SET jak Diabli

Zaczęty przez Jamówię, Luty 03, 2017, 07:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

daris666

Cytat: Jakub w Luty 24, 2018, 19:24

Audio Tekne też nie spełniają, a cały świat się podnieca.  ;D

Ja tam się nie podniecam :)

Podejrzewam, że Amplifon również robi dobre transformatory zgodnie ze sztuką.

Michał

Cytat: masza w Luty 24, 2018, 19:26
Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 19:17Te trafa nie spełniają norm hi-fi :)

Jestem dumny, że należę do zastępu takich głucholców jak Stary, Jasiek mamel, neomamuth i paru innych guchych.
Po prostu nie widzieliśmy pomiarów  ;D
EOT

+100

elem

Cytat: Jakub w Luty 24, 2018, 19:24
Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 19:17Te trafa nie spełniają norm hi-fi

Audio Tekne też nie spełniają, a cały świat się podnieca.  ;D


Norma hi-fi nie wymaga pasma 20-20000 Hz
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

daris666

Cytat: masza w Luty 24, 2018, 19:26
Jestem dumny, że należę do zastępu takich głucholców jak Stary, Jasiek mamel, neomamuth i paru innych guchych.
Po prostu nie widzieliśmy pomiarów  ;D
EOT

Bez pomiarów nie ma wzmacniacza ale o tym powinien wiedzieć konstruktor. Słuchającego to nie interesuje. Mój znajomy słuchał na secie którego pasmo kończyło się na 12k. Przyzwyczaił się do fajnego ciepłego grania. Ale nie o to chodzi przecież.

elem

Maciek,

Czy Ty masz takie same GMy jakie miał Piotrek SA?  U niego słuchałem i było miodzio.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

daris666

Cytat: elem w Luty 24, 2018, 19:28
Cytat: Jakub w Luty 24, 2018, 19:24
Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 19:17Te trafa nie spełniają norm hi-fi

Audio Tekne też nie spełniają, a cały świat się podnieca.  ;D


Norma hi-fi nie wymaga pasma 20-20000 Hz


https://pl.wikipedia.org/wiki/Hi-fi



MAC

#556
Cytat: elem w Luty 24, 2018, 19:29
Maciek,

Czy Ty masz takie same GMy jakie miał Piotrek SA?  U niego słuchałem i było miodzio.
Tak tylko w innej, większej obudowie. Większej bo trafa sa większe.
Po tym jak Piotrek ugotował swoje trafa, Waldek wstawił mu nowe, większe od Ogonowskiego ale było cholernie ciasno więc następne robił już w większych obudowach.

Michał

Cytat: elem w Luty 24, 2018, 19:28
Cytat: Jakub w Luty 24, 2018, 19:24
Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 19:17Te trafa nie spełniają norm hi-fi

Audio Tekne też nie spełniają, a cały świat się podnieca.  ;D


Norma hi-fi nie wymaga pasma 20-20000 Hz

+100

daris666

Cytat: elem w Luty 24, 2018, 19:23

A ten zakład ze Skierniewic?  Kiepski?

http://www.sizei.pl/kategoria-1.html



Nie znam. Słyszałem same superlatywy o trafach IDHOS. Pewnie też warto posłuchać.

elem

Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 19:30
Cytat: elem w Luty 24, 2018, 19:28
Cytat: Jakub w Luty 24, 2018, 19:24
Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 19:17Te trafa nie spełniają norm hi-fi

Audio Tekne też nie spełniają, a cały świat się podnieca.  ;D


Norma hi-fi nie wymaga pasma 20-20000 Hz


https://pl.wikipedia.org/wiki/Hi-fi




hmm, wiki...

http://dl4cs.de/?Diverses___Die_Hifi-Norm_DIN_45500
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

daris666

Cytat: elem w Luty 24, 2018, 20:09▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Co za róznica. I tak nie spełnia :)

elem

A na pewno mówicie o tych samych trafach?  Bo z tego co czytam w watku, to są różne...

