SET jak Diabli

Zaczęty przez Jamówię, Luty 03, 2017, 07:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Cytat: Michał w Luty 24, 2018, 17:38
Sold!jeśli chcesz to mogę Ci ją dziś podwieźć. Obiecuję,że do domu nie będę się ładował :)
A i jeszcze jedno,mam ją zdjąć z Allegro?bo jak się kliknie,to po,ptakach...

Możesz zdjąć. Odezwę się później bo jestem w gościach:)pozdrawiam
Grupa ratowania poziomu.

wojtek41

Ale żeby aż tak drastycznie... :o  Masza to przy Tobie spokojny człowiek jest  ;)

plastik1989

Cytat: masza w Luty 24, 2018, 17:59
Plastik, słuchałeś Abraxasa Starego na 300b i Lundahlach?
Ciekawe w czyje ręce popadł. To było fenomenalne granie. Do jazzu nic lepszego nie słyszałem.
Niestety nie, widzialem go tam u Piotrka i pamiętam, że bardzo te 300b Piotr chwalił (no dobra, powiedział swoim zwyczajem, że to najlepsze 300b w Polsce :-D ), ale nie było za bardzo tam u niego kolumn by to podpiąć wtedy, a i ja za bardzo 300b się nie interesowałem, bo jednak wolałem mocniejszą lampę. Ale nie wieidzałem, że tam lundhale siedziały.
Natomiast PHASTy na lundhalah to mało brakło, a byłyby moje, bo już się z Piotrkiem wstępnie dogadałem i ustalilśmy cenę tylko miał się zastanowić czy w koncu je sprzeda czy zostawi - niestety Jego śmierć nie pozwoliła dokończyć transakcji, a uważałem, że nie na miejscu jest zwracanie się do rodziny z takimi sprawami nad otwartą trumną... :-(

Faktem jest, że w Abraxasach i Phastach starych przyoszczędzali na trafa głośnikowe i ich zmiana jest zalecana. Ja u siebie też zmieniłem trafa, miałem do porównania Lundhale, i robione na zamowienie 3 rozne rodzaje traf od Ogonowskiego. W odsluchach jedne z traf Ogonowskiego wydały mi sie najlepsze i na nie sie zdecydowałem. Lundhal troszkę bardziej detaliczny i przejrzysty, ale niestety wyostrzał i osuszał średnicę, przy diable to się nie sprawdziło, natomiast w 300b to mogło być znakomite połączenie.

Czasem jak się jakieś Abraxasy gdzieś na allegro pojawią to już tak zmaltretowane i ,,tjuningowane" bez głowy, że aż żal patrzeć... Aha jeszcze jednego Abraxasa tego PP na 6bg4 to widziałem, że Svart przygarnął - to też bardzo fajne urządzenie było i niesamowicie sie zgrywało z Thielami. 
.

MAC

Ostatnie Phasty miałem już na trafach z żelaza M40 Alphacore. Różnica kolosalna.

plastik1989

Cytat: masza w Luty 24, 2018, 18:29
Ostatnie Phasty miałem już na trafach z żelaza M40 Alphacore. Różnica kolosalna.
A to gdzieś całe trafa na tych kształtach dało się kupić, czy Pan od Phastow (Wołodia? Nie pamietam Jego imienia...) je sam nawijał na tych blachach? P.S. W GMce jakie masz trafka?
.

MAC

Włodek ściągał ze stanów kopyta. Nawijali je sami.

W GMach Ogonowski.

plastik1989

Cytat: masza w Luty 24, 2018, 18:34
Włodek ściągał ze stanów kopyta. Nawijali je sami.

W GMach Ogonowski.
No właśnie z trafami do GMki mam zagwozdkę, bo z jednej strony moje dotychczasowe doświadczenia z p.Ogonowskim i Jego trafami są bardzo dobre, a z drugiej strony wychodzą nie ciekawe informacje o tych trafach od właścicieli Amplifonów i zacząłem się wahać co wsadzić do GMki... Na Tango i tak mnie nie stać, więc pewnie będę szukał czegoś krajowego.
Jak oceniasz całościowo odbiór dzwieku z GM na trafach O. vs Phast?
Czy można mówić o wyższej klasie grania z GM70?
.

daris666

Pan Ogonowski nie potrafi robić transformatorów do GM70.

MAC

Cytat: plastik1989 w Luty 24, 2018, 18:48No właśnie z trafami do GMki mam zagwozdkę, bo z jednej strony moje dotychczasowe doświadczenia z p.Ogonowskim i Jego trafami są bardzo dobre, a z drugiej strony wychodzą nie ciekawe informacje o tych trafach od właścicieli Amplifonów i zacząłem się wahać co wsadzić do GMki... Na Tango i tak mnie nie stać, więc pewnie będę szukał czegoś krajowego.
Jak oceniasz całościowo odbiór dzwieku z GM na trafach O. vs Phast?
Czy można mówić o wyższej klasie grania z GM70?

Lepsze trafa od Ogonowskiego zawdzięczamy nikomu innemu jak właśnie Piotrkowi SA  ;D
Jak chyba dwukrotnie usmażył swoje trafa to Waldek zamówił u Ogonowskiego coś ekstra. I te coś ekstra są stosowane teraz we wszystkich jego GMach. Nie mam im nic do zarzucenia. Wytrzymały nawet zwartą lampę GM  :o

Nie ma porównania do Phastów. Tu jest moc GM70 z barwą 300b. Nie ma mowy żebym zrezygnował z takiego układu. Zresztą tubylcy wiedzą - wymieniam wszystko a GMek nie tykam  8)


plastik1989

Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 18:53
Pan Ogonowski nie potrafi robić transformatorów do GM70.
No właśnie mnie takie słuchy dotarły i to od osób które te trafa u siebie miały, stąd moje wątpliwości...
Mnie najbardziej ta szalona moc deklarowana 100W zastanawia - skąd mu to wyszło...
Daris, miałeś te trafa u siebie/słuchałeś możesz je jakoś ocenić, jak wychodzi w życiu, a nie tylko w pomiarach Ogonowski? Bo tak na prawdę zbyt dużych alternatyw to nie ma... 
.

daris666

Cytat: masza w Luty 24, 2018, 18:58
3 lata działają bez najmniejszego zarzutu. Mimo tego, że nie powinny jak piszecie. Widocznie o tym nie wiedzą więc ciiii....  ;D


Sprawdź pasmo. Masz do 12-14k i rezonans na 17k , następnie się odwraca faza i hulaj dusza.

Michał

Cytat: tomasz_pianista w Luty 24, 2018, 18:10
Cytat: Michał w Luty 24, 2018, 17:38
Sold!jeśli chcesz to mogę Ci ją dziś podwieźć. Obiecuję,że do domu nie będę się ładował :)
A i jeszcze jedno,mam ją zdjąć z Allegro?bo jak się kliknie,to po,ptakach...

Możesz zdjąć. Odezwę się później bo jestem w gościach:)pozdrawiam

Zakończyłem.Daj znać gdzie Ci ją dostarczyć :)


daris666

Cytat: plastik1989 w Luty 24, 2018, 18:58
Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 18:53
Pan Ogonowski nie potrafi robić transformatorów do GM70.
No właśnie mnie takie słuchy dotarły i to od osób które te trafa u siebie miały, stąd moje wątpliwości...
Mnie najbardziej ta szalona moc deklarowana 100W zastanawia - skąd mu to wyszło...
Daris, miałeś te trafa u siebie/słuchałeś możesz je jakoś ocenić, jak wychodzi w życiu, a nie tylko w pomiarach Ogonowski? Bo tak na prawdę zbyt dużych alternatyw to nie ma... 


Ależ oczywiście, że jest i to w Polsce.

daris666

Cytat: masza w Luty 24, 2018, 19:06
A na co mnie to? Ja wolę płyt jak człowiek słuchać  ;D

Na to, że słuchasz zniekształceń a u góry się faza odwraca :)

Nie żartuje, te trafa są do niczego. Już to przerabiałem.

Tu masz pomiary :

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3263951-60.html

Oczywiście potwierdzone przez inne osoby na innych sztukach tych traf.

Jakub

#541
Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 19:05Ależ oczywiście, że jest i to w Polsce.


A kto jeszcze robi trafa na kształtkach? Wiem, że Haiku i Lachowscy robią toroidalne.


daris666

Cytat: masza w Luty 24, 2018, 19:10

Dobrze. Zaraz wyrzucę te monobloki tylko Tomka płytę dokończę słuchać  ;D

Po co takie słowa. Pomiarów nie oszukasz. Ostatnio zostały wykonane znów przez kogoś. Wyniki są straszne. Sam miałem te transformatory i grały. Koloryzują średnicę i mają rozlazły bas.

Chcesz normalne trafa to na triodzie masz usera pawelkomandos. Wypożycz sobie i posłuchaj.

daris666

Cytat: Jakub w Luty 24, 2018, 19:11
Cytat: daris666 link=topic=1783.msg180890#msg180890

Ależ oczywiście, że jest i to w Polsce.


A kto jeszcze robi trafa na kształtkach? Wiem, że Haiku i Lachowscy robią toroidalne.



Mam cięte zwijane. EI robi chyba tylko Ogonowski.

daris666

Cytat: masza w Luty 24, 2018, 19:14
Nie chcę. Naprawdę jest mi dobrze. Niczego nie potrzebuje wymieniać. Słowo  8)

No dobrze, nie namawiam. Rozmawiamy o trafach Ogonowskiego to wyraziłem o nich zdanie. Zresztą do diabla też mierzyłem. Tam spadek był już od 11k aby na 16 osiągnąć -6dB.

Te trafa nie spełniają norm hi-fi :)

McGyver

Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 19:13na triodzie masz usera pawelkomandos. Wypożycz sobie i posłuchaj.
Ile bierze za parę?

Pod 845 też robi?

elem

Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 19:14EI robi chyba tylko Ogonowski.

A ten zakład ze Skierniewic?  Kiepski?

http://www.sizei.pl/kategoria-1.html

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

 
Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 19:17Te trafa nie spełniają norm hi-fi

Audio Tekne też nie spełniają, a cały świat się podnieca.  ;D

Michał

Cytat: Jakub w Luty 24, 2018, 18:00
Cytat: Michał w Luty 24, 2018, 17:55No dokładnie jak piszesz,obmierzło mi. Po 15 latach zmieniam klimat:)

Ale płyt nie sprzedawaj, bo najdalej za pół roku zatęsknisz :)

Płyty też pod młotek,ale na spokojnie.Muszę to uczciwie wycenić,bo trochę żal oddawać za czapkę śliwek :)

daris666

Cytat: McGyver w Luty 24, 2018, 19:20
Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 19:13na triodzie masz usera pawelkomandos. Wypożycz sobie i posłuchaj.
Ile bierze za parę?

Pod 845 też robi?

Ma do gm70 i 300b, a o resztę musisz się dopytać.  Masz telefon i sobie pogadaj : 735953192.