ELEKTRONIKA, AMBIENT, DARKVAWE itp

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 08, 2014, 15:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Zapraszam do dzielenia się swoimi zasobami w sposób nieco bardziej usystematyzowany gatunkowo.
Można tu wrzucać nowości, wznowienia, ale także pierwsze i kolejne tłoczenia.
Poproszę by wzmianka  składała się przynajmniej ze:

- zdjęcia okładki (może być z netu) ,
- opisu wydania, z czego się składa wydanie, numer katalogowy,
- wrażeń odsłuchowych (dobrze, źle wytłoczona w Twojej skali 1-6),
- gdzie nabyta, szacunkowa kwota,
- króciutkiej subiektywnej oceny czy Pani/ Panu się podoba muzycznie.

Dział jest widoczny dla gości, gdyby ktoś miał uwagi, ciekawe propozycje- mój e-mail ag_ar@o2.pl

pzdr
Arek

Yacek

No to moja dzisiejsza sesja odsłuchowa:

Dwupłytowy album Kraftwerk - The Mix
reedycja 180g
Bardzo porządna okładka, choć pojedyncza, nie rozkładana. Koperty na płyty z grafiką.
Wydawnictwo Kling-Klang (czyli własne Kraftwerku).
Od strony technicznej realizacji wydania trudno się przyczepić, bardzo dobre tłoczenie, płyty prościutkie, zgodnie z filozofią Kraftwerku jakośc techniczna nagrania bez zarzutu, nie ejst to na pewno płyta zrobiona z mp3 :-)  Bardzo dobra dynamika, wystawia na ciężką próbę cały tor analagowy, ale efekt końcowy jest znakomity. Słychać wszystkie detale, pełne pasmo w dobrych proporcjach, absolutnie nie męczący dla ucha dźwiek. zdecydowanie polecam.

Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

frywolny trucht

Holden ‎– "The Inheritors" -Border Community ‎– 40 BCLP - 2013
http://www.discogs.com/Holden-The-Inheritors/release/4692658
Da się kupić w polskim sklepie internetowym za 135zł  np w sklepie gigant.pl



Okładka gatefold, zwykłe okładki, 3 czarne, dość grube placki bez wad.
Realizacyjnie jest nieźle- dynamicznie, gra całe pasmo, czytelnie: 4
Muzycznie:  młody James Holden stworzył muzykę dość eksperymentalną, czasem, hmm szaloną?
Mnie najbardziej przypadł do gustu ten kawałek:


merlin1973

Cytat: Yacek w Czerwiec 19, 2014, 14:01Kraftwerk
Jest to jeden z pierwszych zespołów grających muzykę elektroniczną. Właśnie ich słuchałem jako nastolatek. Wielu się na nich wzorowało. Ponad 30 lat temu było to coś nowatorskiego.
Nie tak dawno w MM widziałem ich płyty CD , jednak cena odstraszała była o wiele wyższa od pozostałych.
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Ceny było od 25 do 30 € za album.  :( :( :(
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

#6
Debiut Smolika z 2001 roku doczekał się w tym roku reedycji:
http://www.discogs.com/Smolik-Smolik/release/6765740
Kupiona w promocji 3 za 2 w empiku. Czyli jej cena będzie się wahała od zera do sześćdziesięciu złotych. Zależy jak liczyć :) Skromne wydanie, cienka okładka, papierowa koperta, jeden czarny, w zasadzie prosty, czarny, nieuadiofilskiej grubości krążek w paprochach. Widać na zdjęciu. Ale jak to gra! Gra bardzo dobrze, wyraźnie, dynamicznie, selektywnie, acz nieprzesadnie eksploatowane są dolne rejestry. Utwór pierwszy na stronie B z udziałem Noviki... potrafi syknąć wokal  :( Nie wiem jednak czy to kwestia mojej igły, czy nieumytej ( przetartej szczotką z paprochów), naelektryzowanej płyty.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#7
Coś dla fanów wydarzeń typu Castle Party. Zespół- a raczej duet- istniejący szmat czasu, nagrywający obecnie na terenie Niemiec gdzie Ambient, Darkwave, Electro, New Wave przeżywają swój złoty wiek.

http://www.discogs.com/Gods-Bow-Tranquilizer/release/6541997
kupiona na naszym portalu aukcyjnym za 110zł plus koszt przesyłki. Strona zespołu kończy się na początku 2009 roku więc nawet nie ma jej w dyskografii. Zespół przeniósł swoją aktywność na fejsa.
http://www.godsbow.com/pl/home_pl.htm
https://www.facebook.com/godsbowmusic?fref=ts

Pięknie wydana płyta, okładka gatefold, dwa grube, czarne, proste placki. W bonusie płyta CD.
Realiztorsko także bardzo dobrze, bardzo, bardzo zacnie gra. Jest granie pełnym pasmem, jest dynamika, jest hektar przestrzeni. Da się? Da się!

Muzycznie zespół, szczególnie jeśli chodzi o wokalistkę, nie może się zdecydować na jedną stylistykę. Gdy pani Agnieszka nieco naśladuje Lisę Gerrard, Elizabeth Fraser- jest naprawdę miło. Gorzej, że ma czasem potrzebę zanucić melodyjkę naiwną (new romantic?) Po co? W celu żeby potańczyć? Czar pryska.

Z plusów:


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

SVART

Tak powinni teraz wydawać płyty, przynajmniej nowości. Wraz z winylem standardem powinno być dodawanie wersji CD albumu, absolutnie miniumum możliwości ściągnięcia wersji cyfrowej albumu w bardzo dobrej jakości. Robi to z powodzeniem np. PIAS, a ich płyty nie osiągają zawrotnych cen (60-75 PLN szt.). Podejście np. wydawców, których płty (w dużych nakładach) kosztują min 100-120 PLN za nowość bez powyższych dodatków jednak zasmuca. Ja często kupuję wersję CD i LP, co najmniej lubię sobię czegoś posłuchac w samochodzie, więc często kupowanie odrębnie wersji CD i LP jest nielogiczne.

moon

no wreszcie mam!

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

il cattivo

Też dostałem niedawno przesyłkę, od Pana Elema.
Fajnie gra, nie ma co!

elem

Cieszę się Waszą radością :) Niech Wam grają długo i szczęśliwie!
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Lyset

Autechre 'Tri Repeate'
Pojedyncza okladka,dwa czarne dwunastocalowe krazki,prosciutkie,reprodukujace muzyke bez zadnych dodatkow,schowane w dwoch grubych kopertach z nadrukiem.
Numer katalogowy:warplp38r
Wrazenia odsluchowe,hmmmmm,Kraftwerk wydaje albumy w takiej samej jakosci.Albo zeby nie bylo wojny,Autechre wydaje albumy w takiej samej jakosci jak Krawtwerk   ;)
Stereofonia,scena.....wszystkiego jest duzo i bardzo ladnie jest to ulozone.
Plyta zakupiona w lokalnym sklepie,jakos 26 czy 27 euro kosztowala.
Co do zawartosci muzycznej albumu to napisze ze jest przezajebiscie.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425