CD-Player dla wariata.

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 01, 2017, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Przy okazji wymieniłem gniazda RCA na lepsze.  8)


McGyver

Aha, działa. Czasem kurz, włos, paproch podejdzie gdzieś w złączu i bruździ.

rudy-102

Cytat: McGyver w Listopad 29, 2018, 12:18
A nie masz przypadkiem samej tej taśmy uszkodzonej?

Też tak myślałem bo przechodzi bezpośrednio przy lampach. Sprawdziłem miernikiem i wszystkie ścieżki są OK.

rudy-102

Cytat: McGyver w Listopad 29, 2018, 12:20
Aha, działa. Czasem kurz, włos, paproch podejdzie gdzieś w złączu i bruździ.
Na to wychodzi ku mojej wielkiej radości. :)



rudy-102

Cytat: rudy-102 w Listopad 29, 2018, 11:07
Przy okazji wymieniłem gniazda RCA na lepsze.  8)
Poprzednie to jakieś kupione za grosze w sklepie el.

Czy to możliwe, że wymiana gniazd mogła wznieść aż tak dużą poprawę jakości?  Na początku myślałem, że wyostrzyła się tylko góra, ale poprawa jest przede wszystkim w scenie. Jest za....ście. Poprzednie ewidentnie tłamsiły dźwięk.

Gdyby mi ten sterownik nie padł to pewnie jeszcze kilka miesięcy by minęło zanim bym się zabrał za wymianę. :)


rudy-102

Tu je widać.


Zaraz zrobię zdjęcie po wymintowaniu.

rudy-102

Otake.

McGyver

Podpiłuj z ciekawości. Obstawiam że one nawet nie są z mosiądzu, tylko z jakiegoś taniego stopu. Pisałem już o tym w małpiarni, gniazdek o takim kształcie nie należy kupować przez net, bo nigdy nie wiadomo co tak naprawdę się dostanie. Minimalny bezpieczny zakup to takie:





Przy okazji warto wspomnieć o tym aspekcie wspólnego budowania urządzeń w wątkach DIY. Prowadzący nigdy nie będzie miał pełnej kontroli nad tym jaki ktoś ostateczny efekt soniczny uzyska, bo każdy używa podzespołów do jakich ma dostęp. A skoro nawet głupie gniazdko potrafi zepsuć dźwięk, to ...
Zmiennych jest zbyt dużo by prowadzący wątek mógł je w stu procentach ogarnąć. Więc jeżeli komuś nie brzmi, to nie musi to być wina projektu.

rudy-102

Cytat: McGyver w Listopad 29, 2018, 13:07Zmiennych jest zbyt dużo by prowadzący wątek mógł je w stu procentach ogarnąć. Więc jeżeli komuś nie brzmi, to nie musi to być wina projektu
Ja przecież nie powiedziałem, że mi się nie podobało. Jestem wdzięczny, że masz dla nas cierpliwość. Wiem, że każdy element ma wpływ na efekt końcowy. Te gniazda miały być tak na start i niestety pozostały.
Cytat: McGyver w Listopad 29, 2018, 13:07Podpiłuj z ciekawości.
Podrapałem. Korpus i pin pozostają żółte. W sumie nie ważne. Nowe lepsze a to cieszy.

McGyver

Cytat: rudy-102 w Listopad 29, 2018, 13:18Ja przecież nie powiedziałem, że mi się nie podobało. Jestem wdzięczny, że masz dla nas cierpliwość. Wiem, że każdy element ma wpływ na efekt końcowy. Te gniazda miały być tak na start i niestety pozostały.

Ale to była uwaga natury ogólnej, Twoje perypetie posłużyły mi jedynie jako przykład i pretekst do dygresji.

rudy-102

Cytat: McGyver w Listopad 29, 2018, 13:22Twoje perypetie posłużyły mi jedynie jako przykład i pretekst do dygresji.
Rozumiem :).
Dla tego nie zaczynałem jeszcze nic robić w Twoim projekcie phono-pre bo chcę od razu wstawiać najlepsze z możliwych w danym momencie części. Wolałem poczekać aż będę miał więcej czasu i kasy.

