się jeszcze coś,co późnym wieczorem zaczęło mnie irytować,mianowicie scena wyraźnie poszybowała w prawą stronę >:(
Wnioski mam zbieżne z tym co pisał mi Maszka i squad,ta lampa musi się ułożyć,przeleżała w kartonie od czasów Pearl Harbor ;D więc pewnie tak ma,ale gdybym miał to odnieść do identycznie wiekowej 6f8g NU,która przed awarią zastąpiła CVT 181 PsVane,to tamta zamiana,od samego początku była genialna-barwa,artykulacja,kolorowy,zdyscyplinowany i bardzo głęboki bas,bez znamion buczenia. Dziś sprawdzę drugiego TungSola,być może będzie wewnętrznie bardziej spójny i scena pozostanie holograficzna jak na SETa przystało,ale czekam już aż Maszka odeśle mi lampki,bo jestem ciekaw porównania z Sylvanią.Zadtanawiam się jeszcze,czy sporo muzyki nie zostaje w tych przelotkach,ale się nie dowiem,bo bezpośrednio do gniazda wsadzić nie mogę :( CDN ;D

P.S
Zastanawiam się też,czy teraz dźwięku nie kaszani ta PsVane,muszę koniecznie wsadzić nową lampę 6sn7 i zobaczyć,czy to nie tu tkwi sprawa przesunięcia sceny,bo w głowie mi się trochę nie mieści,że to wina TungSola. Mam też cały czas mentalny problem z tą przelotką,czy ona czasem nie "kradnie" mi muzyki....

Jamówię

Założyłem drugiego TungSola....o karwa  :o :o :o
Ja pierdziu jak to gra!!!  Domniemuję,że ta lampa jest po prostu w punkt! Maszka jeszcze raz wielkie dzięki za cenną rade :D

vdgg72

Cytat: Jamówię w Luty 24, 2017, 15:59
Założyłem drugiego TungSola....o karwa  :o :o :o
Ja pierdziu jak to gra!!!  Domniemuję,że ta lampa jest po prostu w punkt! Maszka jeszcze raz wielkie dzięki za cenną rade :D
Ten co teraz założyłeś to 6f8g?

Jamówię

Założyłem 6c8g,w miejsce 6sl7.Jest to fantastyczna lampa, oczywiście w moim systemie :)
Do 6F8g wrócę,tylko miedziaki zgromadzę,bo ta lampa NU zanim wzmacniacz wybuchnął ;D  zagrała rewelacyjnie. Jak pomyślę, że mógłbym ją teraz wsadzić, to już wiem w jakim miejscu jestem z Almarro.
W odwodzie mam jeszcze parę NOSków,ale te NU zapadły mi w pamięci.