Winyle używane - gdzie kupić?

Zaczęty przez jajacek1410, Wrzesień 11, 2014, 00:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

Cytat: EmilioE w Listopad 02, 2015, 15:35że kaseciak z konfeksjonowaną gumką dociskową za jedyne 350 zł za sztukę zmiażdżył CD-ka za 8 tys. zł.
Zdradzisz jaki to kaseciak? :):):)
Pozdrawiam S.CH.

kawosz

#126
Cytat: EmilioE w Listopad 02, 2015, 12:24Magnetofoniarze się ostali na Audiostereo...
I chyba nikt nie jest ich w stanie ruszyć . W gramofonach napisałem tam może ze dwa posty to nie mam zdania ale u ,,Szpulaków ,, zawsze kultura i spokój .

SVART

To załóżcie Panowie wątek o kasetowcach, chętnie poczytam... :)

lian

Wracając do tematu sklepu. Uruchomiliśmy wczoraj e-sklep. Zapraszamy wszystkich na http://epka.sklep.pl . Można tu kupić część asortymentu ze sklepu stacjonarnego, ale nie całość. Pracy nad tematem jest naprawdę sporo, więc cała technologia jest jeszcze dopracowywana, z góry więc przepraszamy za jakieś niedociągnięcia.

Zapraszamy też na odsłuchy. Dzisiaj jakoś po 18 będę słuchać antonio forcione quartet in concert, płyta nówka od Naima.

kawosz

Fajnie zrobiony sklep . Ja już się zarejestrowałem . Ale pytań w ankiecie to dowaliliście :)

lian

Bezcenną wiedzą byłoby, gdyby ludzie pasali o preferencjach. Kupujemy płyty regularnie. Zauważyłem, rozmawiając z różnymi handlarzami, że często występuje problem zakupu towaru pod swoje preferencje - to taka pułapka :) Generalnie pytania z ankiety są opcjonalne :)

Wireless

lian,

Sklep wydaje się bardzo sympatyczny - powodzenia więc życzę (bo jak rozumiem, to jest to, póki co, startup ... ). Jako, że w tym miesiącu już wyczerpałem limity zakupów, to w przyszłym zajrzę do Was po małe co-nieco :)
Pozdrawiam, Wireless

WOY

Vinylowy Swap w Łodzi.
Niedziela 22 listopada godz. 12 - 16.
Klub Niebostan ul. piotrkowska 17.

Lenek

Witam Szanownych Kolegów, wczoraj dostałem z Exeter 6 tytułów Ellingtona oraz album "Alchemy Dire Straits Live". Płyty w idealnym stanie - płyta Hodgesa z Ellingtonem nowa, zafoliowana /200gr/.

Podaję adres sklepu w Exeter: "Rooster Records" 98 Fore Street, Exeter. Tel: 01392272009
Mam bardzo dużo płyt z tego sklepu. Solidna firma.

Album Alchemy /10 funtów/,  został kupiony u Polaka z Exeter, który ma sklep internetowy.  Adres:  http://hussarrecords.com  oraz hussarrecords@gmail.com

elem

Winylownia w Białymstoku.  TFG, byłaś?

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

Cytat: Lenek w Listopad 18, 2015, 22:58
[...] Podaję adres sklepu w Exeter: "Rooster Records" 98 Fore Street, Exeter. Tel: 01392272009 [...]
Czy oni mają jakąś witrynę internetową?
Cytat: Lenek w Listopad 18, 2015, 22:58
[...] u Polaka z Exeter, który ma sklep internetowy.  Adres:  http://hussarrecords.com  oraz hussarrecords@gmail.com [...]
A jak oceniasz solidność tego sprzedawcy?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Two-FacedGirl


Cytat: elem w Listopad 24, 2015, 00:00
Winylownia w Białymstoku.  TFG, byłaś?
Niestety jeszcze nie, jakoś zawsze mi nie podrodze[emoji17]


Wysłane za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam

frywolny trucht

"Nie wyrzucaj, wymień się płytami!

Wymienialnia płyt to już stały punkt w programie targów, nie może jej więc zabraknąć i w tym roku. W wymienialni płyt spotkają się łowcy ciekawostek i okazji, kolekcjonerzy, ale i zwykli fani muzyki.
- Jestem zbieraczem, wolę namacalny przedmiot, lubię oglądać książeczki w środku płyt. Moja kolekcja składa się głównie z kompaktów i stale się powiększa, choć zdarza mi się słuchać muzyki w serwisach streamingowych. Nie ścigam się w licytacjach na Allegro, nie kupuję płyt bardzo drogich. A najcenniejsze są dla mnie płyty i single PJ Harvey, wszystkie podpisane przez autorkę, z dedykacjami - zdradził nam kiedyś Radek Łukasiewicz, muzyk, kompozytor, autor tekstów, założyciel zespołu Pustki i pomysłodawca wymienialni.
Łatwiej nawiązać porozumienie z kimś, kto trzyma w ręku płytę winylową, niż wypełniony po brzegi muzyką pendrive. A wymienialna będzie doskonałym pretekstem do rozmowy.

