Zaproponujcie mi proszę kolumny do lampy

Zaczęty przez Therion, Sierpień 22, 2020, 20:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

Lutek

#25
No to musialo troche lat minac, bo nie moge skojarzyc (starosc nieradosc), ale to nie znaczy, ze nie mozesz wpasc ponownie. Mam obecnie do posluchania  - moim zdaniem - bardzo dobrze brzmiace - male ale jare - monitory Tannoy-a: Eaton na 10-cio calowych glosnikach HPD 295.  I obecnie wiekszy pokoj do sluchania - 30 m.kw

marekw 76

Lutku drogi. Jechałem do Ciebie z Lublina w drodze do Irlandii. Pamiętasz?
Kolumny mam już takie, że zmieniać nie zamierzam.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Lutek

#27
No po tym wyjasnieniu, to oczywiscie, ze pamiec mi wrocila.  Ten Lublin mnie zwiodl, bo - jak piszesz - byles u kolegow posluchac az w Lublinie (dla mnie, to "az"), to pomyslalem, ze raczej nie byles u mnie przy tych odleglosciach. Ale teraz wszystko jasne. W kazdym razie, jesli bedziesz gdzies w moich okolicach, to zapraszam.
" Kolumny mam już takie, że zmieniać nie zamierzam. " - Roznie z tym bywa po posluchaniu :-)
Pozdrawiam
P.s.
Z jakich kolumn obecnie sluchasz - jesli mozna.

marekw 76

To żadna tajemnica.
Słucham na Zonda S od YB Audio.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Golden

Pod lampę najlepsze będą Tannoy HPD LSU Gold 10-12" albo nowe:
http://www.troelsgravesen.dk/HESintro.htm

Firmowe nowe już drogie będą: https://soundrebels.com/chopin/

Więc albo stare albo DIY albo nowe powyżej 10 tyś $


Kangie


Kangie

Cytat: Therion w Sierpień 22, 2020, 20:17Wiem, że jest kilka wątków, rozważałem dopisanie się do któregoś, ale jednak każdy ma inne wymagania i budżet.
Adam, masz przecież swój wątek. Po ci drugi?

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3182.0

muda44

Heco Aurora 1000 napędzam 12W SE - Unison Simply Italy .
93dB , papier , 2x20cm na bas na kolumnę . Jest dobrze , na tyle że juz ponad 2 lata na nich gram .
Wyglądają ok , zawsze można oddać do stolarza żeby piękny fornir położył .

patefonik

Ze swojej strony poleciłbym Spendory 7/1. Z lampą PP grają zaskakująco dobrze - dłuższy czas znajomy słuchał ich z VTL 150 i Audio note P4 w 25 metrach, naprawdę fajny dźwięk.
Osobiście lubię też PP z Trianglami, z ciepłym wzmacniaczem potrafią zagrać koncertowo.

frywolny trucht

Sorry za off top. Patefonik to nie jest "słynny" Gerwazy. No kolego, ale sobie wybrałeś nicka, już leciałem banować, zdumiony, że tyle wpisów udało się dokonać i bana nie ma :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

patefonik

???
chyba za słaby jestem z historii Forum ....
Ale nie Gerwazym nie jestem ....
Pod tym samy nickiem można mnie znaleźć na innych forach, nie tylko o audio ....

Therion

Cytat: Kangie w Sierpień 30, 2020, 22:14
Adam, masz przecież swój wątek. Po ci drugi?

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3182.0



O w mordę... A wiesz, że kompletnie o nim zapomniałem?

Kwiecień 2019r. ... a zatem domyślam się dlaczego zapomniałem. To był gorący okres w moim życiu podczas którego wyprasowano mi mózg. Teraz jest o tyle lepiej, że miewam wolne chwile i nadzieję, że wkrótce "mam mieć" czas na wszystko.

Sorrki zatem za zamieszanie.

Ale korzyść jest. Skontaktuję się z YB w sprawie Zondy. To chyba dobra myśl. Kolumny mi się podobają. I mam nadzieję, że grają na poziome kwoty, jakie za nie zapłacę.


HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Kangie

Spoko. Ważne żebyś był zadowolony. Oby ten bas Ci podszedł, bo w nim chyba jest cała nadzieja na dobre Twoje granie.

Therion

Bas to tylko 1/3 potrzeb :)

Wysłałem do nich email. W punkcie Nr 1 umieściłem hiper scenę & znikanie kolumn. Bas był w punkcie Nr 2 razem z ciepełkiem. W punkcie 3 subtelne wysokie.

Najprościej rzecz ujmując, mam w tej chwili dźwięk Sennheiser HD600 a chcę mieć HD660S :)

Zobaczymy. Fajnie byłoby najpierw posłuchać tej Zondy w oryginale.


HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

marekw 76

Cytat: Therion w Wrzesień 08, 2020, 00:45Wysłałem do nich email
Proponuję po prostu zadzwonić do Pawła (Yoshi) i pogadać.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Adam.
Ja nie mam oryginalnych ale jeśli chcesz posłuchać moich zrobionych podemnie to wsiadaj i wal do Lublina :smok:
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Therion

Dziękuję bardzo za zaproszenie. Gdybym nie był tak zawalony robotą to bardzo chętnie bym skorzystał. To niedaleko z Wwy. Problem w tym, że choć to końcówka, to nadal mam jeszcze w cholerę pracy do wykonania a swoje życie zorganizowałem tak, że jedyną osobą, której mogę to delegować jestem ja sam.

Gdy już się tak spracuję na maxa (również fizycznie) to robię sobie dzień wolnego, nastawiam winyla i wówczas - pewnie dla odskoczni lub równowagi psychicznej pada myśl - a może by sprawić sobie jakąś radość? Coś zmienić? Motocykl jest zajebisty - zostaje, auto też... zatem może audio.

Przedwczoraj odpaliłem zestaw, nastawiłem kilka winyli... posłuchałem... I miałem tylko jedną myśl - ok, wymiana kolumn - dobra, ale tylko w taki sposób, aby tylko tego brzmienia nie spier***niczyć. Żeby grało tak jak teraz, tylko z lekko uwydatnionymi cechami które uważam za największy atut tego zestawu. A że nie są to cechy szanowane w środowisku audiofilskim, zatem może być pod górkę. Bo kto lubi poluzowany, snujący się, niski basior czy niemal dookólną scenę? Już słyszę odpowiedzi niektórych kolegów - nagrane w studio ma brzmieć jak studio. I u mnie brzmi jak w studio, ale gdy wchodzą efekty, to niewiele sprzętów słyszałem, które potrafią tak zasiać jak te te Hypki. Znikają ściany, źródła pozorne pojawiają się za plecami... cuda na kiju. I 10 lat takiego grania. Można się przyzwyczaić, prawda? I weź to teraz czymś zastąp.

Łatwiej jest zmienić, gdy się nie podoba.

Ale postaram się skontaktować jeszcze z YB, pogadam, czy to jest w ogóle coś, co oni chcieliby zrobić.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

marekw 76

Dlatego właśnie napisałem abyś skontaktował się z Pawłem a on powie Ci czy jest w stanie tak Ci bas ustawić, czy może pokrętełko zrobicie.
Wydaje mi się, że scena i znikanie kolumn a także subtelne wysokie (z satori szmacianego) dostaniesz od razu.
Rozumiem Ciebie bo i ja nie do końca audiofilski jestem dla kolegów... Ja z powodu słuchanej muzyki i realizacji.
Pozdrawiam z Lublina i życzę powodzenia w wyborze.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Therion

Zadzwoniłem, rozmawiałem 1,5h. Przesympatyczny gość. Myślę, że się dogadamy, bo całkowicie rozumiał o co mi chodzi. Nie jestem realizatorem muzyki, nie musi być naturalnie i nuta w nutę. Szukam w muzyce relaksu i p. Paweł to rozumie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

marekw 76

#44
Cytat: Therion w Wrzesień 09, 2020, 19:24
Zadzwoniłem, rozmawiałem 1,5h. Przesympatyczny gość. Myślę, że się dogadamy, bo całkowicie rozumiał o co mi chodzi. Nie jestem realizatorem muzyki, nie musi być naturalnie i nuta w nutę. Szukam w muzyce relaksu i p. Paweł to rozumie.
I super, że pogadaliscie.
Paweł super rozumie co chcemy uzyskać a Robert zrobi Ci takie skrzyneczki, że oko zbieleje.
Tylko fornir dokładnie przemyśl skoro na wiele lat ma być.
Zazdroszczę Ci tej dookòlnej sceny.
Mój lokal i repertuar rzadko mi to daje...
I jeszcze jedno... Gdybyś zdecydował się na kolumny od chłopaków i zastanawial się czy warto do podstawy/cokołu dołożyć to nie wahaj się.
Warto!
Nie że względów jakiś tam audiofilskich ale z estetyczno użytkowych.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

goky

Ale że Delt nikt nie zaprooonował ?
Robią się kolejne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bacek

To ja dołożę drugi głos na Klipsch Cornwall (98 dB/W). Ze starych serii na k55 i k77. Optycznie prosto je odrestaurować. Bass o którym piszesz z kolei słyszałem na Klipsch KHorn (105dB/W) i był to najlepszy jakościowo bas jaki słyszałem. Drivery te same, inna tuba średniotonowa i obudowa. Ale u nas nie do dostania raczej, można próbować sobie samemu je wystrugać. Ale co do wyglądu i "ładności" tu zdania będą podzielone.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Te idą od nowa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Therion

Cytat: goky w Październik 18, 2020, 11:50
Ale że Delt nikt nie zaprooonował ?
Robią się kolejne


:) bo postawiłem również warunek urody :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.