Android jako centrum multimedialne.

Zaczęty przez Krzysztof, Październik 11, 2019, 16:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

Krzysztof

Temat poświęcam urządzeniom z zainstalowanym Androidem, służącym jako transport dla gęstych plików audio.
Android jako system nie bardzo nadaje się do tego celu z racji bardzo prostego i ograniczonego miksera, który to wszystko konwertuje do 44,1 - 48 kHz w 16 bitach.
Na szczęście istnieje oprogramowanie zastępujące androidowy sterownik audio.
Aplikacja USB Audio Player Pro (UAPP), z której mam przyjemność korzystać od kilku lat, pozwala przesyłać sygnał w niezmienionej formie na port USB. Oprogramowanie pozwala tez na korzystanie z procesora urządzenia do regulacji głośności. UAPP zawiera też całą male korektorów, polepszaczy i takich tam.
Urządzenie może być dowolne, a im szybsze tym lepsze rzecz jasna. Minimum jest jednak Android od wesji 5.0
Za pośrednictwem HUBa z dodatkowym zasilaniem, można podłączyć dyski po USB i tak u mnie jest to 1 TB Samsunga z automatycznym usypianiem po 5 minutach bezczynności, dzieki czemu dysk nie kreci się 24/7/365/całe życie. Drugi taki sam o pojemności 320 GB.
W aplikacji UAPP dostęne są Tidale, Spotify, radia internetowe, podcasty i takie tam.
Oprócz tego wszystko na co pozwala android. Youtube, Sound Cloud i takie tam.
Obsługa tego jest dziecinnie prosta za pomocą myszki AIR Mouse z żyroskopem.

wiki

Może głupie pytanie.
Jakie urządzenie masz z tym Androidem?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Krzysztof

To prosty TV box Sunvell 3 giga ramu, 32 giga pamięci wewnętrznej. Procesor chyba z osiem rdzeni po 2 gigaherce.
Można też wypróbować na każdym chyba w miarę nowym smartfonie przez złączkę USB OTG.

axolotl

USB Audio Player Pro  nie jest czasem platne?

Krzysztof


vasa

Cytat: Krzysztof w Październik 12, 2019, 12:16
to tyle co najtańsza płyta w empiku
To jest jednorazowa opłata czy abonament?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Krzysztof

raz na całe życie, oby najdłuższe, bo trza wykorzystać te pieniądze. Własność jest przypisana do konta google. Możesz instalować na wielu urządzeniach z zalogowanym kontem. Częste aktualizacje i bardzo wiele obslugiwanych DACów i przetworników jak Xmos czy C Media.

vasa



Cytat: Krzysztof w Październik 12, 2019, 14:19
raz na całe życie,
Ok. A czy istnieją jakieś komputerki z androidem na pokładzie?
Gugiel mówi że owszem ale jak się wczytać to systemu brak [emoji19]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

#8
Cytat: Krzysztof w Październik 11, 2019, 21:29To prosty TV box Sunvell 3 giga ramu, 32 giga pamięci
A jaki konkretnie model? Jeżeli możesz napisać. Czy on robi też jako dac?
A czy wystarczy nowoczesny TV z androidem?
Pytam, bo niedługo będę kupował telewizor i może by mi posłużył jako dawca muzyki. Bo o Tidalu też myślę.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

axolotl

Ja tam puszczam muze z nvidii shield tv. Fajnie to gra  ;)

Krzysztof

Kupowałem na ali tego Sunvella, ale i na Allegro jest tego cała masa. Przy wyborze warto kierować się też dostępnością Custom Romów, bo te oryginalne czasem różnie działają. W miarę nowy telewizor też powinien obsłużyć. Aplikacja nie wymaga roota, więc wystarczy zainstalować, podłączyć DACa po USB i już wszystko wiadomo. Android 5.0 to takie minimum.

dino

Czyli TV box do Kodi z HDMI  powinien wystarczyć ?

marek.pap

Cytat: Krzysztof w Październik 11, 2019, 16:21W aplikacji UAPP dostęne są Tidale, Spotify, radia internetowe, podcasty i takie tam.

W aplikacji UAPP ja nie widzę Spotify.

dino

Wygrzebałem.
TV Box MXQ Pro 4K 64BIT Android 7.1
Czy takie cuś wystarczy jako centrum multi... ?

  Premierowy procesor 4x2.0 GHz S905w 64bit cztery rdzenie
  Grafka Penta-core ARM Mali do 750MHz (pięcio-rdzeniowa))
  Najnowsza wersja oprogramowania Android 7.1
  Pamieć RAM 1GB
  Pamięć Flash 8 GB
  Zainstalowana aplikacja Kodi w wersji 17.4
  Ultra HD 4k
  język POLSKI
  Obsługa dysków zewnętrznych
  HBO GO, Netflix, SHOWBOX, Miracast, IPLA, NC+, TVN Player i wiele innych
  Sklep google play - tysiące aplikacji i gier
  HDMI 2.0
  Łatwa instalacja, wystarczy podłączyć kabel HDMI
  Wifi, ethernet

Krzysztof

instalujesz apkę, kilka ustawień przy ktorych służę pomocą i masz pitperfect.

dino

Musze jakiegoś DAC-a ściągnąć i protestujemy :)

vasa

Cytat: dino w Październik 24, 2019, 19:34
Musze jakiegoś DAC-a ściągnąć i protestujemy :)
Coś znajdę [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Dawaj.
Jak wiesz ja tam mam coś do odtwarzania a taki jeden nadal szuka.
A wiadoma, że "karma wraca".

Krzysztof

Sabre 9038q2m mam na zbycie i pcm1794 sie kurzy. Do obydwu potrzebne przejscie z usb ktore tez mam na stanie

dino

Ja czekam na Hegla. Do testów wystarczy.

osiek

Mogę Ci podrzucić do testów Arcama rDAC.

dino

Dzięki za ofertę ale na razie nie skorzystam bo w sumie to potrzeba cokolwiek a docelowo będzie zupełnie inny DAC.

kaliman2

Witam,
odkopię temat. Mam pytanie do osób, które siedzą w temacie androida. Jaki obecnie streamer z androidem i wyjściem usb jest wart zainteresowania w kontekście tego USB audionpleyera?