Menu główne

HECO

Zaczęty przez muda44, Kwiecień 29, 2018, 11:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Cytat: Stefan2s w Wrzesień 15, 2018, 01:16
Cytat: muda44 w Wrzesień 14, 2018, 16:34To jest styrodur więc trzyma się na taśmie dwustronnie klejącej .
Sprawują się dobrze .
Dziękuję. - Tak się zastanawiam czy jakimś wyjściem nie były by panele gipsowe 3D.

Jak każdy materiał będzie miał swoje wady i zalety .

Melepeta

Cytat: muda44 w Wrzesień 15, 2018, 08:16wady i zalety
Mówi się "zady i walety" :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

lolo2

Cytat: muda44 w Wrzesień 15, 2018, 08:16



I jak?
Koniec zabawy ze wzmacniaczami i Heco?

Cos te aurory prawie nowki sprzedaja na potege na olx,

muda44

Cytat: lolo2 w Listopad 05, 2018, 19:15
Cytat: muda44 w Wrzesień 15, 2018, 08:16





I jak?
Koniec zabawy ze wzmacniaczami i Heco?

Cos te aurory prawie nowki sprzedaja na potege na olx,


Mam teraz inne priorytety i nie mam za dużo czasu na AUDIO ale tej zimy Heco pójdą na warsztat a w międzyczasie zmieniają się kolejne źródła .
Teraz przykładowo mam ciekawego CECa CD5 . BDB odtwarzacz ale jeszcze lepszy jako DAC .
W środę powinien być ciekawy , unikalny rodzynek :)

lolo2

Cytat: muda44 w Listopad 05, 2018, 19:59Mam teraz inne priorytety i nie mam za dużo czasu na AUDIO ale tej zimy Heco pójdą na warsztat a w międzyczasie zmieniają się kolejne źródła .
Teraz przykładowo mam ciekawego CECa CD5 . BDB odtwarzacz ale jeszcze lepszy jako DAC


Zima praktycznie minela, cos zmieniales w okablowaniu heco? Na czym wkoncu stanelo?

muda44

Cytat: lolo2 w Marzec 05, 2019, 20:06
Cytat: muda44 w Listopad 05, 2018, 19:59Mam teraz inne priorytety i nie mam za dużo czasu na AUDIO ale tej zimy Heco pójdą na warsztat a w międzyczasie zmieniają się kolejne źródła .
Teraz przykładowo mam ciekawego CECa CD5 . BDB odtwarzacz ale jeszcze lepszy jako DAC


Zima praktycznie minela, cos zmieniales w okablowaniu heco? Na czym wkoncu stanelo?
Nic jeszcze nie zmieniłem :)
Kolejne wzmacniacze i źródła , ALE mam już swoją docelową elektronikę i kombinuję z kabelkami a konkretnie 2 sieciówki do strumieniowca i transportu CD. Na dniach dojedzie sieciówka do transportu CD i to powinien być punkt w którym będę wiedział w którą stronę iść z modyfikacją Heco .

marekw 76

Ja też czekam na więcej relacji a póki co zastanawiam się czy ich nie posłuchać..
Ma ktoś w okolicach Lublina?? Albo coś innego ciekawego?  >:D
Przed nami długi weekend i można coś wypić  :pij:
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Melepeta

Do mnie wpadnij. Zaszły spore zmiany od Twojej wizyty.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

marekw 76

Arek, do Ciebie zawsze chętnie :) dzięki za zaproszenie. Odezwę się.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Melepeta

No to czekam :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

finchers

Cytat: muda44 w Listopad 05, 2018, 19:59Heco pójdą na warsztat a w międzyczasie zmieniają się kolejne źródła .
Muda no i co grzebałeś już coś w nich może?Ciekaw jestem ile na zwrotnicach można je jeszcze poprawić. Sam jak wiesz zastanawiam się nad nimi ale wersja 700 bo naprawdę jak na tę cenę bardzo poprawnie zagrały u mnie.   
Czy dołożyć do R700 ale czy jakościowo to będzie krok do przodu?w porównaniu do Heco?I to mnie zastanawia, bo gdyby były bardzo dobre, to byś raczej nie zmieniał na cenowo półkę niżej...
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

lolo2

Cytat: marekw 76 w Kwiecień 28, 2019, 16:27
Ja też czekam na więcej relacji a póki co zastanawiam się czy ich nie posłuchać..
Ma ktoś w okolicach Lublina?? Albo coś innego ciekawego?  >:D
Przed nami długi weekend i można coś wypić  :pij:


I jak, koniec zabawy?


