Lehmannaudio Black Cube II

Zaczęty przez alo, Czerwiec 22, 2023, 20:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

alo

Witam,
Czy ktoś z użytkowników może podzielić się wrażeniami z użytkowania Lehmannaudio Black Cube II ?
Szukam przedwzmacniacza w podobnej cenie.
Pozdrawiam


alo

Nie czytałem.
Dziękuję za podpowiedź.
Pozdrawiam

Renia239

Ja mam BC II SE i recenzje opisują go dość rzetelnie, przy dobrych płytach dźwięk jest zjawiskowy, przy gorszych nagraniach niestety to słychać, ja go używam z dwoma wkładkami Denona dl 103 i 103r, moim zdaniem na 103 z obciążeniem 1k ohm lepiej to brzmi niż na 103r i 100 ohm (wiadomo detal lepszy od 103), nie wiem co Cię interesuje , dla mnie to super preamp , na drugim gramiaku mam Grahama Fanfare i jest przepaść pomiedzy tymi preampami na korzyść BC

burz

I faktycznie jest szczupło na basie?

Renia239

Nie jest szczupło przynajmniej ze 103 ze 103r jest go trochę mniej  , bas jest szybki kontrolowany i wystarczający, polecam  posłuchać bo fajny wzmacniacz.

ahaja

DL103: 40R/1k - x25
DL103R: 14R/100 - x7,14
... tak, że ten ...
Żeby to porównać rzetelnie trzeba by obie obciążyć proporcjonalnie równo.

Renia239

No wiem  :) ale  BC ma tylko takie nastawy wiec piszę jak jest przy nastawach BC.

ahaja

Nie chciało mi się ... ale się przeszedłem. Wlazłem na stronę domową Lehmannowych produktów, dalej poszedłem do manuali.
Odszukałem na półce ten dedykowany BC II i ... przebrnąłem przez szwargot ze zgrzytem, dotarłem do cywilizowanego języka
;-) ... i jest jedno miejsce gdzie opisują, że można wsadzić rezystor 'customowy' - czyli taki, jaki pasuje użytkownikowi do
jego wkładki.
Uff.
Ale się nałaziłem ...

burz

I to jest opisane już w pierwszej recenzji, do której wstawiłem linka na samiuśkim począteczku ;)

Renia239

Muszę znaleźć magika który by mi wstawił tak pod 103 R na 140 ohm albo pod 103 470 ohm, skomplikowane to jest ?

burz

Wg mnie poziom trudności jest zerowy ;)
Skąd jesteś?

Renia239


burz

Skierniewice.
Jeśli chcesz to podjedź i po kłopocie.

Renia239

Dziękuję za propozycję ogarnę to w Wawie tylko chciałem wiedzieć jakiej klasy magika trzeba szukać, ale jak piszesz że to nie jakieś skomplikowane to łatwiej będzie znaleźć, na razie ciśnienia nie mam bo i 100 ohm 103r i n 1kohm 103 gra zadowalająco.  A u ciebie też 1:10 to byś musiał coś na 4k ohm szukać.   

burz

Impedancja wewnętrzna wkładki Hana SL to 30Ω, sugerowana impedancja obciążenia powyżej 400Ω (więc nie 4kΩ).

Renia239

#16
A to spoko została mi w głowie imprekacja minimalna  jako wewnętrzna z czasów gdy się interesowałem EL ale odpuściłem temat ze względu na podatność 20/10Hz, musiałbym jakieś lekkiego heada znaleść na którym by się Hania zmieściła. To Lehmanik mógłby pasować do twojej  SL  czytałem  bardzo dobre recenzje z EL ale ona to 130 0hm