Yamaha CD-S700 czy Pioneer PD50 ?

Zaczęty przez playandplay, Maj 25, 2018, 13:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

playandplay

Witam wszystkich,
Mam pytanie odnośnie tych dwóch CD-ków. Cenowo w zasadzie są w tym samym przedziale. Pd50 niby większe możliwości. Może ktoś z szanownych forumowiczów ma lub słuchał i może coś doradzić? Ja wiem że najlepiej samemu stwierdzić, ale każda opinia jest bardzo ważna. Grałoby to z Yamaha AS500 i MAudio MR6 w pokoju ok. 25m. Wiadomo, że MA to "jasne" kolumny więc też nie chciałbym aby było drastycznie wysoko. A może jakieś inne marki w cenie do 2000 zł ktoś sprawdził w takim mniej więcej zestawie? Używki z pewnego źródła też biorę pod uwagę.
Dziękuję i pozdrawiam za ewentualne odpowiedzi:)

kazan

Yamahy nie miałem , PD50 i owszem ,jak za taką cenę to super .
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

rudy-102

Tak one wyglądają od środka.
Pioneer:


Yamaha:

W razie gdybyś zdecydował się na Yamahę to mam ją do sprzedania. Praktycznie nie używana.


playandplay

Dzięki za wewnętrzne fotki cdków, ale jestem totalnym laikiem w temacie elektroniki:) Chciałbym tylko żeby przyzwoicie zagrało. Do tej pory miałem bardzo słabiutki cd i pewnie wszystko jest lepsze od niego. Myślę jeszcze nad Marantz CD-75 to starszy model, ale ponoć niezły tylko trzeba upolować. A jaka ew. cena tej Yamahy p.rudy-102? I dlaczego sprzedajesz jeśli można wiedzieć?

rudy-102

Cytat: McGyver w Maj 25, 2018, 15:18
Cytat: rudy-102 w Maj 25, 2018, 15:08Yamahę to mam ją do sprzedania.
Czemu sprzedajesz?


Bo to co z Twoją pomocą zlampizowałem lepiej mi gra.

playandplay

Można cenę tej Yamahy ew. jeśli nie tutaj na pw?

rudy-102

Cytat: playandplay w Maj 25, 2018, 15:38Chciałbym tylko żeby przyzwoicie zagrało.
Przyzwoicie grają na pewno obydwa. Yamaha ma moim zdaniem ciekawiej zbudowaną "analogówkę", ale to kwestia smaku.
Cytat: playandplay w Maj 25, 2018, 15:38I dlaczego sprzedajesz jeśli można wiedzieć?
Yamahę kupiłem bo poprzednio miałem inną Yamahę i podobało mi się brzmienie tej firmy. Poza tym poprzedni wzmacniacz to też była Yamaha.
Odtwarzacza CD używam sporadycznie bo muzyki słucham głównie z czarnych płyt. Po jakimś roku posiadania CD-S700, któreś z moich dzieci jakoś nieszczęśliwie popchnęło ręką szufladę i coś pękło w jej transporcie. Na moje szczęście Amazon nie robił z tym najmniejszego problemu i natychmiast przysłali mi nowy cd-player. Ten postał sobie u mnie kilka miesięcy do momentu jak rozpętało się u nas na forum szaleństwo z Denonem 3910. Denon zagrał trochę lepiej od Yamahy, więc ta wróciła do kartonu. Nie sprzedawałem bo nie byłem pewny jak długo potrzyma 3910 i chciałem mieć coś na zapas. Później McGyver zaproponował przeprowadzić projekt DIY z lampizacją innego Denona. Ten z kolei gra mi jeszcze ładniej niż 3910. Trzech naraz nie potrzebuję.

rudy-102

Cytat: playandplay w Maj 25, 2018, 15:54
Można cenę tej Yamahy ew. jeśli nie tutaj na pw?
Można. Muszę tylko pomyśleć ile bo on praktycznie nowy.





250 euro + wysyłka?

playandplay

Ta Yamaha jest czarna? Mam czarny wzm. Chociaż może nie musi być wszystko na czarno?

rudy-102


playandplay



playandplay

McGyver dzięki za informację. Nie wiedziałem.

marekw 76

#14
Cytat: playandplay w Maj 25, 2018, 16:14Ile ma jeszcze gwarancji?
Facet chce Ci za pół ceny sprzedać a Ty go o długość gwarancji pytasz??
Napisał przecież, że praktycznie nowa* a nie, że nowa.

*dla mnie to oznacza, że sprzęt jest w doskonałym stanie, mało używany...

Myślę, że oferta nie jest zła.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

rudy-102

Cytat: playandplay w Maj 25, 2018, 16:14
Ile ma jeszcze gwarancji?
Gwarancji już niestety nie ma.