Heh... ale koles wyzej mial wyczucie czasu.  Po kilku tygodniach napisal wyzej prawie w tej samej minucie.

finchers

Koleś wyżej jest akurat "na zakupie" po wyprzedaży swojego zestawu:) I nie mam gdzie tych Kefów odsłuchać a 2 raz w ciemno trochę strach;/
Ale jakby dało się coś wiecej z Heco wyciągnąć, to propozycja godna uwagi.
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

lolo2

A jaki kolage ma duzy salon?

R700 / heco700 nie beda za male?

muda44

Cytat: finchers w Maj 30, 2019, 13:04
Cytat: muda44 w Listopad 05, 2018, 19:59Heco pójdą na warsztat a w międzyczasie zmieniają się kolejne źródła .
Muda no i co grzebałeś już coś w nich może?Ciekaw jestem ile na zwrotnicach można je jeszcze poprawić. Sam jak wiesz zastanawiam się nad nimi ale wersja 700 bo naprawdę jak na tę cenę bardzo poprawnie zagrały u mnie.   
Czy dołożyć do R700 ale czy jakościowo to będzie krok do przodu?w porównaniu do Heco?I to mnie zastanawia, bo gdyby były bardzo dobre, to byś raczej nie zmieniał na cenowo półkę niżej...

Nie , nadal co chwila zmieniam elektronikę ;)
Tej już chyba nie przebiję i trwają mam nadzieję ostatnie testy .

Ja bym wypożyczył najpierw Aurory 1000 . 4x20cm na basie jest lepsze od 4x17cm na basie . Jak będą za duże , odeślesz i poprosisz o Aurory 700.
Kef R700 mają przepotężny , twardy wyższy bas i nieco wycofaną górę . Kefy ze względu na coaxial łatwiej będzie ustawić i w różnych odległościach zachować spójność pasma . Lepsze rozpraszanie na boki ( można słuchać z większą tolerancją na boki  ) . Grają analitycznie ale nie ostro . Dosyć twardo . Im też głośniej tym mogą się nieco drzeć na średnicy ( słabo wygłuszone kubki coaxiala ).
Aurory 1000 mają mniej basu , bardziej wyrównany . Są bardziej uniwersalne i naturalne w graniu . Bardzo podoba mi się z nich średnica , zszycie pasma , rozdzielczość itd .

finchers

Pokój ok 20 m2 ale miejsce odsłuchowe mniej więcej na środku.
Zastanawia mnie Muda te określenie "przepotężny";) jest on raczej szybki czy wolniejszy, ciągnący?
Moje 2 wykorzystywanie stereo będzie do oglądaniu filmów pod projektorem więc też to będzie istotne jak dla mnie.
Myślę że kefy samemu można wygłuszyć więc coś z basem można jeszcze pozmieniać. 
Ale jak słuchałem Heco to w tym brzmieniu nic mnie nie drażniło, denerwowało mogłem długo słuchać i to różne rodzaje muzyki. Później już ciężko było mi trafić na paczki które były takie uniwersalne. Ale faktycznie przyzwyczajony do coax w moich Tannoyach scena nie była taka świetna.   
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

muda44

W R700 jest podbity wyższy bas . Jest twardy , szybki i zwarty. Jest go dużo dając potęgę .
Wygłuszyć można ale tu nie ma dudnienia tylko ilość . Jak dodasz wygłuszenia to basu przybędzie i ciut straci na twardości . Nie jest to jednak takie proste bo trzeba bardzo uważać przy odkręcaniu głośników w tych kolumnach - łatwo uszkodzić fornir czy lakier .

Wypożycz Aurory 1000 i będziesz wiedział czy to TO. Pamiętaj że nowe mają poduchę na basie i nieco ostra górę .

lolo2

Muda.
Co sadzisz o wzmacniaczu NAD 375 bee  (uzywany) ? Wart grzechu czy mozna cos lepszego w tej cenie?

Zamiezam go spiac z Heco. Teraz gra Denon 1500ae i jest troche mulowato i wycofana srednica. Chcialbym zywszego grania z lepsza srednica.  Dobry kierunek ten nad?

Czy lepiej kupic nowke ale 365 bee.

muda44

C356BEE + mod :)
C375BEE gra dociążonym dźwiękiem więc może być jeszcze gorzej .
Fabryczny C356BEE znowu gra plastikowo i drze się na górnej średnicy .

lolo2

#119
No to rezygnuje z nada, skoro dociaza dol a heco z dociazonego dolu slynie to raczej nie jest dobry pomysl.
A ciekawa okazja jest na olx. Za 2600 do utargowania NAD 375bee


Chyba trzeba powazniej myslec nad zmiana kolumn. Juz zbyt dlugo je posiadam. Trzeba sprobowac czegos nowego.
Zawsze mi sie marzyly Kef r900 z mcintoshem.  Chyba juz czas pojsc w tym kierunku.

muda44

Przecież Ci napisałem o C356BEE z modem . Popytaj kto ma takiego w okolicy , posłuchaj i wyciągnij wnioski .

Ja mając Kefy R300 , R700 , R900 , LS50 i Reference 5 gram na Heco :)

No ale jak musisz mieć R900 i Maca ...

lolo2

..
[/quote]
Cytat: muda44 w Czerwiec 03, 2019, 21:10
Przecież Ci napisałem o C356BEE z modem . Popytaj kto ma takiego w okolicy , posłuchaj i wyciągnij wnioski .

Ja mając Kefy R300 , R700 , R900 , LS50 i Reference 5 gram na Heco :)

No ale jak musisz mieć R900 i Maca ...

Wiem ze przeszedles z Kef na Heco...

W moim przypadku, salka kinowa, powyzej 50m^2 a Celany maja tylko 170mm.
Druga sprawa mam je juz kilka lat a ile mozna miec jedne i te same glosniki.
No i trzecia sprawa, chcialbym czegos bardziej z wykopem na srednich.

Kef + Mac jakos tak, gdy kilka lat temu zarejestrowalem sie na forum hdtv i pewien dyzio pokazal foty ze swojego garazu, mial wlasnie kefa r900 i Maca jakos tak utkwilo mi to w pamieci ze podoba mi sie to z samego wygladu. Robi swietny efekt wow, "nasyca oczy".

Myslalem tez na Cayin 55 + "cygaro" do celanow, ale ta cala obsluga lamp chyba nie dla mnie.


Zadnego nada z modem narazie nie widze nigdzie na sell.

McGyver

Cytat: lolo2 w Czerwiec 09, 2019, 07:45ta cala obsluga lamp chyba nie dla mnie.
Ależ mi obsługa! Wzmacniacza używasz normalnie jak każdego innego, tyle że co parę lat zmieniasz lampy, a ze dwa razy w roku kontrolujesz biasy.

muda44

Dyzio nie ma już R900.
Aurory 1000 mają 4x20cm na basie i 93dB sprawności . Tu można poszaleć .
Dodatkowo średnica na 17cm papierze . Potrafi grać głośno , naturalnie i czysto . Fabryczne R900 im głośniej tym się bardziej drą na średnicy .

No ale jak Ty kupujesz oczami to kto Ci zabroni ;)


lolo2

Mam u siebie Heco Music style 1000 konstrukcyjnie prawie to samo co twoje Aurora. W salce natomiast celan 702 - - - bas niby mniejszy 170mm  ale nie powiedzialbym ze jest gozej.

Wiec granie Heco znam.

Moze to juz kwestia znudzenia, akustyki lub wzmacniacza ale powoli donerwuje mnie ten podbity bass, mala detalicznosc.