SET jak Diabli

Zaczęty przez Jamówię, Luty 03, 2017, 07:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC


Michał

To może coś być na rzeczy,bo Muramatsu też projektował Almarro z ruskaczami.

daris666

Masza skąd masz ten avatar ? :)

MAC

#428
Hehe... To twoja?  ;D
Sorki, wygrzebałam fotkę z głębokiego netu i wykadrowałem GMa. Ale jaja  ;D
Już zmieniam.


daris666

Cytat: masza w Luty 03, 2018, 22:37
Hehe... To twoja?  ;D
Sorki, wygrzebałam fotkę z głębokiego netu i wykadrowałem GMa. Ale jaja  ;D
Już zmieniam.



Nie, nie. Ja ją też kiedyś wygrzebałem :) :)  Możesz mieć jak chcesz. Ja mogę zmienić.

MAC


Michał

Mam prośbę o pomoc,w przeciągu dwóch ostatnich dni w lewym kanale dość mocno coś strzeliło,dziś naprawdę głośno,wyłączyłem wzmacniacz bo mocno się wystraszyłem. Na mierniku oba diabełki pokazują 0,18mV(książkowo dla Almarro)więc pytanie czy umiera lampa?czy to coś innego?

gratefullde

Zamieniales miejscami lampy?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

Nie, bo się boję,że uszkodzę głośniki. To w ogóle jest możliwe? Dopowiem jeszcze,że strzeliło to na dwóch różnych 6sn7 i zawsze lewy kanał,więc tu bym nie szukał a może coś się dzieje z wejściową 6sl7?

Jakub

Albo pada lampa, albo coś się "rozlutowało", czyli zimny lut.

Poprawny bias może wprowadzać w błąd, zamień miejscami diabełki, żeby wykluczyć lampy mocy.

Michał

A nie uszkodzę kolumn?czy taki strzał może spowodować taką katastrofę?

gratefullde

Jeśli masz zapasowe diabły to wstaw je i zobacz co się wydarzy. Stawiał bym na to, że to one są powodem tych trzasków. Miałem tak w moim SE nie raz nie dwa, z głosnikami nic się nigdy nie stało.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

Andrzej a może lampa zniszczyć głośnik?bo to,że może zniszczyć wzmak to wiadomo,ale czy kolumnę też?

gratefullde

Cytat: Michał w Luty 18, 2018, 10:37
Andrzej a może lampa zniszczyć głośnik?bo to,że może zniszczyć wzmak to wiadomo,ale czy kolumnę też?

A tu sie nie wypowiem autorytatywnie :(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

Wstawie nowe diabły i nową wejściową. Zobaczymy,czy to lampa...

gratefullde

Cytat: Michał w Luty 18, 2018, 10:39
Wstawie nowe diabły i nową wejściową. Zobaczymy,czy to lampa...

zmieniaj ale po kolei, nie na raz.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

plastik1989

Cytat: Michał w Luty 18, 2018, 09:55
Mam prośbę o pomoc,w przeciągu dwóch ostatnich dni w lewym kanale dość mocno coś strzeliło,dziś naprawdę głośno,wyłączyłem wzmacniacz bo mocno się wystraszyłem. Na mierniku oba diabełki pokazują 0,18mV(książkowo dla Almarro)więc pytanie czy umiera lampa?czy to coś innego?
Ja bym obstawiał diabła jednak. Ostatnio mierzyłem Ok 20szt diabłów i niektóre pomimo tego ze niby grały normalnie i trzymały bias dawały wlasnie takie objawy o których piszesz. Ja mam miernik wychylkowy na stałe we wzmianczu zamontowany i podczas tych trzasków prąd na diable wariuje. Inna możliwa przyczyna to na przyklad uszkodzony potencjometr biasu, zimny lut lub ogólna awaria zasilacza siatki.
Aha, na 20szt diabłów jak myślicie ile udalo mi sie złożyć par? :-D
.

Michał

Żadnej :)
Wymieniłem na nową parę. Po ok 30 min spokój. Zobaczymy co dalej.

plastik1989

Cytat: Michał w Luty 18, 2018, 13:05
Żadnej :)
Wymieniłem na nową parę. Po ok 30 min spokój. Zobaczymy co dalej.
Aż tak źle to nie było ;-) z 20szt dwie pary wyszły.
Teraz jestem w Warszawie, jak wrócę do domu to zrobię fotkę jednego diabła który miał tak mocno rozjechane połówki lamp w sobie, ze w poprawnej aplikacji połowa anody swieci sie na czerwono :-D
.

Michał

Masakryczne lampy o pięknym soundzie... >:(

Michał

Mam jeszcze prośbę,jeśli ktoś ma biedrowe wydanie Carli Bruni French Touch,to niech sprawdzi,czy w utworze Winner Takes it all w okolicach 3 minuty słyszy lekką kompresje na wokalu. U mnie to słychać a mam wrażenie,że nie było. Słychać z obu kanałów,wiec czy to możliwe,żeby lampa mogła to spowodować? Oczywiscie stres robi swoje i może tak już było,ale nie wiem...
Plis o pomoc.


Michał

Cd na asfalcie nie było. Tylko konkretnie o ten numer chodzi. Mac czy to w ogóle jest możliwe,żeby taki trzask zniszczył obie kolumny?mi się to w pale nie mieści.


Michał

Ok,tylko to nie jest jakieś spektakularne pierdzenie, ale efekt zapiaszczenia u mnie na tym konkretnym utworze słyszę a nie pamiętam abym go słyszał wczśniej. Nie wsłuchiwałem się,bo i nie było obaw. Teraz mam wątpliwości. Pocieszam się tylko tym,że gdyby były uwalone głośniki,to pierdziałoby na wszystkim,czy się mylę?
Jszcze jedna sprawa,tak abstrahując,jak to wygląda z punktu widzenia gwarancji,wzmacniacz i kolumny użytkowane zgodnie z zaleceniami producenta,do lampy nie wleziesz i nagle buuum! i w kosmos lecą kolumny i wzmacniacz,co wtedy?jak dochodzić swoich racji?można to skutecznie ubezpieczyć?