Stoliki Audio

Zaczęty przez Achmed, Styczeń 04, 2016, 19:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

Lyset

Michal,tak jak napisane powyzej,sprobuj zmniejszyc zdjecie.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

GB

Mam takie pytanko. Wzmacniacz razem z grafonem będę trzymał na szafce made by IKEA. Zdjęcie poniżej.


Jak najlepiej ustawić taką szafkę na parkiecie drewnianym z najlepszym skutkiem dla słuchania muzyki?

Gotowe rozwiązania by IKEA poniżej.

1. Szafka na filcu bezpośrednio   na podłodze.

2. Szafka na nogach z filcem jak poniżej.



3. Szafka na stokach kręconych i filcu.



Z góry dziękuję za ewentualne sugestie.

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz

#102
GB nie dajmy się zwariować ma być równo i stabilnie ;) . Ja długi czas miałem na kółkach . Było wygodnie odłączać przełączać zamieniać  ;D . Podłączysz gramofon i zobaczysz jak się zachowuje . Zawsze możesz kombinować z platformami podkładkami kolcami . Kręcone stołki wyglądają stabilniej . Zdjęcie mega stare z początków mojej zabawy . Kółka się sprawdzają . Do dziś ocalało ze zdjęcia pudełko na chusteczki kwiatek i czaszka :P

GB

Ten kwiatek to nie za ryzykownie był. Ustawiony. Na czym teraz grasz?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz

Mniej więcej na tym . Brakuje Luxmana M-4000 i revoxa G-36 . Za to PR99 sprzedałem wczoraj  ;D . No i jeszcze jest TEAC VRDS 10 se i Denon 3910

Lyset

Cytat: kawosz w Luty 20, 2017, 21:05
GB nie dajmy się zwariować ma być równo i stabilnie ;) . Ja długi czas miałem na kółkach . Było wygodnie odłączać przełączać zamieniać  ;D . Podłączysz gramofon i zobaczysz jak się zachowuje . Zawsze możesz kombinować z platformami podkładkami kolcami . Kręcone stołki wyglądają stabilniej . Zdjęcie mega stare z początków mojej zabawy . Kółka się sprawdzają . Do dziś ocalało ze zdjęcia pudełko na chusteczki kwiatek i czaszka :P
Ladna doniczka.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

zalun

Cytat: GB w Luty 20, 2017, 20:59szafce made by IKEA
One są dość stabilne, ale zrobione w sumie z kartonu :)
Dałbym coś ciężkiego pomiędzy szafkę a gramofon...
Gdzieś czytałem, że z tyłu dobrze jest zamontować płytę, żeby usztywnić konstrukcję.

frywolny trucht

#107
Na dolnych półkach winyle powkładać. Nie montować pionowej ścianki u góry, to wzmak wejdzie. Warto ją za to  użyć do usztywnienia konstrukcji piętro niżej od tyłu. Na samą górę gramofon, być może na dodatkowej platformie. Kółka na gumowych oponach nie są złą opcją.
Kawosz, jakie ładne zdjęcia zacząłeś robić ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Tak będzie LP w pudełkach na dolnych kulkach. Na samej górze wzmacniacz i gramofon a po środku pre-amp.

Sprawdzę jeszcze czy wzmacniacz zmieści się w jeden z otworów. Jeśli tak będzie to na górze będą dwa gramofony.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Nie zmieści. Chyba, że to jakieś MIDI. Gramofon nie powinien stać na żadnym urządzeniu elektronicznym.
Tak to wygląda przy "normalnej" rozmiarówce. Miejsce na parę płyt z boku zostanie.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

#110
Ten stolik masz made by IKEA?

Obcinałeś tą środkową przegrodę?

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Ano Ikeja. Nie obcinałem. Ona jest taka krótka. To pozioma jest długa
Gdybyś się zdecydował na kółka, chyba warto wziąć tę ramę z nogami...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Chodzi mi o to miejsce gdzie jest wzmacniacz. Normalnie jest ono podzielone na dwie części - pionową przegrodą. A u  Ciebie jej nie ma. Nie widziałem, że jest taki wariant.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Kwestia prywatnej inwencji. Ot, nie montujesz jednego elementu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Michał z Gdańska

#114
Nic nie daje zmniejszenie. Zmniejszyłem rozmiar do najmniejszego w aparacie, robię "załącz", plik sie wybiera (JPG), jest jako wybrany w okienku "załącz" i dalej nic. Nie można nawet zrobić podglądu. Zdjęcie nie wskakuje do tekstu ani nigdzie.

