Nabytki z Chin.Czy się opłaca?

Zaczęty przez paul_67, Grudzień 13, 2020, 18:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Ostatnio kupiłem z Aliexpress docisk "Viborga" cena 37 zł, przesyłka In Post gratis.Dotarła po tygodniu.Wykonanie OK,ciężar 279 g (deklarowany 280), jednak podziałka stroboskopu błędnie pokazuje obroty.

paul_67

Wtyki "WBT" komplet 4szt.Ładne wykonanie, wyraźne nadruki, ale jeden wtyk dłuższy o 4 mm! Cena 27 zł.Przesyłka In Post gratis.Kupiłem z ciekawości zdając sobie sprawę z tego, że to podróbki  :)

paul_67


Piterski

Wtyki sieciowe Viborg.
Bardzo dobre wykonanie, solidne metalowe wtyki z dobrych materiałów i akceptujące kable do 20mm, średnicy.
Zero zastrzeżeń, 100% satysfakcji.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Wtyki bananowe srebrzone.Cena  około 37 zł za 8 szt.Przesyłka InPost.Czas oczekiwania 7 dni.Jeszcze żaden wtyk nie wniósł tyle dobrego, słyszalnego (bez wmawiana sobie czegokolwiek) niż te banany! Przestrzeń i swoboda dźwięku! Na słowo bym nikomu nie uwierzył :)

paul_67

Wtyki zasilające.Cena około 30 zł.Czas oczekiwania tydzień.Wykonanie- bez uwag.

Piterski

Mam takie wtyczki, na Allegro chodzą koło 50zł sztuka. Faktycznie jeśli chodzi wykonanie to są solidnie zrobione.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Dadzą naklejkę z nazwą firmy i cena rośnie kilkukrotnie.Tutaj jest nawet na nią miejsce.Kto wie czy to nie te same wtyki? Już zrobiłem z nimi kilka kabli.

Pboczek

Jak widzę kolor tego złota, to już wiem że bolce pokryte są jakby powłoką galwaniczną ze śladową domieszką  brudnego złota. Zaniosłem to to kiedyś do jubilera, który podrapał, popróbował odczynnikami i tak właśnie zawyrokował.
Dlatego jestem sceptyczny co do tych chińskich produktów. Niby zrobione porządnie ale nigdy nie wiesz co to za metal zaaplikowali.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

paul_67

Fakt, ale jak mam dać za to samo z trzy razy więcej to wolę trzy razy taniej :) Powtarzam za to samo.

Pboczek

Ale to często nie jest to samo, choć tak wygląda. Viborg natomiast może być jakimś rozwiązaniem  ::).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

paul_67

Wyki bananowe WBT (na pewno oryginał) pokryte kilkoma warstwami 24 karatowego złota grają u mnie gorzej niż te srebrzone.

paul_67

Cytat: Pboczek w Styczeń 23, 2021, 12:35Ale to często nie jest to samo, choć tak wygląda.
Ale mi chodzi o to samo tylko sprzedawane drożej.

Piterski

Cytat: Pboczek w Styczeń 23, 2021, 12:35Viborg natomiast może być jakimś rozwiązaniem  ::)
Kupiłem i potwierdzam, że wykonanie pierwsza klasa i dźwiękowo też delikatnie wpływa na efekt.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Oplot na kabel 5 zł za 5m. Czas oczekiwania tydzień.

paul_67

Bloczek do ustawiania wkładki- 7 zł.Tym razem czekałem ponad 2 miesiące.Kliknąłem złą opcję wysyłkową  :)