A może jakis mixerek ?

Zaczęty przez pmcomp, Styczeń 31, 2016, 16:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp


elem

Ładne cacko :) Robisz jakąś potańcówę czy będziesz wspierał twórczość miniabyra?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Piotr, z innej beczki...

Nie pożyczyłbyś mi na kilka dni EARa?
Walczę z dziwnymi przydźwiękami-trzaskami i nie jestem już pewny czy to coś się dzieje z Denonem czy z Manleyem czy jeszcze z czymś innym.

A może okaże się u mnie lepszy od Chinooka? ;)

pmcomp

Cytat: elem w Styczeń 31, 2016, 16:18
Ładne cacko :) Robisz jakąś potańcówę czy będziesz wspierał twórczość miniabyra?


Będę w domu robił dyskoteki

Mogę do tego Revoxa podłączyć trzy magnetofony po wejsciach zbalansowanych.

pmcomp

Cytat: masza w Styczeń 31, 2016, 16:30
Piotr, z innej beczki...

Nie pożyczyłbyś mi na kilka dni EARa?
Walczę z dziwnymi przydźwiękami-trzaskami i nie jestem już pewny czy to coś się dzieje z Denonem czy z Manleyem czy jeszcze z czymś innym.

A może okaże się u mnie lepszy od Chinooka? ;)

Wpadnij. Zabierz.

miniabyr

Cytat: pmcomp w Styczeń 31, 2016, 16:39
Cytat: elem w Styczeń 31, 2016, 16:18
Ładne cacko :) Robisz jakąś potańcówę czy będziesz wspierał twórczość miniabyra?


Będę w domu robił dyskoteki
Krótko !Jeśli potańcówki to tak ,plus światła . Jeśli zależy ci na jak najkrótszym torze sygnału to zapomnij ,bo wpięcie tego miksera w tor audio  to zły pomysł.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC


pmcomp

#7
Cytat: miniabyr w Styczeń 31, 2016, 16:44
Cytat: pmcomp w Styczeń 31, 2016, 16:39
Cytat: elem w Styczeń 31, 2016, 16:18
Ładne cacko :) Robisz jakąś potańcówę czy będziesz wspierał twórczość miniabyra?





Będę w domu robił dyskoteki
Krótko !Jeśli potańcówki to tak ,plus światła . Jeśli zależy ci na jak najkrótszym torze sygnału to zapomnij ,bo wpięcie tego miksera w tor audio  to zły pomysł.

Ten Revox podobno dźwiękowo świetny jest.

Krótka ścieżka? A kto Ci naopowiadał takich banialuków  ::)? Przy torze zbalansowanym?

Zobacz jakie kilometry kabli i jaka konsola stoi u Wojtka w Rogalowie.

https://www.gearslutz.com/board/remote-possibilities-acoustic-music-location-recording/58031-studer-a779-revox-c279.html

miniabyr

Wiesz dla czego ludzie nie słyszą róznic w kablach i odżegnują audiofili od czci i wiary .Bo tona w kilometrach kabli i styków,które podłączone są pod pre ,eq, kompresor i pare innych urzadzeń .Czy sygnał zbalansowany czy nie im krócej tym lepiej i czym mniej styków tym lepiej. Przypomnij sobie twój przełącznik ,kiedy chciałeś podłączyć dwa ramiona do jednego pre.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Wg mnie w audio najlepiej gra minimalizm. Kabli to też sie tyczy.
Im więcej w torze druta i wszelkiego rodzaju złącz tym gorzej.

Z tym, że u Piotrka dodatkowy kilometr czy dwa to juz nic nie zmienią  ;D

pmcomp

Kupiłem sobie dla zabawy: http://hdtvpolska.com/topic/32905-muza-filmy-i-sprzet-pmcompa-jest-nirvana/?p=376979



Dałem całe 250 złociszów ;).




Zastąpi moje przełączniki dbx 400.

MAC

Sansui! Uuuu, Panie!
Nie pogadasz....  ;D

Najbardziej chyba lewarowana marka przez handlarzy złomem na AS :)

pmcomp

Cytat: masza w Styczeń 31, 2016, 17:56
Sansui! Uuuu, Panie!
Nie pogadasz....  ;D

Najbardziej chyba lewarowana marka przez handlarzy złomem na AS :)

Dumny jestem. Nie dałem sie wylewarować.

Za takiego Revoxa niestety trzeba dać ok. 20x więcej :).
I na niego przyjdzie pora.

MAC


pmcomp

Cytat: masza w Styczeń 31, 2016, 18:07
A co to w ogóle robi?

Przełącza magnetofony i miksuje z dźwiekiem z nimi lub z dodatkowego wejścia do czterech mikrofonów i dwóch gitar czy keybordów. Schemat i funkcjonalność pokazane na moim blogu.

pmcomp

Cytat: miniabyr w Styczeń 31, 2016, 17:22
Przypomnij sobie twój przełącznik ,kiedy chciałeś podłączyć dwa ramiona do jednego pre.

Mój przełącznik działał na pojedynczych mV, a tu mamy sygnał tysiąc razy mocniejszy. To robi kolosalną różnicę. Identyczny obrotowy przełącznik masz w swoim Audio Note.

Pozdro

MAC

Cytat: pmcomp w Styczeń 31, 2016, 18:34Przełącza magnetofony i miksuje z dźwiekiem z nimi lub z dodatkowego wejścia do czterech mikrofonów i dwóch gitar czy keybordów. Schemat i funkcjonalność pokazane na moim blogu.

I Ty to będziesz wszystko robił?  :o

pmcomp

#17
Miniabyr przyniesie gitare i bimber. Ja wezmę córki keyboard. Jakis mikrofon też się znajdzie.

I ....



damy czadu. KaraKOke :) :) :)





Pozdro

Jakub

Nie zapomnij o didżejskiej macie filcowej do zonteka.  8)

pmcomp

#19
Cytat: Jakub w Styczeń 31, 2016, 18:42
Nie zapomnij o didżejskiej macie filcowej do zonteka.  8)

Mam ... tylko Koliberek za słaby jest na DJską imprę ;). Muszę od Excela pożyczyć MF-100.

MAC

To ja spokojnie mogę skreczować na drapaku.
Przy dwóch ramionach mogą być zaskakujące efekty  ;D

MAC

Dla formalności - na Twoim drapaku ;)  ;D

muda44

Polecam do zabawy Behringer DEQ 2496
Nie jest to co prawda mixer ale mega wypasiony korektor z którym można cuda robić .
Ja się nim bawię - zapoznają poprzez wejście i wyjście toslink . Czyli główny tor transport CD - coax - DAC i drugi tor Transport CD - toslink - Behringer - toslink - DAC.
Psuje nieco brzmienie ale i tak mniej niż korektory analogowe ale jego możliwości korekcji są niesamowite !
Do tego podpinamy mu mikrofon i możemy nim zrobić sobie korekcję akustyki !