Gry logiczne, układanki i inne

Zaczęty przez Keef98, Grudzień 18, 2016, 19:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

Kilka lat temu bawiłam się w układanie kostki Rubika i osiągałam całkiem fajne czasy (30 sekund przy kostce 3x3, a na takich do speedcube'ingu nawet mniej).
Znowu postanowiłam się w to pobawić, więc poszłam do sklepu z grami i kupiłam takie cuda:

Na razie spróbowałam ułożyć tylko raz i wyszło dość wolno - jakieś 6 minut. Doszłam do wniosku, że najlepiej ułożyć w środku kwadrat z czterech kwadracików, następnie poskładać krawędzie (te dwukolorowe), a potem układać ją tak jak kostkę 3x3x3, ale zapewne są sprawniejsze metody.


Zajmuje mi to jakąś minutkę z hakiem.


Zaczyna być przyzwoicie, oscyluje w okolicach 20 sekund.

No i oczywiście mam tradycyjną kostkę 3x3x3:

którą po dość długiej przerwie układam w 40 sekund, ale na ogół trwa to jakąś minutę.

WOY

Jestem pełen podziwu :)
Ale co to za zabawa, która trwa 40 sek. czy tam nawet 6 min.
Ja preferuję na długie zimowe wieczory bierki.

vasa

Jak dzieci były małe to często graliśmy w scrabble. Ale jak małe dziecko skończyło 15 lat to zabawa przestała mieć sens.
Zawsze miał ponad dwa razy tyle punktów co kolejna osoba :(
Jaka to przyjemność dostawać zawsze baty i to takie z dublem  :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

WOY

 :)
Ja Mikołajowi poleciłem zakupić w tym roku "Thrash'n Roll"
Bo u mnie w domu, wszyscy mają zryty beret muzyką :D
Będzie zabawa, oj będzie :D

Keef98

Cytat: WOY w Grudzień 18, 2016, 19:43
Jestem pełen podziwu :)
Ale co to za zabawa, która trwa 40 sek. czy tam nawet 6 min.
Ja preferuję na długie zimowe wieczory bierki.
Bierki też lubię, ale dawno nie grałam :)
Zabawa przednia, kombinowanie z nowymi metodami, zmniejszeniem ilości wykonywanych obrotów poszczególnych ścianek kostki etc.
Mój kolega układa w 10 sekund. Jaką on ma zabawę? [emoji12] Pobrałam jeszcze aplikację na tableta i bawię się z kostką 10x10x10.

Keef98

Wykręciłam mój najlepszy w życiu czas w kostce 2x2. 11 sekund bez nauki algorytmów [emoji41]
P.S. Chyba się zacznę uczyć algorytmów, aby wykręcać tyle w kostce 3x3.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

Keef98

No tak. Pierwsza ścianka (z prawidłowo ustawionymi kolorystycznie krawędziami i centami)  zajmuje mi jakieś 7 sekund.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk