Co to za gramofono-radio - vintage.

Zaczęty przez GB, Grudzień 25, 2018, 23:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Ktoś wie co to za ustrojstwo, i czy do się z tym coś jeszcze zrobić?


Czy ktoś w ogóle jest w stanie przywrócić to do życia?



______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

andrzej analogowy

Polska radiola oparta na gramofonie klasy bambino.Rolki napędowe najpewniej sparciałe i problem z wkładką piezzo- taką 2 igłową dla 33/45 i 78.Nawet,jeśli uda się znaleźć to kryształy są rozlasowane..Myślę,że warto zakupić jako dawcę jakiś gramofon bambino w stanie dobrym..Reszta,to klasyka lampowa na el84..We Włocławku jest znakomity i niedrogi naprawiacz takich zabytków.Posiada na stanie z 500 odbiorników radiowych z lat 20-30- i późniejszych.Kiedyś pracował w tzw.ZURT...

rudy-102

#2
Cytat: andrzej analogowy w Grudzień 27, 2018, 22:25problem z wkładką piezzo- taką 2 igłową dla 33/45 i 78.Nawet,jeśli uda się znaleźć to kryształy są rozlasowane.
Mam taka wkładkę i mogę odstąpić za cenę wysyłki. Była w starym Dualu i słuchałem na niej kiedyś szelaków. Wymienne igły cały czas są dostępne, tylko nie wiem czy warto. Chyba tylko żeby mieć ładny mebel. Pewnie z radia będzie więcej radości niż z gramofonu.

GB

Cytat: andrzej analogowy w Grudzień 27, 2018, 22:25
Polska radiola oparta na gramofonie klasy bambino.Rolki napędowe najpewniej sparciałe i problem z wkładką piezzo- taką 2 igłową dla 33/45 i 78.Nawet,jeśli uda się znaleźć to kryształy są rozlasowane..Myślę,że warto zakupić jako dawcę jakiś gramofon bambino w stanie dobrym..Reszta,to klasyka lampowa na el84..We Włocławku jest znakomity i niedrogi naprawiacz takich zabytków.Posiada na stanie z 500 odbiorników radiowych z lat 20-30- i późniejszych.Kiedyś pracował w tzw.ZURT...
Jaki jest adres do tego serwisu?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz