Standy i kolce pod kolumny

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 09, 2014, 22:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

flly

Kolumn: Harpia Acoustics Atlas; standy Rogoz Audio- stalowe i ciężkie, pewnie zasypane piaskiem (jak przyjdzie mi ochota na eksperymenty, będą zasypane barytem).
Na próbę kupiłem G-Flex M2 wsadziłem pomiędzy kolumny i standy. G-Flex do standów przyklejone są cienką taśmą dwustronną, na górę (pomiędzy G-Flex i kolumny) dałem po 5 silikonów fi7x1.5. Poprawa znaczna, gra sama kolumna bez standów. Bez sylikonów bas stracił kontur, w tej chwili jest wszystko na swoim miejscu, a kolumny grają z większym powietrzem. Poprawiła się szczegółowość i selektywność.
Polecam

kangie

Ja rowniez zastosowalem u siebie silikony zeby rozproszyc mikrodrgania obudowy. No i zasypywanie standow suchym piaskiem - obowiazkowo. Przed zasypaniem dzwonily. Po zasypaniu gluche jak pien. Kontrola basu calkiem dobra.

jamówię

Cytat: masza w Grudzień 19, 2014, 21:49
Pod podłogówki to jest rewelacyjne

http://hifijaity.pl/kukly/kulky-pg10-podstawy-pod-kolumny-wolnostojace/



Używałem pod WLMami i nic lepszego nigdy nie znalazłem.

A teraz monitory mam na Skylan'ach, które nie są z żadnego żelastwa.
Są chyba z MDFu albo kompozytu jakiegoś (bo lekkie) i zasypane "dedykowanym" :) do nich żwirkiem.




maszka to Twój taras?

masza

Nie. Zdjęcie zapożyczone z sieci.

Nie przypominaj mi o robocie, która mnie niedługo czeka :)

jamówię

Cytat: masza w Marzec 02, 2015, 20:09
Nie. Zdjęcie zapożyczone z sieci.

Nie przypominaj mi o robocie, która mnie niedługo czeka :)


Ja tam się cieszę,już mnie tak do ogrodu ciągnie,że co dzień wyłażę i wącham,czy już pachnie wiosną a tu od jutra znowu jakaś zaraza z nieba ma padać...:((

wojtek41

#30
Jakie standy pod te "potworki" ?


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41


Jakub


wojtek41


Jakub

W moich kolumnach z 12" niskotonowcem dźwięk jest zupełnie inny jak się je postawi na podłodze. Lepiej grają na wysokości 30-40 cm, bo nie ma odbicia od podłogi.

wojtek41

Musza stac wyzej, dlatego pytam. Ale nawet w tej pozycji nie dudnia a bas ma 16".  :)

Jakub

Wiesz co. Idź do marketu budowlanego i kup sobie bloczki z betonu komórkowego (takie na 20cm wysokości). Można to dociąć piłą płatnicą. Potem tylko silikonowe nóżki pod spód i masz super standy.

wojtek41

Czyli pustak...?  Tak tlumi drgania...?

frywolny trucht

Pumeks jest lepszy i podobnie piękny. Najlepiej chyba przykleić się herbatników, oni tam mają podobne zagwozdki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

Gdzies kiedys o tym czytalem...Tylko gdzie..?

MAC

A skąd on ma wziąć takie wielkie bloki pumeksu?

frywolny trucht

No nie wiem. Z Pompejów?  Na pewno nie z Rossmann-a  ;)
p.s. pmcomp coś kombinował i to były większe kawałki jak do pięt.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 04, 2015, 00:12No nie wiem. Z Pompejów?
Nie. Z Pompejów nie.
Byłem. Nie ma.

wojtek41

A pmcomp, nie ma przypadkiem pustakow ?

pmcomp

#45
Cytat: wojtek41 w Lipiec 04, 2015, 00:21
A pmcomp, nie ma przypadkiem pustakow ?

Pod kolumnami mam bloczki betonowe takie jak na ogrodzenie. Puste w środku do zalania dodatkowo betonem. Ok. 25 kg/szt. Sztuk dwie. Tego wymiaru bloczek granitowy ważyłby ok. 60 kg.
A pod bloczkami mam chyba 6 pumeksów z Rossmana. Pomieędzy pumeksem a bloczkiem blutac.
BTW podstawki z pumeksu mam prawie pod każdym sprzętem gdzie jest mechanika albo lampy.

Tutaj zdjęcie jak to wyglądało pod Harbethami. Tam ze wzgledu na wymiar uzyłem płyty chodnikowej.





Na tych standach i podstawkach stoją aktualnie Tandbergi.

A tutaj to co mam pod JBLami:







Zadaniem bloczków jest odsunięcie głosnika niskotonowego od podłogi oraz swoją masą absorpcja drgań. Pumeks ma odizolować ustrój od podłogi.
Przy głosnym graniu nawet jak położę ręke na podłodze obok kolumny nie czuje drgań i wibracji.

Najwięcej roboty jest z pomalowaniem pumeksów na czarno.

Pozdro

Jakub

Cytat: wojtek41 w Lipiec 03, 2015, 23:37Czyli pustak...?

Mnie chodziło o bloczki z betonu komórkowego, takie białe.

MAC

Ytong bo jest biały a nie szary jak zwykły superex i dokładnie i równo odlany.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Drizzt

Płyty chodnikowe w salonie... Ja wysiadam i to kilka przystanków wcześniej :D