sagemcom vs tuner

Zaczęty przez ekskalibur, Lipiec 14, 2019, 16:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

ekskalibur

Witam.Mam dylemat z czego słuchać radia,czy z tunera Cyfrowego Polsatu Sagemcom czy z tunera od wieży Yamaha T1.Czy dźwięk z tunera cyfrowego będzie lepszy od dźwięku z tunera naziemnego.Jakość tunera Yamaha myślę,że jest bardzo dobra,a jak ma się z jakością z tunera Cyfrowego Polsatu.Czy to nie tania masówka z mierną jakością?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

rudy-102

Ja jestem stary pierdoła i jeśli jest to możliwe to wolę analogowo . Osobiście wybrałbym Yamahę. T1 ma bardzo ładne, zielone wskaźniki.

Sagemcom potrzebuje chyba dodatkowo telewizora do odtwarzania. Tego ostatniego nigdy nie słyszałem, ale podejrzewam że Yamaha będzie lepiej grała.

wiki

Ja mam doświadczenia z tunerem cyfrowym nc+....
Aby tego słuchać trzeba mieć podpięty internet...
Raz spróbowałem....
Nie wiem jakie tam mp3 puszczają? ... ale nie da się tego słuchać...   Może w samochodzie przy prędkości 140 i wyżej... 😁
Moja opinia - każdy analogowy tuner bije dzwiekowo to cyfrowe nc+....
Jak jest w Polsacie... nie wiem...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

LampowY

Pisałem już o tym.
Radio ze streamingu a analogowe to... Nie, nie da się tego porównać.

ekskalibur

#4
Dzięki za odpowiedź.Muszę jeszcze trochę potestować.Yamaha faktycznie ma fajne zielone okienka.Tuner Cyfrowego Polsatu mam bezpośrednio podłączony pod wzmacniacz Yamaha A1.To  bardzo dobry wzmacniacz,ale przy tunerze trochę brakuje mi wysokich tonów.Czy we wzmacniaczu mogły się oslabić wysokie tony?Z kompaktu i gramofonu jest już dużo lepiej,myślę,że wystarczająco dobrze,ale przy tunerze chciałbym troszkę uwydatnić wysokie,ale już się nie da więcej.

rudy-102


ekskalibur

Przepraszam,ale modyfikowałem post,bo zostało tylko jedno zdanie z jakiegoś powodu

rudy-102

Wysokich brakuje z tunera Yamahy, czy z cyfrowego?

ekskalibur

Tak jak pisałem.Z kompaktu są w miarę dobre wysokie,ale ustawione pokrętłem wysokich na maksa.Myślę,że wzmacniacz lekko stracił wysokie.Czy to kwestia wyschniętych kondensatorów?Ale wysokie to chyba nie są na elektrolitach?

LampowY

To nie jest wina wzmacniacza tylko przetwornika D/A za pięć centów w dekoderze.
Jeśli chcesz słuchać radia z dekodera to nie obejdzie sie bez zewnętrznego DACa bo przetwornik zaszyty w dekoderze tv nie nadaje sie do niczego.
Tam chyba jest wyjście optyczne Toslink?
Za przyzwoicie grającego DACa zapłacisz kilka tysięcy zł a i tak ze względu na jakość streamingu będzie fatalnie w porównaniu z analogowym tunerem radiowym za 200 czy 300 zł (vintage) lub 50-100 zł lata 90te.

rudy-102


frywolny trucht

Jestem szczęśliwym posiadaczem czegoś takiego: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2071.0 i to coś gra stacje radiowe z internetu, cyfrowo lub analogowo. Analog miażdży. Spodziewam się, że dekoder Polsatu bierze sygnał DAB albo z internetu. Czyli już wyjściowo sygnał jest gorszy, a do tego jeszcze jakość odbiornika.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Beomaster 9000 i sprawa załatwiona :) W domu słucham radia z maliny za pośrednictwem dac'a a w biurze ten leciwy, lampowy sprzęt daje o wiele więcej radości. Cyfra jest przereklamowana  :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102


gratefullde

Ups... masz mnie [emoji3]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Moriarty

Cytat: LampowY w Lipiec 15, 2019, 08:54Za przyzwoicie grającego DACa zapłacisz kilka tysięcy zł

Z pewną taką nieśmiałością pozwolę sobie się nie zgodzić z Waszmością. Właśnie kupiłem za umiarkowane dukaty DAC-a, który gra tak, że właściwie mógłbym z nim dopełnić emerytury. Wkrótce napiszę więcej, bo to perełka, którą warto polecać :).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

Cytat: Moriarty w Lipiec 15, 2019, 20:40
Cytat: LampowY w Lipiec 15, 2019, 08:54Za przyzwoicie grającego DACa zapłacisz kilka tysięcy zł

Z pewną taką nieśmiałością pozwolę sobie się nie zgodzić z Waszmością. Właśnie kupiłem za umiarkowane dukaty DAC-a, który gra tak, że właściwie mógłbym z nim dopełnić emerytury. Wkrótce napiszę więcej, bo to perełka, którą warto polecać :).

Pisz, pisz... Co tam za cudo sobie sprawiles....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

moon

tez chetnie sie dowiem
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

ekskalibur

Wracając do tematu głównego.Przełączyłem się na tuner Yamahy.Miło się słucha.Czy lepiej.Ciężko wyczuć,może bardziej miękko.