Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

Pogodę mam eufemistycznie rzecz ujmując beznadziejną :( A świeci się jak psu jajca po moim myciu, a tu d*** blada :(
Ostatnio nawet garnek na łep znalazłam ;D

Two-FacedGirl

Ja z kolei pogodę mam rewelacyjną, ale rower utkną na dobre w serwisie :(  nie wiadomo czy w ogóle da się go naprawić :(. 
Miałam go odebrać już w piątek...ale problem jest taki, że nie da się rozkręcić gdzieś w obrębie piasty, serwisman połamał 2 klucze, które miał, a że te śruby są nietypowe to teraz nie ma jak tego ruszyć. Zamówił klucze ale jak mnie dziś poinformował "nie wiadomo kiedy będą", bo nietypowe, w ogóle słowo nietypowe i powtarzał w kółko, widziałam że mam wiekowy rower ale żeby aż tak? Rower ma około 12 lat, wtedy to był wypasiony Wheeler :). Zaproponował mi tez opcję: "walenia młotkiem na siłę, ale nie wiadomo czy rama nie pęknie"  :), ale na razie się nie zdecydowałam.
Dodam że zawiozłam rower do wydawało mi się dobrego serwisu, mnóstwo sprzętu tam mają, naprawiają nie tylko rowery ale właściwie wszystkie jednoślady. Cholera co robić?
Pozdrawiam

rudy-102

Cytat: Two-FacedGirl w Czerwiec 29, 2015, 21:25gdzieś w obrębie piasty
Cytat: Two-FacedGirl w Czerwiec 29, 2015, 21:25Rower ma około 12 lat, wtedy to był wypasiony Wheeler
Mam Wheelera z 1995 roku i do tej pory sam go sobie serwisuję. Ci panowie chyba coś ściemniają. W okolicy piasty? Dziwne.

Piterski

Cytat: kangie w Czerwiec 23, 2015, 11:08
Witaj Piterski!
Moja Tequesta ma brata :))))

Właśnie tak sobie pomyślałem ;)

Ja rozpocząłem wakacyjne dojazdy do pracy na rowerze, trzeba się za siebie wziąć, a jak ktoś się waha przed dłuższymi wyprawami to niech poczyta o wyprawie Kazimierza Nowaka przez Czarny Ląd.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Keef98

Jak byłam mała Mama mi czytała "wersję dla dzieci", powinnam ją mieć, albo u siebie, albo u brata.

Wireless

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 29, 2015, 21:50
Cytat: Two-FacedGirl w Czerwiec 29, 2015, 21:25gdzieś w obrębie piasty
Cytat: Two-FacedGirl w Czerwiec 29, 2015, 21:25Rower ma około 12 lat, wtedy to był wypasiony Wheeler
Mam Wheelera z 1995 roku i do tej pory sam go sobie serwisuję. Ci panowie chyba coś ściemniają. W okolicy piasty? Dziwne.
Wg mnie to też ściema. Faktem jest, że gwint mógł się zapiec przez te lata, ale tak, czy inaczej to coś mi tu nie pasuje ...
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Zapytaj się czy oni przypadkiem najpierw nie użyli młotka? ;) Bo coś tu śmierdzi.

Wireless

Czytałem o przypadku, gdzie serwisant z też, podobno, dobrego punktu serwisowego wymieniał korbę. Jako, że nie potrafił jej odkręcić, to wziął ... i upiłował. Support został w ramie. Rama do wyrzucenia ...
Pozdrawiam, Wireless

Two-FacedGirl

Cytat: wireless w Czerwiec 29, 2015, 23:48
Czytałem o przypadku, gdzie serwisant z też, podobno, dobrego punktu serwisowego wymieniał korbę. Jako, że nie potrafił jej odkręcić, to wziął ... i upiłował. Support został w ramie. Rama do wyrzucenia ...
No to ładnie...
Postanowiłam poczekać do piątku, to już będą prawie 2 tygodnie, jeśli dalej nie będą mieli tych kluczy to zapłacę im za to co zrobili i poszukam serwisu, który będzie umiał sobie z tym poradzić...
Pozdrawiam

Wireless

Ja to się do weekendu przygowuję. Rower na szczęście sprawny, szykuje się wreszcie letnia pogoda ... oj całodniowe jeżdżenie  8)
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Jadę na rowerze, zjeżdżam na chodnik (aby wjechać przez bamę) i się na krawężniku wypieprzyłam, rowerek się porypał. Ja stary pryk się wywaliłam na rowerze :(

Two-FacedGirl

Cytat: wireless w Lipiec 01, 2015, 20:04
Ja to się do weekendu przygowuję. Rower na szczęście sprawny, szykuje się wreszcie letnia pogoda ... oj całodniowe jeżdżenie  8)
Zazdroszczę, pogoda faktycznie wymarzona na rower.
Cytat: Keef98 w Lipiec 01, 2015, 20:20
Jadę na rowerze, zjeżdżam na chodnik (aby wjechać przez bamę) i się na krawężniku wypieprzyłam, rowerek się porypał. Ja stary pryk się wywaliłam na rowerze :(
Keff98 mam nadzieję że nic poważnego Ci się nie stało? Co z rowerem?
Pozdrawiam

Wireless

Oj - niedobrze ... Keef - wszystko OK ?

Dwulicowa Damo - współczuję szczerze ...
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Ze mną tak, (nogę se rozwaliłam, dłonie tylko otarłam, ale jest dobrze) ale rama się porypała, a ona się nie zagoi. Ale rozwinęłam pod górkę na piachu 25km/h, tylko przy krawężniku, (inna nawierzchnia, wyżej z 10 cm) moje wczucie równowagi padło ;)). Tak szybko na piachu - poezja ;D

Wireless

Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Ale ja Panie kasy nie mam na to wszystko ;) Czy ja wyglądam na osobę, która sra kasą? ;) Zresztą na ogół jeżdżę dostojnie, tak dzisiaj mnie napadło... Chyba mam 5 lat ::)

Wireless

#191
Drogie te rowery, kurcze, się porobiły ... jeszcze w ub. roku to można było cokolwiek sensownego w Canyonie znależć, jeśli chodzi o damki, a teraz, to jak widzę najtańsza damka Canyona to już 3.5 kpln ...

Podobnież w Scocie, Giancie i Cubie - no w Cube znalazłem damkę za 2.1 kpln, ale tego to bym niespecjalnie brał ...

Cholera - gramofony, rowery, wszystkie zabawki drogie jak diabli ...

@TwoFaced Girl - a jak tam z Twoim rowerem ?
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

A to, co wrzuciłeś wczoraj 4 patole, a się napaliłam :( Za rok kupię se Gizelę Rometa i będzie dobrze :)

Wireless

No ta Contessa Scale Scotta jest fajna :)
A tej Gazeli Rometa, to nie kupuj, bo będziesz cierpieć ... toż to trekking jest ...
a gdzie jazda po piachu ?

To już lepiej drugą parę altusów sobie spraw - tak samo bezużyteczne, a i pewno tańsze ;)
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Fajna, ale... 4 patole, ona jest ze złota czy jak?

Wireless

Ona ma już bardzo dobry amortyzator, sensowny osprzęt i stery oraz dobrą, lekką ramę. I to właśnie kosztuje ... No za Canyona z podobnej pólki jakościowej zapłaciłabyś mniej o jakie 500pln, ale dopłaciłabyś jakie 200 pln za transport ...
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

W sumie wolę trekingi, bo mają wyżej kierownicę ;) Ale jestem na siebie wkurzona, moja rama wyglądała jak nowa, a teraz jest porypana >:( Bo się kurde dzieciak musiał popisać :( Idę do przedszkola ;D

Two-FacedGirl

Cytat: wireless w Lipiec 01, 2015, 21:20
Cytat: Keef98 w Lipiec 01, 2015, 21:07
...
Tak szybko na piachu - poezja ;D

Zatem hardtaila Ci trza ...

np.
http://www.scott-sports.com/pl/pl/products/238422008/SCOTT-Contessa-Scale-710-rower/
Cytat: Keef98 w Lipiec 02, 2015, 20:21
A to, co wrzuciłeś wczoraj 4 patole, a się napaliłam :( Za rok kupię se Gizelę Rometa i będzie dobrze :)
Też bym nie pogardziła :). Mieszkam bardzo blisko lasu i siłą rzeczy większość moich wycieczek odbywa się właśnie po piaszczystych pagórkach i leśnych słabo utwardzonych duktach, na których mój obecny rower średnio się spisuje.
Pozdrawiam

Keef98

W lesie niedaleko jest tor motocrossowy, wjechałam raz na niego moim rowerem, prawie kozła wywinęłam ;) W sumie taki góral to dobry pomysł ;)

Wireless

Pozdrawiam, Wireless