Małe jest piekne-beovox ht 500 type 6207

Zaczęty przez Mikut1982, Sierpień 24, 2018, 12:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Kondy beda dobre nie sa najgorsze.  A zawieszenie hmm zobaczymy jak to wyjdzie.. Jestem dobrej mysli.

Mikut1982

Duzo teraz pracuje i mam mało czasu ale postaram sie to ogranąć.  Teraz zajmę sie tym problemem.

Mikut1982


Mikut1982

Wiecej nic chyba nie zdzialam. Wszystko jest bardzo delikatne. Jeszcze troszke poczyszcze.

Mikut1982

Kupilem fajny pędzelek. Cena 25zl. Troche dużo. 

Mikut1982

Widzicie.  Pędzelek troche czasu i idzie. 

Piterski

Czyli wszystko na sucho. Powinieneś pogadać z Ondrejem czy by ci nie załatwił preparatu na bazie alkoholu izopropylowego z składnikami, które świetnie usuwają roztocza i pleśni z płyt. Może jego znajomy zrobił by go w większym stopniu na bazie alkoholu byś mógł później delikatnie przetrzeć zawieszenia i zniszczyć zarodki pleśni bez uszkodzenia rozmoczenia celulozy. Tak tyko gdybam, że to mogło by pomóc.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

A mozna czyms innym? Jakims spirytusem czyms co jest pod ręka?

Piterski

Myślę że twoja metoda czyszczenia jest bardzo dobra.Pomyślałem tylko że może dało by się czymś uśmiercić te zarodniki pleśni i grzybów.
Taki pomysł nasunął mi się jak pomyślałem o konserwatorach obrazów. Z drugiej strony może nie ma co nadmiernie kombinować.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Pomysł powiem dobry tylko czy by się nadal.  Obrazy malowane były na płutnie chyba ze sie myle..  A głosnik to sam bardzo cienki papier. Może  kiedys sprobuje na innym starym głosniku.  Lub może już ktoś to próbował.

Mikut1982

Ta pianka uszczelniająca to masakra, przylepiła sie tak że musiałem się nieźle namęczyć.

Piterski

Dlatego myślałem że można by spróbować to przemuskać metodą suchego pędzla już po czyszczeniu.
Alkohol jako szybko odparowujący powinien być tylko rozpuszczalnikiem nie głównym składnikiem bo sam nic nie zdziała bez odpowiednich składników. Mam taką miksturę zrobioną przez znajomego chemika Ondreja i jest bardzo dobra w czyszczeniu płyt lepsza od mikstur forumowych.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Hmm.   Do soboty bede mial to już zrobione.  Taki jest plan. Ale puzniej też bym mógł spróbowac.  Mam tam jakiś stary głosnik na testy. Tylko nie mam tej mikstury.

Piterski

To trzeba pogadać z Ondrejem, może jego kolega zrobił by ci taką bardziej skoncentrowaną bo ta do płyt według mnie jest za mokra.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

plastik1989

Jak potraktujesz górne zawieszenie alkoholem to raczej się uszkodzi. Ładnie to pedzelkiem wyczyściłeś, nie grzeb więcej bo się rozsypie to zawieszenie...
.

Mikut1982

Metalowe pokretła też trzeba wypiescic. Zdjecie przed.

Mikut1982


Mikut1982

A tu już po wypolerowaniu.

Mikut1982


rudy-102

Cytat: Piterski w Sierpień 27, 2018, 21:28czymś uśmiercić te zarodniki pleśni i grzybów.
Cytat: Piterski w Sierpień 27, 2018, 21:28pomyślałem o konserwatorach
No to czuję się przywołany do tablicy :).
Jeśli nie ma przeciwwskazań w postaci kleju lub farby na bazie alkoholu to w zupełności powinien wystarczyć etanol. Im mocniejszy, tym lepszy.

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


rudy-102

Cytat: Mikut1982 w Sierpień 28, 2018, 19:33
A jak uszkodzi zawieszenie.
Może rzeczywiście tak się stać. Nie mam pojęcia z jakiego materiału jest to wykonane. Możesz też spróbować octem, albo po prostu nic nie robić. Być może radio stało u kogoś w piwnicy. Wilgoć i brak wietrzenia to idealne warunki dla grzybów. Jeśli będziesz trzymał w suchym to nie powinno być problemu. No i oczywiście grać  - to najlepsze wietrzenie :) .

Mikut1982

Coś mam nie tak niemoge wyslac zdjęć robi mi sie bialy ekran.