Micro Seiki MA-505 - ustawienia i regulacja

Zaczęty przez GregWatson, Listopad 22, 2015, 13:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Mam pytanie do zawodowców - do czego służą zaznaczone na czerwono "otwory" w rdzeniu przeciwwagi oraz 3 śrubki (jedna z lewej strony, druga z prawej i trzecia od spodu) ?

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Służą podtrzymaniu spójności obiektu całości :)
Dziękuję. Brawo ja.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Raczej chyba coś innego bo one się kręcą bez konkretnego efektu (kręcenie nimi nic nie wnosi), mają podkładki gumowe i w serwisówkach są nieopisane sądzę, że mają coś wspólnego z jakąś regulacją ale jaką?
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Listopad 22, 2015, 13:05do czego służą zaznaczone na czerwono "otwory" w rdzeniu przeciwwagi oraz 3 śrubki (jedna z lewej strony, druga z prawej i trzecia od spodu) ?
Odnoszę że w dokumencie opisanym jako mkIII instruction/owners manual    jest coś na ten temat.
Ale to tylko moje wrażenie. Do sprawdzenia.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

No coś tam jest. Mam tą instrukcję ale wcześniej nie przyuważyłem. Będzie demontaż to się dokładnie przyjrzę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#5
Cytat: GregWatson w Listopad 22, 2015, 13:05
Mam pytanie do zawodowców - do czego służą zaznaczone na czerwono "otwory" w rdzeniu przeciwwagi oraz 3 śrubki (jedna z lewej strony, druga z prawej i trzecia od spodu) ?



Wiem  :), te trzy śrubki trzymają cały rdzeń przeciwwagi w rurce ramienia. To tak gwoli informacji gdyby ktoś chciał rozbierać do czyszczenia ramię. Ale żeby dobrać się do tej śrubki od spodu trzeba odkręcić kieł z prawej strony.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Listopad 27, 2015, 21:59trzeba odkręcić kieł z prawej strony.
A tak wygląda odkręcony kieł Grega
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

A te dwie śrubeczki zaznaczone w poziomie podtrzymują rdzeń zamontowany w przeciwwadze.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: GregWatson w Grudzień 08, 2015, 21:31
A te dwie śrubeczki zaznaczone w poziomie podtrzymują rdzeń zamontowany w przeciwwadze.
Czyli miałem rację ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

tatachabera

Czy do tego ramienia podejdzie 103R jeśli chodzi o parametry? Jestem bardzo ciekawo jak zabrzmi ten zestaw ale jeśli na starcie parametry dyskwalifikują współpracę to szkoda czasu.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

cdt

Powieś zrób pomiary i będziesz miał pewność  :) . Jak rezonans będzie w normie to znaczy że może . You Tube to żaden wyznacznik . Ale chyba wisi  ;)
https://www.youtube.com/watch?v=DT8Jf2aqDcQ

GregWatson

Ja mam na tym ramieniu 103R i Ortofona Quintet Black na zmianę. Oba grają dobrze choć przeciwwagę mam ustawioną prawie na samym końcu. Wkładki wiszą na oryginalnych headshellach Micro Seiki (H-202 i H-303).
Trochę tego i trochę tamtego też.

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

cdt

Cytat: GregWatson w Listopad 16, 2017, 19:44Ja mam na tym ramieniu 103R i Ortofona Quintet Black na zmianę.
Ile waży oryginalny koszyk ? Wagę Czrnula sobie znajdę w necie :)

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

GregWatson

Micro Seiki H-202 10,6 g
Micro Seiki H-303 10,0 g
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Przydałaby się dodatkowa przeciwwaga taka jak tu:

Trochę tego i trochę tamtego też.

tatachabera

Cytat: GregWatson w Listopad 16, 2017, 20:15Przydałaby się dodatkowa przeciwwaga taka jak tu:

Jestem w posiadaniu takowej :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

cdt

Cytat: tatachabera w Listopad 16, 2017, 20:18Jestem w posiadaniu takowej
A możesz zrobić jej rysunek i zwymiarować ? Nie wiem czy dostanę . Powalczę ale nie wiem czy mają . Nie pamiętam . A w razie czego mi ślusarz wystruga . Do 59L sobie dostrugałem ;D

GregWatson

Szczęściarz. Wersje boxowe (pudełkowe miały) reszta przeważnie już nie.





Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Podobny obciążnik jest przy ramieniu MA-707. Widziałem go ostatni gdzieś na eBayu luzem. Tylko trzeba porównać wymiary.
Trochę tego i trochę tamtego też.

tatachabera

Cytat: cdt w Listopad 16, 2017, 20:22Cytat: tatachabera w Dzisiaj o 20:18
Jestem w posiadaniu takowej
A możesz zrobić jej rysunek i zwymiarować ? Nie wiem czy dostanę . Powalczę ale nie wiem czy mają . Nie pamiętam . A w razie czego mi ślusarz wystruga . Do 59L sobie dostrugałem

Spróbuję,  może coś z tego wyjdzie
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS