Przedwzmacniacz gramofonowy- jaki?

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

benpe

droga analogowa nie jest sprintem, trzeba dać sobie czasu

dla mnie retro jest bardzo dobrym preampem w domenie półprzewodnikowej, dopiero jakiś mało znany SimAudio Moon LP5.3 z dodatkowym zasilaczem gra lepiej  ;D

domena lampowa to inna para kaloszy, w szczególności dla MCLO...  ???
AdFontes+ZontekDelta->Lyra+xOnO oraz CD94mk2+lampizacja zbalansowana

vasa

Cytat: benpe w Luty 03, 2015, 18:50domena lampowa to inna para kaloszy, w szczególności dla MCLO... 
Kiedyś czytałem o preampie lampowym z wejściem na trafach który został zaprojektowany jako całość a nie trafa + MM.
Podobno miał znacząco niższe szumy niż klasyczne zestawienie.
Poszukam, może znajdę i wrzucę prosząc o Twój komentarz.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie2

Cytat: benpe w Luty 03, 2015, 18:50domena lampowa to inna para kaloszy, w szczególności dla MCLO... 
Kwestia gustu. Mnie bardziej leżą tranzystorowe konstrukcje (dla MC LO), ale dobrą lampą nie pogardzę.

Cytat: vasa w Luty 03, 2015, 21:42Podobno miał znacząco niższe szumy niż klasyczne zestawienie.
Myślę, że nawet jeśli to prawda, to nie ma większego znaczenia. Dobry system na dobrych trafach i dobrym preampie z sekcją MM ma niskie szumy. To znaczy - wg mnie nie są istotne podczas słuchania muzyki. Sednem sprawy jest dobra konstrukcja traf i spasowanie z wkładką i preampem.

gratefullde

Pytanie ile jest pre w domenie lampowej na naprawdę wysokim poziomie no i ile to kosztuje?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

benpe

Technicznie intrygującym preampem phono jest:

http://www.ypsilonelectronics.com/product/15/vps-100-phono-stage.html

Jest to konstrukcja na wspomnianych gdzieś wcześniej Sienensach C3g, ale ma trafa międzystopniowe zamiast kondensatorów a korekcja RIAA odbywa się w module LCR.
Chyba absolut.
Obsługuje tylko MM  8)
Cena też absolut.
AdFontes+ZontekDelta->Lyra+xOnO oraz CD94mk2+lampizacja zbalansowana

frywolny trucht

No więc stało się. Retro by Benpe. Mój ci on. W kuchni.
Ten weekend zakrapiam w intencji bezawaryjnej eksploatacji.

masza


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Her Adminie niech się waćpanu dobrze słucha.  :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

Mam nadzieje, ze ten preamp gra, a nie udaje ze gra. I ze jest duzo lepszy w dzialaniu od Ayona ;-)

benpe

że gra to właściciel już się przekonał jakiś czas temu

jedna uwaga w sprawie użytkowania - proszę nie męczyć zasilania bez podłączenia preampa - ten zasilacz działa tak, że jak nie ma odbiornika energii to sam ją spala (grzeje się bardziej niż z odbiornikiem)
::)
AdFontes+ZontekDelta->Lyra+xOnO oraz CD94mk2+lampizacja zbalansowana

frywolny trucht

To tylko do zdjęcia i żeby sprawdzić, że dioda nie jest czerwona :)
Poza tym dziękuję. Na lampy przyjdzie czas :)

Nieustająco namawiam do podjęcia jakiejś drobnej produkcji po parę sztuk.

benpe

Produkcji nie będzie, będziesz miał rodzynka.

Mam jeszcze jeden egzemplarz w obudowie DT1 toroidów.pl, muszę go nieco ożywić bo coś tam musiałem wymontować.
Jak będzie ktoś chętny to się ruszę.

Jeszcze jeden kit mam do Retro MC, ale to nawet nie wyjęte z woreczka foliowego.

Jak ktoś jest poważnie zainteresowany preampem lampowym (obecnie tylko MM) to mam fajny preamp na lampach C3g Siemens, poważnie zainteresowanemu mogę udostępnić do testu.

Chcę pozbyć się niektórych klocków aby uzyskane walory przeznaczyć na budowę preampa podobnego do tego greckiego z linka postów wyżej... :-X
AdFontes+ZontekDelta->Lyra+xOnO oraz CD94mk2+lampizacja zbalansowana

wojtek41

Dyna/ Dynaco Pas 3. Wlasciwie to liniowy, ale moim zdaniem ma znakomity preamp gramofonowy. Siedze i slucham  :)

robiz

Panowie, kojarzy ktoś odnośnie pre CS Blue, ktore wejścia/ wyjścia z tyłu słuzą do podpięcia gramofonu , a które do wzmacniacza.
Mam własnie, do testowania i zaćma totalna ;)
robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

robiz

Dobra, metodą 2 prób i 1 błędu, się podłączyło :)
i gra całkiem, całkiem....

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

frywolny trucht

Pamiętam, że parę razy zdarzyło mi się podłączyć odwrotnie i nic nie spłonęło. Ale ponieważ nie jestem elektronikiem, nie wiem czy to normalne, czy głupi miał szczęście- nie chciałem nic sugerować. Możesz wrzucić parę zdjątek tego legendarnego CS-a?

wojtek41

Kiedys mialem CS i milo wspominam -)

robiz

Cytat: frywolny trucht w Luty 21, 2015, 20:30
Pamiętam, że parę razy zdarzyło mi się podłączyć odwrotnie i nic nie spłonęło. Ale ponieważ nie jestem elektronikiem, nie wiem czy to normalne, czy głupi miał szczęście- nie chciałem nic sugerować. Możesz wrzucić parę zdjątek tego legendarnego CS-a?

Szczęście się zawsze przydaje. Też , ze mnie żaden elektronik, ale wydaje się , że w przypadku pre phono, odwrotne podłączenie nie powinno niczym złym skutkować. Poziom dzwieku ( napięcie ) z wkładki jest tak male , że podłączone pod wyjście liniowe nie czyni żadnych szkód. Tak samo podłączenie wzmacniacza pod wejście do pre ( dla gramofonu ), też nic nie " zjara ". Tak na prosty mój rozumek, rzecz jasna ;)

Poniże CS Blue z zasilaczem :


robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

robiz

Właśnie jeszcze teraz zauważyłem, że na spodzie pre oraz na zasilaczu umieszczona jest naklejka z imieniem i nazwiskiem pierwszego właściciela. Nie pytałem osoby od której to kupiłem ( a był to pierwszy właściciel ), ale prawdopodobnie taka dedykacja / informacja była na każdym pre kupowanym od konstruktora. W sumie ciekawa i miła rzecz.

Odnośnie grania i dźwięku, to mam wrażenie , że to pre jest bardzo neutralne, takie przeźroczyste. Robi swoją robotę , czyli korekcje RIAA i nic więcej, To tylko tyle lub może aż... ?

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

frywolny trucht

Coś takiego znalazłem. To chyba będzie taka wersja jak twoja.

rudy-102

I to tak ładnie gra? Wspaniałe.

frywolny trucht

A to będzie protoplasta. Ojciec ojców.

robiz

Cytat: frywolny trucht w Luty 24, 2015, 09:10
Coś takiego znalazłem. To chyba będzie taka wersja jak twoja.

To chyba nie jest dokładnie to samo, choćby z powodu prowadzenia wejść i wyjść chinch.
Na Tym zdjęciu zgrupowane są lewe i prawe kanały. W mojej wersji jest jedna sekcja wejściowa a druga wyjściowa.
O środku nie wspomnę , bo nie rozbierałem. Było chyba kilka wersji CS Blue, na koniec była tez wersja CS Silver chyba dla wkładek MC.

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

robiz

Cytat: rudy-102 w Luty 24, 2015, 09:13
I to tak ładnie gra? Wspaniałe.
Czy ładnie, to kwestia gustu, jak zawsze ;)
Mnie sie podoba , bo nie podbija poszczególnych pasm, nie koloryzuje w mojej opinii.

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure