Decca London Super Gold

Zaczęty przez malg, Styczeń 16, 2018, 22:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: Michał w Styczeń 23, 2018, 18:37
Grzegorz jak Ci gra tem Tube Box?z czym go porównywałeś?

Nie wiele porównań było.
zaczynałem od NAD PP3i, potem kupiłem PJ-a, i bawiłem sie różnymi lampami (GE, Mullard, TFK, Philips  - wszystkie z epoki
miedzy czasie była u mnie HUSARIAA

Właściwie jak załozyłem do PJ-a lampy TFK ECC803S (ponad rok temu) - to przestałem szukać (na razie),
bo nic lampowego w interesujących mnie pieniądzach na razie nie namierzyłem
Liczę po cichu na projekt McGywer-a - PRE PHONO, a jeszcz jak by był na: ECC88/12AX7/ .... - to by było super



Michał

W tym roku na bank!
To do maszki.

Michał

Cytat: malg w Styczeń 23, 2018, 18:54
Cytat: Michał w Styczeń 23, 2018, 18:37
Grzegorz jak Ci gra tem Tube Box?z czym go porównywałeś?

Nie wiele porównań było.
zaczynałem od NAD PP3i, potem kupiłem PJ-a, i bawiłem sie różnymi lampami (GE, Mullard, TFK, Philips  - wszystkie z epoki
miedzy czasie była u mnie HUSARIAA

Właściwie jak załozyłem do PJ-a lampy TFK ECC803S (ponad rok temu) - to przestałem szukać (na razie),
bo nic lampowego w interesujących mnie pieniądzach na razie nie namierzyłem
Liczę po cichu na projekt McGywer-a - PRE PHONO, a jeszcz jak by był na: ECC88/12AX7/ .... - to by było super



Ja słuchałem tego PJ i miałem wrażenie,że strasznie mulił,ale to pewnie wina fabrycznych lamp,czy tam siedzą stockowo JJ?

malg

jak Maciek zechce posłuchać mojęgo tanio-endu - to Was zapraszam.

malg

Cytat: Michał w Styczeń 23, 2018, 18:57
Cytat: malg w Styczeń 23, 2018, 18:54
Cytat: Michał w Styczeń 23, 2018, 18:37
Grzegorz jak Ci gra tem Tube Box?z czym go porównywałeś?

Nie wiele porównań było.
zaczynałem od NAD PP3i, potem kupiłem PJ-a, i bawiłem sie różnymi lampami (GE, Mullard, TFK, Philips  - wszystkie z epoki
miedzy czasie była u mnie HUSARIAA

Właściwie jak załozyłem do PJ-a lampy TFK ECC803S (ponad rok temu) - to przestałem szukać (na razie),
bo nic lampowego w interesujących mnie pieniądzach na razie nie namierzyłem
Liczę po cichu na projekt McGywer-a - PRE PHONO, a jeszcz jak by był na: ECC88/12AX7/ .... - to by było super



Ja słuchałem tego PJ i miałem wrażenie,że strasznie mulił,ale to pewnie wina fabrycznych lamp,czy tam siedzą stockowo JJ?

Pisałem już o tym kilkakrotnie - na lampach fabrycznych to on nie gra - trzeba zmienić lampy, ja od tego zacząłem
skończyło się na TFK

oczywiście zalezy to też od całości systemu - to znaczy, jak on sie wpasuje z tymi lampami




Michał

Cytat: malg w Styczeń 23, 2018, 18:57
jak Maciek zechce posłuchać mojęgo tanio-endu - to Was zapraszam.

Dzięki i nie przesadzaj z tym tanio endem.Zestaw wygląd świetnie i przyjemność będzie wielka!

MAC

Cytat: malg w Styczeń 23, 2018, 18:57
jak Maciek zechce posłuchać mojęgo tanio-endu - to Was zapraszam.


Nie, no skąd, Pan hrabia masza niczego nie słucha poniżej bańki za klocek czy kabel  :o

malg

Cytat: masza w Styczeń 23, 2018, 19:04
Cytat: malg w Styczeń 23, 2018, 18:57
jak Maciek zechce posłuchać mojęgo tanio-endu - to Was zapraszam.
Nie, no skąd, Pan hrabia masza niczego nie słucha poniżej bańki za klocek czy kabel  :o
jesli "Pan" z dużej litery to "Hrabia" tym bardziej ;D :o

Michał

Cytat: malg w Styczeń 23, 2018, 19:00
Cytat: Michał w Styczeń 23, 2018, 18:57
Cytat: malg w Styczeń 23, 2018, 18:54
Cytat: Michał w Styczeń 23, 2018, 18:37
Grzegorz jak Ci gra tem Tube Box?z czym go porównywałeś?

