Revox G36 . Mój Dziadek.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 20, 2015, 19:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 21, 2015, 20:40Hm. Jak wyjaśnić żonie, że potrzebuję drugiego magnetofonu szpulowego?
Ja mam sposób przynoszę z partyzanta :D . Rozpoznanie bojem :D

frywolny trucht

Był na strychu u dziadków  ;D Tydzień szorowałem, żeby wyglądał :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 21, 2015, 21:11
Był na strychu u dziadków  ;D Tydzień szorowałem, żeby wyglądał :)
Dobry bajer.Tak trzymaj.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Ten drugi to nagroda forumowa w konkursie Grega - Etap Ostatni: proszę podać pseudonim albo pseudonim pseudonimu muzyka albo kogoś kogokolwiek: każdy może podać fefnaście liter dziennie od A do B , zaczynamy!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


miniabyr

Dla czego od razu lekarz?  8) Po rozmowie z Wojckiem Czern z Rogalowa Analogowego w styczniu stanie u mnie Telefunken 10 M w wersji z preampami wej/wyj. Bede musial do niego dorobić chassis bo sam magnetofon jest na ramie . Magnetofon może tylko pracowac w pozycji jeżącej z powodu ciężaru silnika. Zaptyałem się o wszystkie interesujące opcje kupna takiego magnetofonu,włącznie z klasyfikacja jakości brzmienie/technologia wykonania. Według Wojcka  ten telefunken brzmi lepiej niż studer a 80. Wojcek ma chyba wszystkie dostępne profesjonalne magnetofony szpulowe ,lub miał. Ten mój jest w doskonałym stanie .i ..............w styczniu pijemy z tego powodu . Dam znać,zapraszam. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Bo taśmowa choroba postępuje ;).

Pozdro

pelot

Cytat: miniabyr w Grudzień 22, 2015, 12:28
Dla czego od razu lekarz?  8) Po rozmowie z Wojckiem Czern z Rogalowa Analogowego w styczniu stanie u mnie Telefunken 10 M w wersji z preampami wej/wyj. Bede musial do niego dorobić chassis bo sam magnetofon jest na ramie . Magnetofon może tylko pracowac w pozycji jeżącej z powodu ciężaru silnika. Zaptyałem się o wszystkie interesujące opcje kupna takiego magnetofonu,włącznie z klasyfikacja jakości brzmienie/technologia wykonania. Według Wojcka  ten telefunken brzmi lepiej niż studer a 80. Wojcek ma chyba wszystkie dostępne profesjonalne magnetofony szpulowe ,lub miał. Ten mój jest w doskonałym stanie .i ..............w styczniu pijemy z tego powodu . Dam znać,zapraszam. ;D
Mamy rozumieć że wydębiłeś go od niego ze studia.

miniabyr

Czasem Wojcek ma takie rzeczy na sprzedaż. I mi trafiła się właśnie taką.Ale z tego co wiem ma taki na którym stałe pracuje.Tak czy siak jak ktoś potrzebuje magnetofon, to Wojcek jest najbardziej kompetentną osobą, z wiedzą i umiejętnościami z których warto skorzystać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

Cytat: miniabyr w Grudzień 22, 2015, 14:09
Czasem Wojcek ma takie rzeczy na sprzedaż. I mi trafiła się właśnie taką.Ale z tego co wiem ma taki na którym stałe pracuje.Tak czy siak jak ktoś potrzebuje magnetofon, to Wojcek jest najbardziej kompetentną osobą, z wiedzą i umiejętnościami z których warto skorzystać.
Pawle ,pewnie historię podobnego modelu znasz od Piotra, co ty myślisz o tamtej opcji.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot


miniabyr

To musi Piotr odpowiedzieć, bo ma trzy duże magnetofon i ma porównanie. Ale mój przyjaciel, który jest czynnym realizatorów dźwięku i pracował na takim A15, bardzo mi ten magnetofon polecał.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

PIotr  go poleca ,w pewnym momencie go nie zapytałem ,teraz głupio wracać do tego , jednak że caiągle mam na nioego chrapkę , wiele dobrego się o nim dowiedziałem .Co do jego brzmienia wiem bardzo mało.

miniabyr

W sumie ja tez nie wiem jak ten telefunken brzmi  . W zasadzie będzie to mój pierwszy rasowy magnetofon szpulowy i to ze świata pro audio. Zalety tego magnertofonu to (oprócz brzmienia ,którego nie znam ) prędkość 38cm/s ,możliwość odtwarzania taśmy bez szpuli (a wiadomo że koszt samej aluminiowej szpuli jest spory.)oraz profesjonalne wyposarzenie do wysterowania sygnału.Wady to odwrócone głowice i konieczność odwrócenia taśmy Wiem ,że Piotr "woli" słuchać taśmy na swoim "pralce" Otari  ,więc on ma jakieś przemyślenia na temat brzmienia swoich magnetofonów. Zresztą w rozmowie z Wojckiem dowiedziałem się ,że on zgrywa materiał na taśmę właśnie z uwzględnieniem różnic w charakterach tych urządzeń (a ma ich sporo).Tu nic nie jest oczywiste i brane jest wszystko na ucho...................................jest duża szansa ,że Rogalów Analogowy zacznie wypuszczać materiał na taśmach . Już dla tego warto mieć szpulaka.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

  OOOOO :o w morde ta ostatia wiadomość to bardzo miłe zaskoczenie .Czyli wysterowanie u ciebie będzie, w  15 A niestety nie ma i to mnie troszkę deprymuje.

miniabyr

Będzie ,ale ja tą opcję dokupiłem jako pakiet z całym magnetofonem.Bardzo mi  zależało na wysterowaniu sygnału.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: pelot w Grudzień 22, 2015, 18:03
  OOOOO :o w morde ta ostatia wiadomość to bardzo miłe zaskoczenie .Czyli wysterowanie u ciebie będzie, w  15 A niestety nie ma i to mnie troszkę deprymuje.


Ależ jest tylko podobnie jak w M10 trzeba ... dokupić.

Pozdro

miniabyr

Piotrek a ty jakie dokupiłeś do swojego?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: miniabyr w Grudzień 22, 2015, 20:32
Piotrek a ty jakie dokupiłeś do swojego?

http://www.ewire.it/store/m142/vu.meter142.html


Taką skrzynkę musze sobie zrobić. Kto ma dobrego stolarza?




miniabyr

 ;D Poczekaj ,poczekaj jeszcze u mnie Telefunken'a nie ma .Ale fakt to będzie konieczne.Może założymy wątek o Telefunken'e ?Czy jest na sali stolarz ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

 Piotrze. OK , zgoda ale Peter nie ma tego przedwzmacniacza w swoim ? czy ma? bo nie dopytałem go . Założyłem pod wpływem twojej info. że jest bez przedwzmacniacza , czy dobrze to zrozumiałem. Bo już się pogubiłem.

wojtek41

Możecie zdradzic jaki jest koszt całosci, czyli telefunken z preampem  ?

miniabyr

Mój ok 8000 zł z preampami,a Piotra to nie wiem.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !