Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Fioni, Gratefullde jak Fortutude? Zakończenie godne? Zostały nierozwiązane wątki- akurat na rozpoczęcie drugiego sezonu?
Ja nagrywałem, ale usiądę z żonką dopiero za chwilę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

fioni

Ja to myślę, że to chyba nie był koniec sezonu. W zasadzie nic się nie rozwiązało. Pytałam "Ale kino" czy będzie drugi sezon i odpisali że producenci jeszcze niczego nie zdradzili w tym względzie.
Czekam do następnej niedzieli może jednak jeszcze następne dwa odcinki Fortitude się pojawią
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

frywolny trucht

No dokładnie. Jeśli sukces uznają za zadowalający, pociągną pewnie cały, kolejny sezon. Może jak Breaking Bad, który urósł do pięciu sezonów i nudy nie było :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


frywolny trucht

"Jeziorak" - w prosty sposób opowiedziana historia, przy użyciu prostych środków. Takie trochę stylizowane kino na modłę skandynawskich kryminałów. Dobrze się to oglądało, choć mocno powiało groteską, gdy pan przez uchylone okno z przodu popsikał gazem łzawiącym na  4 osoby w samochodzie, potem polał benzynką i podpalił. Tyle ile dał radę przez okno kierowcy. Ci z tyłu chyba stracili nogi, że nie uciekli, ale i tak za chwilę wszelkie szanse stracili, bo samochód od polania benzyną na kolana kierowcy wybuchł. Nic jednak nie przebije akcji z którejś części filmu "Młode wilki", gdy samochód wybuchł na sekundę przed uderzeniem w słup.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

http://www.cda.pl/video/2016820a/Jeziorak-2014-Film-Polski

rzeczona akcja- 81 minuta. Ale proszę się nie zrażać :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102


frywolny trucht

Może jak byłem w kiblu. Bo tak to grzeczny film.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

fioni

"Zaginiony" - właśnie leci w Ale kino +
Wiem, że oglądałam ten serial, ale nie wiem czy cały, bo jakoś nie moge sobie przypomnieć jak się zakończył  ??? hmm




"Zbrodnia na dziecku zawsze budzi silne emocje, zwłaszcza jeśli serialowi twórcy podsycają atmosferę seksualnej dewiacji."
Na maraton z serialem "Zaginiony" zapraszamy w dziś i jutro od 20:10. źródło: https://www.facebook.com/alekinoplus?fref=nf

więcej o serialu: http://www.dwutygodnik.com/artykul/5836-skad-wiesz.html


" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

fioni



Będzie drugi sezon. Jeszcze nie wiem kiedy, ale jak się dowiem to zaraz powiem  ;D
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Nie podoba mi się nowa zbroja szturmianek, jak w poprzednich (mówię o replikach) nie można było posadzić d***, to w takich trudno zrobić cokolwiek. A poza tym - pójdę w dniu premiery do kina, ale na 2D, bo 3D nie widzę.

fioni

Alternatywa na wieczór dla niegrillujących. A swoją drogą to jakaś nowa tradycja narodowa z tym grillem hmm   ::)

TCM godz. 19:00

Podejrzenie (Suspicion) - thriller, USA 1941, reż. Alfred Hitchcock, wyk. Cary Grant, Joan Fontaine, Cedric Hardwicke (120 min)

Kino Polska godz. 20:00

Dom zły - kryminalny, Polska 2009, reż. Wojciech Smarzowski, wyk. Arkadiusz Jakubik, Marian Dziędziel, Kinga Preis, Bartłomiej Topa (105 min)

Ale Kino+ godz. 20:10

The Game - szpiegowski, Wlk.Bryt. 2014, reż. Niall MacCormick, wyk. Tom Hughes, Jonathan Aris, Victoria Hamilton (2x52 min) – ministerial – w sumie 6 odcinków (dziś dwa pierwsze, jutro i pojutrze następne)

Lifetime godz. 21:00 powtórka około 1 w nocy

Dziecko Rosemary - miniserial USA 2015, reż. Agnieszka Holland, wyk. Rosemary Woodhouse, Guy Woodhouse, Roman Castevet, Margaux Castavet (60 min) – ministerial – w sumie 3 odcinki

Więcej: http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,133070,17841958,Cary_Grant_przyprawia_o_dreszcze__Katherine_Heigl.html

Czy to dobre filmy oceńcie sami  ;D ;)
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

jajacek1410

A ja wybieram na dzisiaj inną propozycję.
Coś dla miłośników Universum Marvela:

Niesamowity Hulk,   TV Puls,  20.00
i jednocześnie:
Kapitan Ameryka, Zimowy Żołnierz,  HBO,  19.45

Z powodu nieposiadania HBO, wybór jest jednoznaczny.

Jutro:
Iron Man III,   ATV, 17.45

A w poniedziałek dalszy ciąg:
Avengers,   polszmat, 20,15
i w piątek 8.V
Iron Man II,  TVN.  21.00

To, oczywiście, pozycje obowiązkowe. Zwłaszcza przed nadchodzącym:
Avengers: Czas Ultrona

Oj, będzie się działo :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Keef98

Jest taka fajna stronka, wpisuje się aktora, aktorkę kogokolwiek, wychodzą wszystkie filmy z udziałem tej osoby.
Link:
teleman.pl
Raz miałam z Allenem tak, że przez dwa tygodnie oglądałam go codziennie, potem przez miesiąc go unikałam ;D
Muszę w końcu zobaczyć "Lśnienie", mama mówiła, że nigdy nie obejrzała całego na raz, bo się bała :P Czyli chyba włączę za dnia ;)
Chyba sobie przypomnę ekranizację Stiega Larssona. A w sumie nie mam pomysłu, co pooglądać... hmm... Może "Władcę"? "Star Warsy"? Koleżanka mi jeszcze filmów nie oddała :( Przez pół roku 4 filmów nie obejrzy ;D Ludzie są dziwni, a uczyć się ma czas... Nie rozumiem.

Znacie jakiś ciekawy film? Może być dużo krwi, może być dużo dialogów, wszystko jedno. Byle nie łzawe brednie ;)

fioni

"Lśnienie" Keef ;D ;D ;D
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

fioni

Keef a tu specjalna propozycja dla Ciebie, tyle że kinowa:
"Star Wars Day 4 maja w kinach IMAX
Star Wars Day to międzynarodowe święto fanów ,,Gwiezdnych wojen", obchodzone co roku 4 maja - od "May the force (4th) be with you". Z tej okazji fani sagi Star Wars w Polsce będą mogli wziąć udział w wyjątkowych wydarzeniach w kinach IMAX w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Warszawie".
więcej: http://film.onet.pl/wiadomosci/star-wars-day-4-maja-w-kinach-imax/phsz6h
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

Keef98

Mamę przwywiążę do krzesła ;) :P ;D
Ech, muszę wymerać za cda czy innym zalukaju, nie chcę już kasy wydawać >:( Pyrkon mnie wystarczająco dobił ;)
Z SW już trochę wytosłam, choć jak widzę pluszaka Vadera, Yodę, Obi-Wana czy Chewie, to mam wypieki i minę trzylatka, który dostał 3 lizaki, a jego mama nic nie widziała :P

vasa

@Keef
Którą?
Amerykańską czy szwedzką?
Mam na myśli Larssona.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Amerykańską. Szwedzka mi mniej pasuje.
Kiedy będzie druga część? Na nią będę mogła iść do kina, na pierwszą nie mogłam, mama nie pozwoliła, w sumie mnie to nie dziwi.

vasa

Cytat: Keef98 w Maj 01, 2015, 17:17w sumie mnie to nie dziwi.
Też mnie nie dziwi.
Jak można "woleć" amerykańską podróbę od szwedzkiego oryginału ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

fioni

Cytat: vasa w Maj 01, 2015, 17:22Jak można "woleć" amerykańską podróbę od szwedzkiego oryginału ?
widać można ;D
szwedzkie klimaty trzeba kochać - widocznie Keef jeszcze nie zna tej miłości ;D
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

Keef98

Lubię, ale wolę tamto ;) Nie mogę? :P
Tak jakoś wyszło, może za fajne "Immigrant song" ;)

vasa

Cytat: fioni w Maj 01, 2015, 17:30
Cytat: vasa w Maj 01, 2015, 17:22Jak można "woleć" amerykańską podróbę od szwedzkiego oryginału ?
widać można ;D
szwedzkie klimaty trzeba kochać - widocznie Keef jeszcze nie zna tej miłości ;D
No dobra.
W sumie to wszystko jej płazem uchodzi to i to wybaczymy   8)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.