SET jak Diabli

Zaczęty przez Jamówię, Luty 03, 2017, 07:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: McGyver w Luty 19, 2018, 20:35Słuchałeś tego modelu?

Niestety nie. Czytałem tylko, że jest dość dobrze zrobiony, zasilanie ok. Słuchałem natomiast innego chińczyka na tej lampie, tylko że z niego chyba sama obudowa została a resztę Lenek przerobił... Dźwięk super.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

Na dziś mam dość lamp >:(
Może mi przejdzie,bo tegu dźwięku mi brak,ale nerwa mam i raczej od baniek odpocznę :-\

McGyver

BTW, do jego kolumn to  byle półtora wata z lampy wystarczy.
Ja swego czasu też odszedłem od diabłów (i uczyniłem to w samą porę) w stronę triod bezpośrednio żarzonych, a konkretnie 6B4G (to takie 2A3 z żarzeniem na 6,3V). Teraz mam ochotę zmontować sobie potwora na GM70 albo 845.
Aczkolwiek miewam też ciągoty do dobrej, mocnej tranzystorowej końcówki. I tylko końcówki, bo preamp po prostu musi być lampowy.

cdt

Obawiam się Michał że abyś się zbiliżył do tego sunda co masz z Almaro urzywając trana będziesz musiał wydać worek muszli .
Przemyśl opcję innego lampiszona .

Michał

Wiem Darek,wiem :(

rudy-102


Michał


cdt

Twardym bądź ;D . Mi czasem też coś strzeli , zaszumi czy zapierdzi . Taki już urok starych nos lamp . Żeby coś się z głośnikiem stalo to musiało by być jexxięcie  jak granatem ;D .

Michał

Wiesz ten trzask to raczej tylko przyspieszył decyzję. Ja ostatnio zauważyłem,że kompulsywnie żongluje lampami a to taka 6sn7,nie!damy 6f8f,ok fajnie,ale już w tylku uwiera,to wsadzamy 181cv. Kurna Stary ja przestałem muzyki słuchać,do tego doszła żonglerka z ustawieniami phono pre a jest ich od ch...samego gainu 16 pozycji a loading to już 64  :o żeby w końcu Sheltera ustawić. Mam dość. Do tego świadomość przepalanej kasy,jak zajmuję się czymś innym a w pokoju odsłuchowym palą się bańki. Zwariować można a podobno chodzi o muzykę...

cdt

Kenwood KA-9100 . Miałem jak na trana integrę grał wyśmienicie .
Luxman pre C-1010 końcówka M-4000 miałem grał wybitnie . M-4000 mozna zastąpić M-2000 będzie taniej .
Ciepło grające zestawy .
Z nowych nie mam pojęcia co jak gra .

Michał

Dzięki,popytam z pewnością co tam warto. Zobaczymy jaki się budżet ustali.

wojtek41

Michał, może to chwilowe zwątpienie... ???

Michał

Może ;) ale rozważam to już od dawna.

Piterski

Spróbuj system mieszany lampowy preamp i tranzystorowa końcówka mocy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Michał

Coś będę kombinował,tylko najpierw muszę sprzedać Almarro a potem policzyć aktywa :)

daris666

Cytat: Michał w Luty 19, 2018, 18:25
No dobra,z bólem serca ale zpadła decyzja,sprzedaję Almarro.Na dziś mam trochę dość lamp.Po ponad dekadzie doszedłem do wniosku,że kosztem dźwięku,stawiam na wygodę.Trudno będzie mi poszukać czegoś co zagra na jego poziomie w podobnych pieniądzach,ale po ostatnich zakupach lamp,które są tak różne a ja nie mam już siły się z tym przepychać,powiedziałem basta.Jeśli ktoś jest zainteresowany to zaraz zamelduję w ogłoszeniach.

A jakbyś tak wstawił do tego wzmacniacza odpowiednie zabezpieczenia ? Twoje problemy i obawy skończyłyby się.

