Dziwne znaleziska...

Zaczęty przez wojtek41, Sierpień 18, 2014, 21:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: Therion w Grudzień 08, 2017, 08:43
Cuda na kiju

automatyczny podnośnik ramienia

Nie zgodzę się z tym "cuda na kiju"
jeśli ktoś ma ramię manual i wkładkę za pierdylion,
to takie urządzenie, bardzo dobrze jest zastosować
bo jak skończy się płyta, to podnosi automatycznie ramie,
żeby igła nie orała rowka bez sensu na końcówce

Audio Technica ma też swoje "Automatic Tonearm Lift":  AT6001A, AT6001



Piterski

Cytat: malg w Grudzień 08, 2017, 11:44bo jak skończy się płyta, to podnosi automatycznie ramie,
żeby igła nie orała rowka bez sensu na końcówce
Grzesiu jak się skończy płyta to ja unoszę zadek  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

a mi sie przydalo takie cos, tylko juz kiedys o tym pisalem, to za niskie bylo do Fonciaka, trzeba byloby cos kombinowac.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Do Ad Fontes to pasuje takie coś, tylko że cena mi się nie podoba.


Therion

Cytat: christo w Grudzień 08, 2017, 09:06
Takie coś produkowała też audio technica.
To całkiem fajne rozwiąznie dla pełnych manuali.


Czy dobrze rozumiem, że najpierw trzeba wcisnąć tę windę? Później ramię kończąc płytę naciska na dźwigienkę tej windy a ona je unosi.

Czyli za każdym razem, trzeba wciskać windę w dół, czy sama się jakoś opuszcza?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

moon

Cytat: rudy-102 w Grudzień 08, 2017, 17:08Do Ad Fontes to pasuje takie coś, tylko że cena mi się nie podoba.

a co to dokladnie jest?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Automatyczna winda. Jak ramię igła wjedzie na deadwax to podnosi ramię.

frywolny trucht

Chodzi o producenta, jakiś link. Bo może sobie nabędziemy :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

dokladnie, chodzi o producenta, model itp.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

#34
OK. Już podaję.
W sumie bardzo wygodnie można to sobie zamontować. Do plinty gramofonu przykleja się samoprzylepną płytkę, a sam trzon windy trzyma się przy pomocy magnesu.



Wygląda to na mój gust całkiem ładnie.



Sprzedają to w trzech rozmiarach i w każdym jest możliwość dokładnego ustawienia.

Modell N
(niedrig)            32mm bis  49mm     średnica stópki 16mm
Modell H  (hoch)              49mm bis  82mm     średnica stópki 19mm
Modell XL (sehr-hoch)     80mm bis 140mm     średnica stópki 25mm



Tylko ta cena. Od 199 do 249 euro. :(

https://shop.strato.de/epages/61924124.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/61924124/Products/LittleFwend

moon

to ten cyngiel z glowka 'wylapuje' deadwax?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

nie,
cyngiel trzeba tak ustawić aby podnośnik zadział jak igła wchodzi w strefę deadwax

moon

to sie ustawia metoda prob i bledow?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

W AT6001 i AT6001A - tak

w tych co pokazał rudy nie wiem

rudy-102

Cytat: moon w Grudzień 11, 2017, 15:59
to sie ustawia metoda prob i bledow?
Tak, ale to jest przecież łatwe do ustawienia. Bez przyklejonego magnesu i na wyłączonym gramofonie ustawiasz ramię na końcówkę deadwax`a. Od przeciwnej strony podsuwasz windę aż do momentu załączenia. Trzymasz tak ręką i sprawdzasz na włączonym gramofonie, czy się włączy w tym samym miejscu. Jeśli tak to wklejasz płytkę i gotowe. Wszystko super - oprócz ceny.

Therion

Jeszcze raz zapytam:


Czy dobrze rozumiem, że najpierw trzeba wcisnąć tę windę? Później ramię kończąc płytę naciska na dźwigienkę tej windy a ona je unosi.

Czyli za każdym razem, trzeba wciskać windę w dół, czy sama się jakoś opuszcza?

[/quote]
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Trzeba wcisnąć palcem.
Trzecia minuta.

Therion

Cudów jednak nie ma :)

Hmm... Żeby to tańsze było, to bym nabył.

A może kupić ten z aliexpres...?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

malg

Cytat: Therion w Grudzień 14, 2017, 22:32
A może kupić ten z aliexpres...?
a jakiś link podrzucisz na ten aliexp.... ?

frywolny trucht

Chciałbym zwrócić uwagę, że ta winda może znaleźć się w obszarze roboczym drugiego ramienia, lub utrudnić dostęp do drugiego ramienia. Kwestia długości i umiejscowienia. Przy Fonciaku robią się już niezłe szachy, żeby osobny silnik, osobne ramię tak umieścić, żeby sobie nawzajem nie przeszkadzały i dało się to wygodnie używać. No i żeby się na wyznaczonej przestrzeni zmieściły :) Na dziś, przy ustawieniu jakie używam- ewidentnie mi winda przecinałaby trajektorię wkładki drugiego ramienia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93