Stroboskop

Zaczęty przez paul_67, Styczeń 28, 2018, 15:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Czym sprawdzacie obroty talerza w gramofonie? Mam tarczę strobo i kiedy miałem ledy pod sufitem dało się to ustawić i zgadzało się to z lampką w innym gramofonie.Zmieniłem żarówki na silniejsze(też led ) jednak przestało działać.Wiem,że to nie jest za duża dokładność...Przydałoby się coś z kwarcem.Latarka 50 Hz się sprawdza?

paul_67

Znalazłem taki układ na A., ale jak zacznę się znowu bawić z obudowami to mi z pół roku zejdzie.
http://allegro.pl/wlacznik-isostat-elektroniczny-i-stroboskop-led-i7135527164.html#
Co na to fachowcy od elektroniki?

paul_67


GP412

Moim zdaniem warto takie cosik zainstalować aczkolwiek zerknij na ofertę firmy MRelektonik lubin-zegar SMD,czasami się wystawia na allegro.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki


paul_67

Widziałem.Pytanie- który będzie dokładniejszy?

Bartolo

obydwa to to samo.... Emitują światło z częstotliwością 50Hz.
Tylko jedna ma logo i jest z "amelinium", a druga wygląda jak "brelok" do alarmu.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Michał Trójmiasto

Latareczki fajne, ale nie dla mnie - wolałbym po prostu odczyt na jakimś panelu, jak w termometrze elektronicznym.

A kiedyś, na marginesie , śmiali się ze mnie na forum, że chciałem urządzenia, które podawałoby czas trwania utworu na płycie winylowej. Okazuje się, co dziś odkryłem, że Technics SL-J1 ma laserowe wyszukiwanie utworów, a to już chyba tylko krok do zrobienia czegoś, o czym pisałem.

paul_67

Dylemat- latareczka mobilna czy stacjonarna? No i jaki kolor? :)

paul_67

Układ stacjonarny widziałbym poza gramofonem z ruchomą samą diodą i dokładaną tylko do odczytu.

Michał Trójmiasto

Właśnie Paul, jest to do zrobienia? :gn:

paul_67

Pewnie,że jest :)

Michał

A ja sobie to kupiłem. Jutro odbieram,to podzielę się uwagami :)

paul_67

Cytat: Michał w Styczeń 28, 2018, 18:43A ja sobie to kupiłem. Jutro odbieram,to podzielę się uwagami :)
Które? Nie bądź taki tajemniczy :)

Michał

No to tańsze. Nie dam 2 stowek za to samo w innym opakowaniu :)

Piterski

Nie lepiej zaimplementować sterownik Pawła Zontka i nic nie musieć sprawdzać?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Właściwie też nie muszę, ale taki bajer się przydaje np. po wymianie paska, czyszczeniu i smarowaniu łożyska itp.

Michał

Cytat: Piterski w Styczeń 28, 2018, 18:54
Nie lepiej zaimplementować sterownik Pawła Zontka i nic nie musieć sprawdzać?
Piotrek sterownik Zontka na Lenco?na idlerze? Tam obroty są stabilne jak głaz,jedyny problem to taki,że przy lakierowaniu schasis,zalakierowano podziałkę prędkości,więc zanim zlecę ją profesjonalnie nanieść,to muszę jakoś funkcjonować pomiędzy 33.1/3 a 44 :)


Michał

 :)

Piterski

Cytat: Michał w Styczeń 28, 2018, 19:02Piotrek sterownik Zontka na Lenco?na idlerze? Tam obroty są stabilne jak głaz,jedyny problem to taki,że przy lakierowaniu schasis,zalakierowano podziałkę prędkości,więc zanim zlecę ją profesjonalnie nanieść,to muszę jakoś funkcjonować pomiędzy 33.1/3 a 44 :)
Miałem na myśli gramofon Pawła bo to rozwojowa konstrukcja, a przy okazji nie trzeba się zastanawiać czy wszystko jest ok.
Rozumiem, że Paweł może takiej potrzeby nie odczuwać ale wiem też że silnik Fontesta ma mały moment obrotowy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Michał Trójmiasto

Pomyślcie, że nie każdego stać na 1000 zł za sterownik obrotów. Niestety.

paul_67

Taka żarówka załatwia sprawę migacza strobo.Wystarczy zamocować w jakieś oprawce i działa.

paul_67

Cytat: Piterski w Styczeń 28, 2018, 18:54Nie lepiej zaimplementować sterownik Pawła Zontka i nic nie musieć sprawdzać?
Sprzedaj mi na raty to wezmę :)

Piterski

Pawle miałem zamiar sprzedać gdyby przyszły nabywca chciał sam gramofon ale poszedł w komplecie.

Wcale nie twierdzę, że 1000 złoty to mało ale z drugiej strony to jest mniej niż 100zł miesięcznie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Za stówkę miesięcznie to bym brał od ręki :)