Odtwarzacz pod windows

Zaczęty przez dino, Sierpień 16, 2017, 22:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Do plików używałem do tej pory Jrivera.
Ale wczoraj mnie wkurzył (nie taguje niektórych plików wav i to w/g własnego widzimisię).
Co polecacie "zamiast" ?
Kiedyś się bawiłem foobarem ale był dosyć prymitywny w sensie grafiki i prezentacji biblioteki.
Chodzi mi o odtwarzacz plików na PC z sensowną ( w sensie konfiguracyjnym) biblioteką.
Nie zależy mi na serwisach strumieniowych i specjalnie na rozbudowanych funkcjach związanych z CD .
Chce się skoncentrować na hi-res, i ripach z winyli.
W kompie jest karta RME hammerfall hdsp 9632 i z tego gram.

vasa

W końcu udało mi się zmontować i odpalić źródło gęstych plików [emoji3]
Stary laptop z historycznym systemem (XP) + program Korga oddaje sygnał przez USB do przejściówki USB/spdif i trafia do wzmacniacza.
Jako pokarm służą gęste ripy z analogu.
I gra to naprawdę fajnie. W przeciwieństwie do sygnału z CD tutaj nie mam żadnego niedosytu.
Ciekawe czy lepsze komponenty przełożą się na lepsze brzmienie?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

A po delikatnym tunigu "preferences" powinno być jeszcze fajniej  ;)

vasa

Cytat: dino w Październik 03, 2018, 20:52
A po delikatnym tunigu "preferences" powinno być jeszcze fajniej  ;)
Sprawdzam [emoji848]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rochu



pierotez

AIMP jak nie wkurzyły foobary i inne allplayery.

Teraz na pececie to tylko z przeglądarki FF. Od muzy mam cichego fx170 z Daphilą.

Może wrzucę na PC tego aimpa, grał najprzyjemniej pod windozą.

dino

Cytat: rochu w Listopad 01, 2018, 16:54MusicBee
https://getmusicbee.com/
Gorąco namawiam do wypróbowania.
W końcu prze konfigurowałem PCety i wgrałem na początek powyższy soft.
Gra z RME HDSP9632 całkiem ładnie natomiast koncepcja organizacji bibliotek jest dla mnie czarna magią.
Chyba trza na jutuby popaczeć.

dino

Poprawka - próba odtworzenia pliku DSD spowodowała, że zobaczyłam od dawna nie widziany ...niebieski ekran pod win7.
WTF  >:D

marek.pap

Do odtwarzania DSD używam TuneBrowser. Przy tych plikach sprawdza się lepiej niż Foobar 2000, który czasami zatrzymuje odtwarzanie i przeskakuje do następnego utworu.
https://tunebrowser.tikisoft.net/summary/

dino

A jaki masz DAC ? Bo moja wewnętrzna karta nie odtwarza DSD (max 24/192).
Soft Korga Audiogate radzi sobie z DSD bez problemu (odtwarza DSD w rozdzielczości 24/192) a Music Bee wariuje.

marek.pap

#11
DSD słucham na słuchawkach podpiętych pod SMSL Idea. Ten DAC odtwarza natywnie pliki DSD aż do DSD512. Takich plików nie ma dostępnych, ale dla sprawdzenia SMSL przekonwertowałem DSD256 na 512. DAC odtwarzał bez zająknięcia takie pliki.

dino

Takich plików nie ma dostępnych

Jak sobie nagrasz ...to są  ;D

dino

Music Bee mi nie podchodzi - jakieś inne pomysły na odtwarzacz poza Foobarem ?

Kangie

U mnie od 5 lat tylko Audiogate z dwoma Korgami.

dino

Ja grałem ze względu na wygodny interfejs na Jriver.
Pociągnę zaraz demo i zobaczę jak teraz gra. Pszczółka ..wylatuje.

dino

Jriver już gra - dodawanie do biblioteki utworów rewelka !