Nie wiele porównań było.
zaczynałem od NAD PP3i, potem kupiłem PJ-a, i bawiłem sie różnymi lampami (GE, Mullard, TFK, Philips  - wszystkie z epoki
miedzy czasie była u mnie HUSARIAA

Właściwie jak załozyłem do PJ-a lampy TFK ECC803S (ponad rok temu) - to przestałem szukać (na razie),
bo nic lampowego w interesujących mnie pieniądzach na razie nie namierzyłem
Liczę po cichu na projekt McGywer-a - PRE PHONO, a jeszcz jak by był na: ECC88/12AX7/ .... - to by było super



Ja słuchałem tego PJ i miałem wrażenie,że strasznie mulił,ale to pewnie wina fabrycznych lamp,czy tam siedzą stockowo JJ?

Pisałem już o tym kilkakrotnie - na lampach fabrycznych to on nie gra - trzeba zmienić lampy, ja od tego zacząłem
skończyło się na TFK

oczywiście zalezy to też od całości systemu - to znaczy, jak on sie wpasuje z tymi lampami




Grzegorz tak na szybkęsa,jakie lampy tam wsadzić,żeby pojawił się bas i ciepły środek?fabryczne wszystko mi odchudziły,dały świetną stereofonie,ale reszta zniknęła.

MAC

Grześ pewnie podpowie TFK?

Jaki typ lamp tam w ogóle siedzi?

Michał

12ax7
Maszka TFK wiadomo,tu chodzi o coś,żeby na parę dni wsadzić i zobaczyć czy co z tego będzie

MAC

Jak miałem phonopre na ECC83 to najpiękniej mi grały Baldwiny (a sprawdziłem chyba wszystko).
Gęsto, soczyście, ciary szły... Taki prawdziwy "płytowy" dźwięk.



Jedyny ich mankament, że są głośne (szumią przy sporym wzmocnieniu między utworami) ale da się żyć. Graja piękniej niż szumią.
A! Ten szum słyszałem jak miałem 98dB WLMy. Na Scanach 88dB praktycznie cisza była.

Michał


McGyver

Cytat: masza w Styczeń 24, 2018, 16:03Baldwiny
Cytat: Michał w Styczeń 24, 2018, 16:05Ma kto na wypożyczkę?

Nie sugerujcie się tym Baldwinem, to rebrand. Pod tym logiem możecie trafić RCA, Sylvanię, GE, i diabli wiedzą co jeszcze.

Michał

Adam a nie masz czegoś,czego potrzebuję na parę dni?

MAC

Cytat: McGyver w Styczeń 24, 2018, 16:09Nie sugerujcie się tym Baldwinem, to rebrand. Pod tym logiem możecie trafić RCA, Sylvanię, GE, i diabli wiedzą co jeszcze.

Tak może być.
Ja miałem 12 sztuk nówek z jednego źródła.
Mogłem wtedy cholewa po kodach dojść co to za ptaszki ale jeszcze za głupi w lampach byłem.


elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał


Michał

Piotruś ma 12au7 z Lamma,nada się?nie zfajczę tego pre?bo nie moje  ;D

malg

Cytat: masza w Styczeń 24, 2018, 15:45
Grześ pewnie podpowie TFK?

oczywiście TFK
ale ja wielu nie próbowaem, - kilku, moje doświadczenie w tym wzgledzie jest chyba marne

Michał

Grzegorz wklej jakieś foto tych TFK plis.

malg

Cytat: Michał w Styczeń 24, 2018, 22:15
Grzegorz wklej jakieś foto tych TFK plis.
musiałbym wyjąc z PJ-a ato jak juz wiesz dosc skomplikowana operacja
więcodpowiem - nie kleję

malg

przypomniałem sobie ze mam w szufladzie normalne TFK  zrobie foto i przeskoczę do wątku o PJ-u i tam zamieszczę

Michał