Pasmo jak pasmo, może juz gluchy jestem :)  ale rozfazowanie to usłyszałbym u Starego na bank.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

daris666

#562
Cytat: elem w Luty 24, 2018, 20:15
A na pewno mówicie o tych samych trafach?  Bo z tego co czytam w watku, to są różne...

Pasmo jak pasmo, może juz gluchy jestem :)  ale rozfazowanie to usłyszałbym u Starego na bank.

Ja ogólnie o trafach O ( takie było pytanie ). Mierzyliśmy kilka sztuk. Wiem, że na specjalne zamówienie i specjalnych rdzeniach, po podaniu własnego projektu nawinął dobre parametrowo transformatory. No ale to nie było EI na rdzeniu i trafo nie miało 100W.

Usłyszałbyś jak mógłbyś porównać bezpośrednio transformator o prawidłowych parametrach. Inaczej jak miałbyś to zrobić ?


A tak to wygląda w realu :)

https://www.youtube.com/watch?v=0xZQCVORXHU

pelot

Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 19:27Podejrzewam, że Amplifon również robi dobre transformatory zgodnie ze sztuką.

Amplifon  nie do końca robi sam  trafa  . Blachy ma   z Japonii  od Nippon-a ,przygotowanie blach w Czechach, nawija chyba sam. A może teraz już nie. Na pewno część prac  jest  zlecana  za granicą.
Musiał bym się z nim rozmówić, kiedyś mi o tym opowiadał.

daris666

Cytat: pelot w Luty 24, 2018, 20:42
Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 19:27Podejrzewam, że Amplifon również robi dobre transformatory zgodnie ze sztuką.

Amplifon  nie do końca robi sam  trafa  . Blachy ma   z Japonii  od Nippon-a ,przygotowanie blach w Czechach, nawija chyba sam. A może teraz już nie. Na pewno część prac  jest  zlecana  za granicą.
Musiał bym się z nim rozmówić, kiedyś mi o tym opowiadał.

Przecież to oczywiste. Ogonowski też sprowadza kształtki jak wszyscy inni. Ważna jest jakość blachy ale najważniejsza jest cewka :)

Przez wykonanie transformatora rozumiem wykonanie projektu, nawinięcie cewek i złożenie całości.

daris666

Cytat: masza w Luty 24, 2018, 20:47
Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 20:21A tak to wygląda w realu
I twierdzisz, że Waldek z premedytację robi ludziom sprzęt z "zepsutymi" trafami mając możliwość zaaplikowania dobrych?
Jakoś mi sie to kupy nie trzyma. Az go spytam przy okazji...

Jaki Waldek ? Nic o żadnym Waldku nie pisałem.

a ! Ten Waldek. Nie wiem. Spraw pasmo to się dowiesz.

Jakub

Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 20:21A tak to wygląda w realu

To jest pomiar na sztucznym obciążeniu, gdzie sygnał idzie z generatora na końcówkę mocy? Czy jakoś inaczej się mierzy takie trafo?

daris666

Cytat: Jakub w Luty 24, 2018, 20:50
Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 20:21A tak to wygląda w realu

To jest pomiar na sztucznym obciążeniu, gdzie sygnał idzie z generatora na końcówkę mocy? Czy jakoś inaczej się mierzy takie trafo?


Prosty liniowy driver + gm i obciążenie rezystancje.

Jakub

Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 20:51Prosty liniowy driver + gm i obciążenie rezystancje.

Ok. Pytałem bo jak mierzyłem pasmo w moim wzmaku to takich cudów nie widziałem. Ale może to dlatego, że ja mam PP a nie SE (no i tylko 12W).

daris666

#569
Cytat: masza w Luty 24, 2018, 20:51
Dębski - MPW
O jego monoblokach przecież piszemy. Skoro nie mierzył tych transformatorów to trzeba mu zwrócić uwagę a jeśli mierzył i z premedytacją robi ludzi w uj to...
Spytamy, zobaczymy.


