Pre LAR LPS-1 made in Poland

Zaczęty przez kangie, Czerwiec 05, 2014, 08:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Cytat: masza w Luty 21, 2015, 15:39
Cytat: GregWatson w Luty 21, 2015, 15:33Ale z tego co zrozumiałem to chyba lampa będzie.
A jak w ogóle można kaleczyć granie z czarnej płyty krzemowym, bezdusznym preampem?
Toż to profanacja niebywała jest!
Sek w tym, ze Czyzewski zrobil to profesjonalnie. Lampy oczywiscie sa dobre, ale dobra lampe zrobic dzisiaj to wielka sztuka. Eugeniusz moglby dac rade, bo to stara prawie lwowska szkola ksztalcenia inzynierow.

Tak jak napisal Fubb, LPS-1 z dobrym trafem pokazuje oblicza wkladek MC LO. Oczywiscie to pre odstaje cenowo w dol i odstrasza audiofili, ale chyba najwazniejsze jest brzmienie.

rudy-102

I co? Nikt mi wnętrza nie pokaże?

frywolny trucht

W necie nic nie znalazłem,  właściciele się kwapią :(

GregWatson

#53
No i mamy LARA na alle...

http://allegro.pl/linear-audio-research-lar-lps-1-pre-phono-i5151512830.html

4 stówy taniej niż w sklepie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie


prym

Tak mi Łukasz zamieszałeś,że postanowiłem LPS-1 zamówić do odsłuchu.Do 15 Marca najdalej powinienem go mieć u siebie.Strach się bać porównań. 8)

kangie

To Ty? No prosze. Ciesze sie ze tutaj zawitales :-) Co do LARa, to co zlego to nie ja. Pamietaj ze on kosztuje jedynie 450 Euro.

GregWatson

Cytat: prym w Marzec 08, 2015, 19:20Tak mi Łukasz zamieszałeś,że postanowiłem LPS-1 zamówić do odsłuchu.Do 15 Marca najdalej powinienem go mieć u siebie.Strach się bać porównań. 8)

Będziesz zadowolony. To jest bardzo udany preamp ze sporymi możliwościami. Czasem problem z akceptacją takiego przedwzmacniacza wśród ludzi tkwi w tym iż uważają że jest on zbyt tani aby mógł być on zaakceptowany.
Trochę tego i trochę tamtego też.

prym

Cena nie gra,grają tylko preampy.Nie ma znaczenia,jeśli zagra tak jak obecny posiadany phono(Sphinx Equaliser)będzie OK.

kangie

Nie slyszalem tego Sphinxa, ale czuje ze wysoko poprzeczka...

prym

Jak na razie gra wybornie,jak dla mnie oczywiście.Jadis mimo wysokiej ceny nie miał szans.I co tu o cenie....rozprawiać?

gratefullde

Dwa dni temu siadł mi prawy kanał w pre LAR'a. Miał ktoś podobny przypadek czy to ja mam pecha?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

U mnie gra jak ta lala. Może cosik z kablami? Chociaż pewnie sprawdziłeś już wszystkie opcje.
W razie czego tu masz namiar do Pana Eugeniusz Czyżewski - eczyzewski@lar.pl
lub może telefonicznie ze strony LARa na początku tematu masz linka.

Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC

Przez miesiąc rozglądałem się za używanym LARem ale akurat nikt nie chciał się pozbyć.

frywolny trucht

I cóż chcialeś z nim zrobić?
;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Ciężka sprawa jeśli chodzi o rynek wtórny to przez 2 lata widziałem tylko raz na allledrogo. Nawet na innych forach w sprzedaży jest nieosiągalny. Ale możesz kupić nowy i się trochę potargować co do ceny, mi się tak udało. :)  A to pre naprawdę warte uwagi.
Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 11, 2015, 21:23I cóż chcialeś z nim zrobić?
Grać.

Cytat: GregWatson w Czerwiec 11, 2015, 21:26Ale możesz kupić nowy i się trochę potargować co do ceny, mi się tak udało.
Miałem taki zamiar ale ktoś mi zaproponował Chinooka za mojego Steelheada z dobrą dopłata to się nie było nad czym zastanawiać. Zawsze lampa została.

MAC

Cytat: gratefullde w Czerwiec 11, 2015, 13:42Dwa dni temu siadł mi prawy kanał w pre LAR'a.
Masz pewność, że to w pre a nie ramie/wkładka?

gratefullde

Nie miałem czasu się zagłębić w temat ale tak na pierwszy rzut ucha i oka to to. W weekend sprawdzę.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

To nie ma co się wgłębiać tylko przepiąć kabelki (prawy do lewego i odwrotnie) na wejściu do LARa i zobaczyć czy cały czas ten sam kanał milczy czy przelazło na drugi.

rudy-102

Czy ktoś z Was robił może porównanie LARa do Pro-Ject Phono Box RS ?

vasa

 
Cytat: rudy-102 w Sierpień 22, 2015, 22:22Czy ktoś z Was robił może porównanie LARa do Pro-Ject Phono Box RS ?
LAR jest cięższy  ::) :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102


frywolny trucht



A jeśli tak, to LAR przykuwa uwagę regulacją gain, która pozwala rozjechać PJ wrażeniem dynamiki, bezpośredniości..
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Trochę oceniam na nowo jakość muzyki u mnie po zakupie wzmacniacza.
LAR to na pewno dobre pre, jednak nie wyobrażam sobie słuchania na nim bez traf dopasowujący. Jakość dźwięku z MC spada bez nich drastycznie. MM nie sprawdzałem, jegoupierdluwosc justowania, Ad Fontes, nie zachęca do tego typu porównań ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9