Ja bym jeszcze zrobił mu autobias i masz urządzenie bezobsługowe.

plastik1989

Cytat: daris666 w Luty 22, 2018, 22:56
Cytat: Michał w Luty 19, 2018, 18:25
No dobra,z bólem serca ale zpadła decyzja,sprzedaję Almarro.Na dziś mam trochę dość lamp.Po ponad dekadzie doszedłem do wniosku,że kosztem dźwięku,stawiam na wygodę.Trudno będzie mi poszukać czegoś co zagra na jego poziomie w podobnych pieniądzach,ale po ostatnich zakupach lamp,które są tak różne a ja nie mam już siły się z tym przepychać,powiedziałem basta.Jeśli ktoś jest zainteresowany to zaraz zamelduję w ogłoszeniach.

A jakbyś tak wstawił do tego wzmacniacza odpowiednie zabezpieczenia ? Twoje problemy i obawy skończyłyby się.

Ja bym jeszcze zrobił mu autobias i masz urządzenie bezobsługowe.


Ja mialem automatyczne steronie biasem w abraxasie swoim z diabłami i nie polecam... jak mi diabeł zaczynał padać i żeby wyciągnąć z niego zadany prąd, układ zjeżdżał z siatką do jakis absurdalnych wartości kilku volt i ino dym leciał (dosłownie)... :-)

Obecnie uważam ze do diabła najlepsze to jednak ręczny bias plus wskaźnik prądu płynący przez lampy, żeby od razu wyłapać jak któryś diabeł zacznie wariować.
.

daris666

Właśnie na takie przypadki to odpowiednie zabezpieczenia. Amplifon wt40 II chyba miał to ładnie rozwiązane. Nie było z tym ampli żadnych problemów.

tomekkk1

Kurczę, czytam i czytam i pomyśleć, że całkiem niedawno mało brakowało, a bym diabełki przygarnął...  :o

plastik1989

Cytat: tomekkk1 w Luty 22, 2018, 23:39
Kurczę, czytam i czytam i pomyśleć, że całkiem niedawno mało brakowało, a bym diabełki przygarnął...  :o
Nie taki diabeł straszny jak go malują. Fakt jest to bardziej upierdliwa lampa niz inna i bardziej trzeba liczyć sie z awariami, ale tragedi nie ma - jak sie trafi namdobra parę to pogra kilka lat bez awarii.

A jak układ autiobiasu padnie, (jak u mnie) i nie ma zabezpieczeń, (jak bylo u mnie) to każda lampa wyda efekty specjalne ;-)
.

tomekkk1

Czytałem, że EL34 potrafi się spektakularnie wyłożyć. Mi padła 6CA7 i muszę przyznać bez jakiegoś widowiska. Po prostu zabłysnęła prawie jak GM100, zaczęła trzeszczeć i bias spadł o 2/3 wartości  :o Dźwiękowo nie zdążyłem usłyszeć zmiany (oglądałem wtedy film). Jak ostygła to jej przeszło - ale nie ryzykowałem jej posiadania w gnieździe ;)

Michał

Almarro jest 100% oryginał i nic nie będę zmieniał. To się potem nigdy nie sprzeda a tak po 3 dniach jest 20 obserwujących :)

plastik1989

Cytat: Michał w Luty 23, 2018, 06:40
Almarro jest 100% oryginał i nic nie będę zmieniał. To się potem nigdy nie sprzeda a tak po 3 dniach jest 20 obserwujących :)
Pewnie ze nie ma co grzebać w oryginale. Cenę dałeś dobrą, bo jakby samemu składać DIY to tyle wyszłoby na same czesci, wiec cena atrakcyjna IMO. Masz juz jakis pomysł czym zastąpisz ten wzmaniacz?
.

Michał

Z pewnością tranem. Przez ostatni tydzień zdałem sobie sprawę,że utonąłem w duperelch. Latam za lampami NOS,taka,sraka,owaka. Podczas odsłuchu latam z miernikiem i sprawdzam bias. Jak nie słucham,bo robię coś innego,to zamartwiam się,że przepalam lampy,za które z bólem wywaliłem pare setek. I choć Almarro gra naprawdę świetnie,to piękny trojwymiarowy dźwięk,z bardzo dobrym basem,Lebena zostawia w krzakach pod każdym względem. To chcę wrocić do słuchania muzyki a nie kompulsywnych nerwic. Dziś przywożę do domu Naima XS2. Zobaczymy...