Co nie zmienia faktu, że nic z objawów, które tu przytaczasz nie słychać. Jakiś rozlazły bas  :o

Plastik pytał się o transformatory Ogonowskiego i na to pytanie odpowiadałem podając odpowiednie pomiary i dysponując doświadczeniami z bezpośrednich odsłuchów. Jeżeli chcesz to sprawdzić to zrób pomiar pasma, może Twoje transformatory są nawijane w/g specyfikacji zamawiającego na innych rdzeniach niż ei i jest wszystko ok. Nie wiem. Podałem to co ja wiem i to co ustaliłem wraz z znajomymi po pomiarach kilku sztuk transformatorów.

Ciężko odnieść się do MPW bo mało tego powstało i każde jest inne.

daris666

Cytat: Jakub w Luty 24, 2018, 20:55
Cytat: daris666 w Luty 24, 2018, 20:51Prosty liniowy driver + gm i obciążenie rezystancje.

Ok. Pytałem bo jak mierzyłem pasmo w moim wzmaku to takich cudów nie widziałem. Ale może to dlatego, że ja mam PP a nie SE (no i tylko 12W).


W pp jest mniej takich kwiatków :) To dlatego.

Jakub

Mam w domu SE na lampach EL34 z trafami od Ogonowskiego, to z ciekawości sprawdzę jak tam to wygląda :)

daris666

Cytat: Jakub w Luty 24, 2018, 20:58
Mam w domu SE na lampach EL34 z trafami od Ogonowskiego, to z ciekawości sprawdzę jak tam to wygląda :)

A sprawdź, zapewne masz sprzężenie zwrotne, to na plus dla prawidłowego pomiaru. Ja akurat tej lamy nie mierzyłem. Ciekawe.

Pozdrawiam

daris666

Cytat: masza w Luty 24, 2018, 20:51
Co nie zmienia faktu, że nic z objawów, które tu przytaczasz nie słychać. Jakiś rozlazły bas  :o
Ja to ja ale, że inni tych zniekształceń nie słyszeli i nie słyszą?
Cały KAIM też głuchy? Bo z tego co wiem trafa w GMach twonka te same siedzą  :o
Bubusia też? Przecie to jego monobloki mam  :o
Coś chopaki chyba pojechaliście  ;D

Możesz powiedzieć kiedy te pomiary robiłeś? Masz fotkę mierzonego trafa?

Chcesz mi udowodnić, że nie umiem robić pomiarów :) Podałem linka do elektrody, są tam pomiary, zdjęcia.

Zrób zdjęcie Twojego transformatora, może to całkiem inna konstrukcja. Może to projekt zlecony o których pisałem.

Michał

#574
MOI DRODZY PRZED CHWILĄ DOSTAŁEM PW OD PITERSKIEGO Z LINKIEM DO POSTÓW NIEJAKIEGO SZCZEMIRKA,KTÓRY W KŁAMLIWY I OBRZYDLIWY SPOSÓB POMAWIA MNIE I OCZERNIA TWIERDZĄC,ŻE MAM ZAMIAR SPRZEDAĆ GRZEBANY SPRZĘT I NIE JESTEM GODNY ZAUFANIA.ZNACIE SPRAWĘ OD PODSZEWKI I WIECIE JAKIE Z POWODU MIROSŁAWA SZ.MIAŁEM PROBLEMY,TERAZ TO INDYWIDUUM OCZERNIA MNIE USIŁUJĄC UNIEMOŻLIWIĆ MI SPRZEDAŻ W 100% SPRAWNEGO I SERWISOWANEGO U PROFESJONALISTY SPRZĘTU.BARDZO PROSZĘ WAS O POMOC,JA NA AS NIE MAM KONTA.JEDYNY KONTAK Z TYM CZYMŚ MIAŁEM TYLKO PRZEZ PW W KTÓRYM NAZYWAŁ MNIE PERMANENTNIE MATKOJEBCĄ-TAKI PRZYJEMNIACZEK


http://www.audiostereo.pl/znaleziska-na-ebay-i-allegro_8300.html/page__st__25200