Google Cast Audio i Spotify/Tidal

Zaczęty przez zalun, Lipiec 10, 2017, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

zalun

Jestem użytkownikiem Spotify od chyba początku.
Mam kłopoty z odtwarzaniem na Google ChromeCast Audio...
Właśnie spróbowałem Tidal i działa dość dobrze (może poza tym, że na komputerze trzeba go odtwarzać z Chrome'a, a nie z aplikacji).

Rozważam więc opuszczenie Spotify i przejście na Tidal.
Różnica w cenie jest akceptowalna - pakiet rodzinny - 15 zł miesięcznie na wszystkich na niekorzyść Tidala.

Jak wygląda porównanie zawartości obu serwisów?

vasa

Kto z Was korzysta z Tidala?
Czy z moim skrzywionym w stronę klasyki gustem mam tam coś do posłuchania?
Jaka jest jakość streamu? Ile to kosztuje? I generalnie czy mam w to wleźć?

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

#2
Ja korzystam. Cena w Polsce za HiFi/Master jest najniższa na świecie - 40zł. Poza Polską kosztuje 19.99$ lub £19.99 - zależnie od geograficznego położenia.
Znajdziesz tam sporo klasyki, często natrafiam na jakąś płytę tutaj i znajduję ją na Tidal ;)
Kwestia jakości zawsze będzie mocno dyskusyjna - część albumów jest przeciętna, ale są również takie, które cechują się lepszą jakością. Master leci na próbkowaniu 96kHz i z reguły brzmi lepiej od flaków 44.1kHz.
Wiele albumów jest w kilku wersjach. Znajdziesz np. ten sam album w postaci pierwotnej, po masteringu, jakieś rozszerzone "Deluxe" i tak dalej.
Okres próbny HiFi/Master jest darmowy - siadaj, spróbuj, oceń i zdecyduj  :np:

LampowY

Nie ma co się zastanawiać tylko wchodzić w to.
Masa wszelakiej muzyki. Nie do przesłuchania...
Jakość hifi (flac) akceptowalna.

tomekkk1

Cytat: LampowY w Listopad 14, 2018, 20:34
Nie ma co się zastanawiać tylko wchodzić w to.
Masa wszelakiej muzyki. Nie do przesłuchania...
Jakość hifi (flac) akceptowalna.

Dokładnie - ja już przestałem "zbierać" albumy, a metodologię przesłuchań mam niekonwencjonalną i nie jestem w stanie tego materiału ogarnąć za mego życia ;D

vasa

No to pytanie techniczne. Jest jakieś oprogramowanie do ściągnięcia i instalacji czy leci ze strony?
Czy pierwsze logowanie robić z urządzenia docelowego czy bez różnicy?

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Bez różnicy raczej. Możesz zacząć nawet z poziomu przeglądarki: http://tidal.com/pl
Dostępna jest również aplikacja na komórkę (Android, iOS), i program na PC/Mac. Link do pobierań: http://tidal.com/pl/download

vasa

No to cza sprawdzić.
Dzięki za kopa [emoji16]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Trial jest na 30 dni, ale wymagane jest podanie danych do zapłaty (PayPal). Mimo tego jeśli przed upływem okresu próbnego zrezygnujesz, to nie zostanie pobrana żadna opłata ;)

vasa

Cytat: tomekkk1 w Listopad 14, 2018, 20:59
Trial jest na 30 dni, ale wymagane jest podanie danych do zapłaty (PayPal). Mimo tego jeśli przed upływem okresu próbnego zrezygnujesz, to nie zostanie pobrana żadna opłata ;)
Czy PayPal to jedyna forma płatności?


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Raczej nie, o ile pamiętam będzie można wybrać metodę płatności.

tomekkk1

No i? Nuty poleciały?

Zwróć uwagę na ustawienia, jeśli korzystasz z PC i chcesz mieć pewność że dźwięk leci w Bit Perfect. Wchodzimy w Ustawienia, dalej w Streaming i zaznaczamy Master. W tym ustawieniu będziesz miał do dyspozycji HiFi i Master. Utwory i Albumy Master są widoczne ze znaczkiem [M].

Będąc nadal w ustawieniach, niżej wybieramy Wyjście Audio, klikamy (More Settings), uruchamiamy opcję Użyj trybu Exclusive - Tidal przy okazji narzuci głośność (opcja poniżej). Następnie wyłączamy opcję Passthrough MQA - utwory Master będą miały realne próbkowanie 96kHz.

vasa

Cytat: tomekkk1 w Listopad 14, 2018, 22:16
No i? Nuty poleciały?

Zwróć uwagę na ustawienia, jeśli korzystasz z PC i chcesz mieć pewność że dźwięk leci w Bit Perfect. Wchodzimy w Ustawienia, dalej w Streaming i zaznaczamy Master. W tym ustawieniu będziesz miał do dyspozycji HiFi i Master. Utwory i Albumy Master są widoczne ze znaczkiem [M].

Będąc nadal w ustawieniach, niżej wybieramy Wyjście Audio, klikamy (More Settings), uruchamiamy opcję Użyj trybu Exclusive - Tidal przy okazji narzuci głośność (opcja poniżej). Następnie wyłączamy opcję Passthrough MQA - utwory Master będą miały realne próbkowanie 96kHz.
Jeszcze nie.
Jutro rano mam wykład.
Treść poleruję[emoji43]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Ok, to luzuję zapytania. Wrócimy do tematu jak się już "wyłożysz" ;D

dino


vasa

Cytat: dino w Listopad 14, 2018, 22:50
Cytat: vasa w Listopad 14, 2018, 20:52No to cza sprawdzić.

Ten Świat się kończy  :o
Ten się kończy.
Czas kolejny [emoji288] odpalić [emoji2]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Może to jakieś rozwiązanie.
Jak mają Hi-res to zawsze mogę wyjść cyfrowo lub analogowo z RME i zgrać sobie na DIGI002.
I w ten sposób ominąć to czego w tych serwisach nie lubię najbardziej.
Czyli niewolnictwa - regularnie nie zapłacisz - nie masz muzyki.
Nawet jak płaciłeś przez 10 lat.

vasa

Cytat: dino w Listopad 14, 2018, 23:02
Może to jakieś rozwiązanie.
Jak mają Hi-res

Mnie chodzi o ograniczenie ilości płyt.
Jest ich już za dużo.
Jeżeli rzeczywiście jest duży wybór mojej muzyki to pewnie dalej będę kupował ale znacznie mniej i z większą rozwagą.

I żona pochwali [emoji23]

[emoji377][emoji1634]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Listopad 14, 2018, 23:06Jest ich już za dużo.
Chętnie przyjmę  ;) Jeszce mam miejsce.
I żona (Twoja) pochwali  :D

vasa

Cytat: dino w Listopad 14, 2018, 23:24
Cytat: vasa w Listopad 14, 2018, 23:06Jest ich już za dużo.
Chętnie przyjmę  ;) Jeszce mam miejsce.
I żona (Twoja) pochwali  :D
Powiem Twojej o tej propozycji [emoji1]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Twoja Małżonka mnie polubi jeszcze bardziej  >:D

tomekkk1

Robi się... ...niekomfortowo?  ??? ;D

dino

Aj tam - szybciej się Vasa w t-shirt ubierze jak pozbędzie się części płyt  ;D

tomekkk1

Czyli tak czy siak - zrobi się niekomfortowo, gdy ubierze się komfortowo? Trochę odjechane ;D
Ma ten Tidal jakiś nieopisany wpływ na człowieka, czy co :D

LampowY

Cytat: tomekkk1 w Listopad 15, 2018, 17:36Ma ten Tidal jakiś nieopisany wpływ na człowieka, czy co
A ma! Dupa rośnie bo nie czeba łazić płyty zmieniać  ;D