A wracając do naszego tutaj wariata. Co może wznieść wymiana Jantzenów na Alexandry pomijając oczywiście i całkowicie kwestię ekonomiczną takiej zamiany :). Jak zabawa to zabawa :).

McGyver

Cytat: rudy-102 w Listopad 29, 2018, 14:51chcę od razu wstawiać najlepsze z możliwych w danym momencie części.
Najlepsze z możliwych elementy będą kosztować majątek  ;)

rudy-102

Cytat: McGyver w Listopad 29, 2018, 15:33
Cytat: rudy-102 w Listopad 29, 2018, 14:51chcę od razu wstawiać najlepsze z możliwych w danym momencie części.
Najlepsze z możliwych elementy będą kosztować majątek  ;)
Powinienem podkreślić w danym momencie.
Poza tym możliwość moich możliwości jest mniejsza niż możliwość Twojej wyobraźni ;) .

malg

Cytat: rudy-102 w Listopad 29, 2018, 14:51
wymiana Jantzenów na Alexandry

o widze Rudy ze wysoko mierzysz
najpierw zapytaj o Jupitery ;D

McGyver

#966
Cytat: malg w Listopad 29, 2018, 23:11Jupitery
Moim zdaniem Jupitery copper foil paper in wax mają bardzo korzystny stosunek cena/jakość, na równi z Alexandrami, ale o innym charakterze, innym rozkładzie akcentów.
Istnieją też tańsze Jupitery aluminiowe. Tych bym nie kupował, chyba że w bardzo dobrym stanie z drugiej ręki w korzystnej cenie. Barwę mają świetną, ale dynamika to wyraźny kompromis.
Żadne woskowe Jupitery nie nadają się do gorących wnętrz wzmacniaczy mocy.
W przedwzmacniaczach się sprawdzą, ale trzeba zadbać o to, by nie były zbyt blisko gorących lamp oraz silnie nagrzewających się rezystorów mocy itp. elementów.
Godne rozważenia są także Rike Audio Q-Cap (miedziane, nie mylić z tańszymi aluminiowymi S-Cap) oraz Toichi Tone Factory T-Cap.

LampowY

A jakie są podstawowe i zauważalne różnice brzmieniowe między Jupiterami a Alexandrami?

McGyver

#968
Jupiter to limuzyna z szoferem zaopatrzona w barek z wykwintnymi alkoholami.
Alexander to wysokiej klasy, komfortowy samochód sportowy o świetnych osiągach.

Hubertrs

Zdecydowanie jupitery to nie kondensatory do wazystkich systemow, moze byc za duzo cukru w cukrze, sa mocno kremowe,

cdt

No to dla Maćka sportowe zapewne będą lepsze . Słodko już ma  :)

McGyver

Alexandry to też nie kondensatory do każdego systemu. Są systemy w których może zagrać zbyt szczupło. i nie chodzi o to że mają mało basu, nie. Basu jest w sam raz, jest mocny i schodzi wystarczająco nisko, tylko że ten bas jest kontrolowany, szybki i zwinny, nic nie otłuszczony, taki "żylasty" [rzez co w niektórych systemach powstanie wrażenie że jest go mniej.

McGyver

Cytat: cdt w Listopad 30, 2018, 11:33
No to dla Maćka sportowe zapewne będą lepsze . Słodko już ma  :)
No nie wiem. Podobały mu się ciepłe i analogowe Obbligato, a Alexandry są na przeciwnym biegunie.

cdt

No to ja się nie wcinam bo nie słuchałem .

Hubertrs

Ja wlasnie zamowilem kolejne dwa alexandry na podmiane audynow fri reference.