Ale jeszcze nie wiesz, czy Pioneer nie będzie lepszy :).

muda44

Cytat: playandplay w Maj 25, 2018, 13:14
Witam wszystkich,
Mam pytanie odnośnie tych dwóch CD-ków. Cenowo w zasadzie są w tym samym przedziale. Pd50 niby większe możliwości. Może ktoś z szanownych forumowiczów ma lub słuchał i może coś doradzić? Ja wiem że najlepiej samemu stwierdzić, ale każda opinia jest bardzo ważna. Grałoby to z Yamaha AS500 i MAudio MR6 w pokoju ok. 25m. Wiadomo, że MA to "jasne" kolumny więc też nie chciałbym aby było drastycznie wysoko. A może jakieś inne marki w cenie do 2000 zł ktoś sprawdził w takim mniej więcej zestawie? Używki z pewnego źródła też biorę pod uwagę.
Dziękuję i pozdrawiam za ewentualne odpowiedzi:)

Miałem wielokrotnie PD-50 a już kiedyś o nim dobrze pisałem
https://www.euro.com.pl/odtwarzacze-cd/pioneer-pd-50-czarny.bhtml#opinie

Niestety Twój wzmacniacz nie wyciągnie nawet 1/3 jego możliwości .

Sam , jeżeli bym rozważał zakup nowego odtwarzacza poniżej 10 000zł to bym brał go pod uwagę . Niestety , wyraźnie lepsze i nowe odtwarzacze zaczynają się w dużo wyższych kwotach .

playandplay

Zdaje sobie sprawę, że wzmacniacz jest jaki jest, ale niezły cdek pozostanie przy ewentualnej kiedyś zmianie wzmaka. Ja wiem, że mój zestaw jest mocno budżetowy, ale chciałbym go w miarę rozsądnie "ułożyć". Oprócz CD słucham też czarnych płyt na Dualu i jest nieźle dlatego chciałbym też cdeka żeby było nieźle. :)

cdt

To kup sobie Lectora CDP 06T . Miałem ten odtwarzacz jak rownie Pioneera PD-50 . Przy Lectorze pionek to zabawka .
https://www.ebay.com/itm/LECTOR-CDP-6T-VALVE-CD-PLAYER-KENT/282897122566?hash=item41ddfb8506:g:7-gAAOSwOaRagzCc

Tu masz nowy https://www.ceneo.pl/33087726


McGyver

Cytat: cdt w Maj 27, 2018, 09:26A na tym możesz zakończyć poszukiwania i cieszyć się muzyką .
LECTOR-CDP-707-valve-cd-player
To istotnie bardzo dobry player o korzystnym stosunku cena/jakość. Ale zapewniam, że da się jeszcze lepiej. I to niekoniecznie bardzo drogo.

playandplay

cdt..dzięki, ale chyba nie przeczytałeś mojego pierwszego postu:) Mój budżet jest nieco mniejszy niż potrzebny do zakupu sprzętu z Twoich linków. Tym niemniej dzięki za wskazania:) Chyba jednak PD50 będzie moim celem.

muda44

Cytat: playandplay w Maj 26, 2018, 23:37
Zdaje sobie sprawę, że wzmacniacz jest jaki jest, ale niezły cdek pozostanie przy ewentualnej kiedyś zmianie wzmaka. Ja wiem, że mój zestaw jest mocno budżetowy, ale chciałbym go w miarę rozsądnie "ułożyć". Oprócz CD słucham też czarnych płyt na Dualu i jest nieźle dlatego chciałbym też cdeka żeby było nieźle. :)

Można go też z czasem przerobić ale w tym momencie nie ma to sensu .
Innym rozwiązaniem jest zakup CA Azur 640CV2 za około 800zł , sprzedać Yamahę i kupić lepszy wzmacniacz .







cdt

Pionek jest odsprzedawalny . Ma fajny wyglą . Muda robi mu jakieś mody .
Yamahe ma Rudy a to tak jak byś kupował w sklepie za bardzo dobrą cenę .
Jak bym miał do wyboru Pionka od kogoś obcego i yamahe od kolegi z forum to brał bym yamahe .

Taktyczny2

Mam tą Yamahę, kupiłem jako pierwszy  trochę lepszy player CD.
Ciężkie solidne urządzenie, gra bardzo fajnie, póki co nie przewiduję go sprzedać i szukać czegoś innego.
Chyba, że w końcu stracę cierpliwości do obsługi tego odtwarzacza, która jest bardzo kiepska.
Wyboru bezpośrednego utworów z klawiszy na panelu nie ma - lipa - trzeba więc przeskakiwać do kolejnego utworu, a to przeskakiwanie, trwa całe wieku, następny utwór, sekunda przerwy, następny utwór sekunda przerwy, albo i dwie sekundy. Lipa
Sama tacka na płytę, też pozostawia wiele to życzenia, bardzo toto chybotliwe, dwa, trudno za każdym razem idealnie trafić w te gumowe ograniczniki, z wkładaną płytą.
Za to wysywa się cicho i płynnie.
Wyświetlacz, żę tak powiem, nieśmiałych rozmiarów.