Michał z Gdańska

A jednak poszło!

Mojego pomysłu podstawa pod przedwzmacniacz słuchawkowy (dopiero w fazie koncepcji ten wzmak).
Orzech amerykański i onyks, podświetlany od wewnątrz i na pilota (a jak ;D)

frywolny trucht

Belle Epoque. Ale byś się dogadywał z Andrzejem Analogowym  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Michał z Gdańska

Mam nadzieję, że to komplement:)
a nawiązanie do AF oczywiście zamierzone, wszakże stoi obok.

frywolny trucht

Akurat w przypadku stylizowania AF ten kierunek mnie nie przekonał. Ale do mebli, wystroju z tego okresu nic nie mam.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Będę miał małe przemeblowanko i w związku z tym sprzęt chcę postawić na dedykowanej szafce. Na obecnej komodzie się nie mieszczę. Nie chcę odkrywać na nowo obszarów już zdobytych więc będę wzorował się na projekcie 4QG3 Rogoz Audio tyle, że szerokość będzie chyba większa (to na razie w fazie rozwoju, obecnie mam 1600 mm a ten projekt to 1090 mm). Dolną półkę pozostawię na vinyle.
Ramę wykona mi najprawdopodobniej Bartek, ten sam, który robił to dla Svarta. Blaty zaprzyjażniony stolarz. Obstawiam na razie MDF fornirowany o grubości 30 mm. Może macie inne pomysły to pisać proszę. Projekt z którego skorzystam ma kolce pod blatami. Vasa napisał o absorberach. Tyle że mi chodzi po prostu o solidny mebel. Warto tu coś kombinować?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Nie doczekam się koleżeńskich podpowiedzi... heh..  to jest forum ... sledzi ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

No spokojnie co tak nerwowo ?
Ja swój (tymczasowy) zrobiłem wieszając MDF na amortyzatorach aluminiowo-gumowych podobnych do tego :
http://allegro.pl/amortyzator-gumowo-metalowy-ad-3a-i7224206468.html
Jakoś nie wierze w odprzęganie kolcami po długiej dyskusji na innym forum i pomiarach, które próbowałem robić.

Chętnie się zapisze na ramę - Pls o info czy da się zrobić 2 szt i będziemy walczyć dalej.
Podstawę pod gramofon zrobiłbym jako plaster: MDF (albo klejonka) +guma + kamień (łupek ze stołu bilardowego - trafiają się połamane a nowe też nie są drogie) + coś (np jeszcze raz guma).


McGyver

Cytat: dino w Czerwiec 22, 2018, 23:29Jakoś nie wierze w odprzęganie kolcami
I słusznie, bo kolce nie odsprzęgają. Zostały wymyślone po to, by przebić dywan i oprzeć się na twardym podłożu. Cała reszta to jedno wielkie nieporozumienie.

dino

Cytat: McGyver w Czerwiec 22, 2018, 23:43I słusznie, bo kolce nie odsprzęgają. Zostały wymyślone po to, by przebić dywan i oprzeć się na twardym podłożu. Cała reszta to jedno wielkie nieporozumienie.
Uderz w stół a ..kolce się odezwą :):)
Mam tez dziwne wrażenie, że zawieszenie na audiofilskich łożyskach z jedna kulką działa podobnie jak kolce.

gratefullde

Cytat: dino w Czerwiec 22, 2018, 23:29
No spokojnie co tak nerwowo ?
Ja swój (tymczasowy) zrobiłem wieszając MDF na amortyzatorach aluminiowo-gumowych podobnych do tego :
http://allegro.pl/amortyzator-gumowo-metalowy-ad-3a-i7224206468.html
Jakoś nie wierze w odprzęganie kolcami po długiej dyskusji na innym forum i pomiarach, które próbowałem robić.

Chętnie się zapisze na ramę - Pls o info czy da się zrobić 2 szt i będziemy walczyć dalej.
Podstawę pod gramofon zrobiłbym jako plaster: MDF (albo klejonka) +guma + kamień (łupek ze stołu bilardowego - trafiają się połamane a nowe też nie są drogie) + coś (np jeszcze raz guma).
Oczywiście, że da radę zrobić ramę. Gość zajmuje się tym zawodowo.
Moje pytanie było: czy warto walczyć z tematem na poziomie stolika? Może, np pod gramofon, uskutecznić platformę z odsprzeganiem?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9