Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Ktoś porównywał wydania SACD z tymi co wydano wcześniej pn. "Niemen od początku"?
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Mam taki zestaw Sony:

-amplituner Sony STR-V55,
-deck Sony TC-K81,
-CD Sony CDP-501.


I tak się zastanawiam co dołożyć:
-gramofon jeśli tak to jaki?
-czy szpulowca jeśli tak to jaki?

Całość żeby się komponowała.

Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Marzec 30, 2024, 14:48Całość żeby się komponowała.
Z jednej strony szpulowiec jest najbardziej reprezentacyjny, z drugiej - kaseciak i szpulak w jednym stosie to lekka przesada :-/
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Podpowiadają gramofon Sony PS-X (od 40 wzwyż).
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#2554
Szukam dobrej przetwornicy do sprzętu japońskiego 230V - 100V.

Widziałem Tomanka:

https://tomanek.net.pl/tomanek-tvc-100-przetwornica-konwerter-napiecia-230vac-110vac.html

a obecnie używam firmy Kemot.

Problem w tym że przetwornica ta generuje 138 V to trochę za dużo jak na sprzęt japoński.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Pboczek

Ten Tomanek jest na 110V, a potrzebujesz na100V.
Używałem od nich mają produkty dedykowane do audio. https://airlinktransformers.com/category/japanese-voltage-converters
Myślę także, że może to ktoś u nas w kraju zrobić ale nie wiem o jakich parametrach.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Jak masz trochę tego sprzętu to poszukaj tak jak ja z Ondrejem porządnego trafo z maszyny o mocy 1kW i zrób sobie je sam. Nie jest to może aż tak tanie ale sprawdzone i szyte na miarę.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Myślę że góra trzy albo cztery urządzenia takie będą miał. Czy wzmacniacz - chyba raczej nie. Tylko (Deck, CD, DAT).
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

No to obszedł byś się mniejszym, ale jak trafisz porządne trafo to 1kW wcale nie jest przesadzony. Ja jeszcze takiego używam, może kiedyś jak zostanie mi tylko gramofon to go sprzedam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

sheykk

Greg mam takie coś dostałem w komplecie z gramofonem Yamaha ale ktoś zbudował mi zasilanie że stabilizacją obrotów wg oryginalnego schematu. Chętnie wymienię na Charlie Handen i Henderson ale jeżeli Tobie szkoda to mogę wysłać jako prezent jeżeli się nada a powinien.

GregWatson

Cytat: sheykk w Kwiecień 02, 2024, 15:55Greg mam takie coś dostałem w komplecie z gramofonem Yamaha ale ktoś zbudował mi zasilanie że stabilizacją obrotów wg oryginalnego schematu. Chętnie wymienię na Charlie Handen i Henderson ale jeżeli Tobie szkoda to mogę wysłać jako prezent jeżeli się nada a powinien.

Płyta jedzie do Ciebie. Stan płyty oraz cześć papierowa - idealny moim zdaniem, etui plastik stan no używany. 😀

Dane na priv.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Cytat: GregWatson w Marzec 31, 2024, 12:59Podpowiadają gramofon Sony PS-X (od 40 wzwyż).

A ten gramofon ma stać wprost na sprzęcie? Bo coś mi podpada szerokość frontów tego niższego składu, a głębokość? Tylne stopki gramofonu będą w powietrzu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Zestaw Sony włożony jest w szafkę natomiast gramofon będzie na szafce audio.
Trochę tego i trochę tamtego też.

sheykk

Greg jutro przesyłka dpd ,dzięki tobie i toroidowi bedę miał wszystkie Hadeny z koncertów w Montrealu z 1989r.
Pozdrówka.

pr1nce

Cytat: GregWatson w Kwiecień 02, 2024, 09:00Szukam dobrej przetwornicy do sprzętu japońskiego 230V - 100V.

Widziałem Tomanka:

https://tomanek.net.pl/tomanek-tvc-100-przetwornica-konwerter-napiecia-230vac-110vac.html

a obecnie używam firmy Kemot.

Problem w tym że przetwornica ta generuje 138 V to trochę za dużo jak na sprzęt japoński.


Mam trafo japońskie Toyoden / Toyozumi 500VA
napiecia wejscia 220  lub 240VAC 
wyjscia 100V 115V
sprzedam za 250zł, jest duże i ciężkie

pr1nce

takie

wiki

Cytat: sheykk w Kwiecień 02, 2024, 18:19Greg jutro przesyłka dpd ,dzięki tobie i toroidowi bedę miał wszystkie Hadeny z koncertów w Montrealu z 1989r.
Pozdrówka.
Piękna wymiana handlowa...🙂
Aż miło poczytać jak się wspieramy w ,,słusznej sprawie", audiofilskiej...🙂
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Mam tego Toroida i porównywałem.  On gra tylko tyle ile kosztuje, a jakość trafa ma spore znaczenie dla końcowego efektu. 
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GregWatson

Dzięki Panowie za podpowiedzi. Z pewnością wzbogaci to moją wiedzę i pomoże z czasem zbudować pożądne źródło napięcia.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

O co najmniej takim transformatorze jak pokazał pr1nce myślałem, do tego obudowa i dobre izolowanie od wibracji i jest cisza spokój i zasilacz na wieki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.