Zapraszamy serdecznie podczas trwania Europejskie Targi Muzyczne Gazety CJG, sobota i niedziela w godzinach 11 - 19!"
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

lian

Odnośnie ellingtona, ostatnio odbył się w Bydgoszczy koncert Duka Ellingtona w wykonaniu Karen Edwards, ElJazz. Koncert był ciekawy, warto było pójść, ale trochę za dużo tam było politycznych przemówień.
Po koncercie :) została w naszym sklepie z winylami tylko ta jedna płyta Duka http://epka.sklep.pl/szukaj.htmlx,ellington#search_result

lian

Cześć,
Trochę zmodyfikowaliśmy naszą stronę sklepu. Dodaliśmy boksy, w których można oglądać nowości. W grudniu ponad setka nowych płyt, zapraszam.

Jakub

#140
Korzystając z wizyty we Wrocławiu obczajam zawartość tutejszych sklepów.

Byłem już w Księgarni pod Arkadami i na Placu PKWN. Póki co bez zakupów.
Zaraz idę do Bemoliki. Był ktoś w Vinyl Cafe na Kotlarskiej? Nie wiem czy warto tam zaglądać.

Edit: sam sobie odpowiem. Pod kątem zakupów do vinyl cafe nie ma co zaglądać.

Grzegorz

Cześć.........Czy ktoś zna,bądź kupował winyle w Fun Records.de  ?Duży wybór,w dobrych cenach.Tylko nigdzie nie mogę znaleźć skali ocen analogów.Piszą tylko ogólnie że w stanie dobrym,innych nie skupują i nie sprzedają itd.Może są osoby ,które zrobiły zakupy w tym sklepie?Dajcie znać.....

frywolny trucht

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 17, 2014, 22:00
Nie wiem czy "szrotownia" ale namierzyłem taki adres:

Grupa Winylowa Ogłoszenia
Witam wszystkich winylaków

Od sierpnia działamy w centrum Białegostoku jako pub - kawiarnia - sklep z płytami. Chciałem zachować niszowy charakter lokalu, ale przykro mi patrzeć na niektóre płyty, które bardzo rwą się do nowych właścicieli. Zdecydowałem się wyjść z mroku.

Poza skupem / sprzedażą płyt - muzyka z winyli (klimaty blues, rock, ambient), ok 70 gatunków piwa (tylko butelkowane) i parę innych ciekawych zjawisk, ale to nie miejsce na to - generalnie WINYLE, dużo WINYLI! (Płyt jest obecnie ok. 2000, wciąż napływają nowe).

Nasza nora: Waszyngtona 26A lok. U1, Białystok - VINYL pub
(dojazd od Legionowej - były Market ABC)

Wszelkie nowości na fb (vinylbialystok)

Pozdrawiam i zapraszam!






Ta miejscówka niestety już nie funkcjonuje :(
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#143
Cytat: elem w Listopad 24, 2015, 00:00Winylownia w Białymstoku.  TFG, byłaś?

Była :)
A ja oddałem płyty do prostowania: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=379.msg109910#msg109910
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Duży wybór płyt nowych, jeszcze większy używanych, usługa mycia płyt, prostowania, można vintydżowy gramofon kupić, jakieś gadżety, materiały eksploatacyjne, jest i sklep internetowy https://winylownia.pl/ i profil na fejsie: https://www.facebook.com/sklep.winylownia/?fref=ts
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Mile zaskoczony opiszę taką sytuację, która mnie spotkała. Mianowicie, kilka dni temu zakupiłem, poprzez nasz znany i lubiany serwis aukcyjny, płytę z muzyką poważną, Szubert/Szostakowicz Sonaty. Cena 19 zł + koszty wysyłki. Sprzedający kamilgs. Jak się okazuje ma także sklep: http://www.muzycznystrych.pl/. Po ok 3 dniach otrzymuję maila od Sprzedającego o treści:
"Dobry wieczór.
Chciałbym bardzo przeprosić za to, że jeszcze nie otrzymała P[ani zamówionej płyty.Powodem jest to że płyta sprzedała się równolegle w sklepie stacjonarnym a niestety nie mam dwóch egzemplarzy. Bardzo przepraszam tez za zbyt późne wyjaśnienie sprawy. W tej sytuacji proponuję wybranie innej płyty z pośród oferowanych przeze mnie nawet droższej lub oczywiście zwrot kosztów.
Z poważaniem K.K."

W związku z tym, że nie miał na "stanie" nic ciekawego oprócz 2 pozycji Mahlera a więc wybrałem jedną z nich, Symphonies 1&4 Rafael Kubelik, wydaną przez DG. Była ona droższa, album 2 lp., o 21 zł. Zaproponowałem, że pokryję różnicę, prosząc o nr konta.
Otrzymałem zdecydowaną odmowę oraz deklarację, że płyta jest już dla mnie odłożona i gotowa do wysyłki.
Pozostało mi podziękować i... opowiedzieć Wam o tym, gdyż rzadko można spotkać się z tak po ludzku uczciwym sprzedawcą.
Kiedyś kupowałem u niego już płyty Pata Metheny, nie było również problemów, płyty zgodne z opisem, ale ta sytuacja mnie kompletnie zaskoczyła in plus, dlatego będę gorąco polecał ten sklep.
Panie Kamilu, tak trzymać, dziękuję :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tatachabera

Giełda Płyt Winylowych w Gdyńskim Centrum Filmowym 17-18,.09

https://www.facebook.com/events/250024748725691/
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

krzysiek

Jeśli chodzi o Gdynię, mój znajomy wkrótce otwiera sklep stacjonarny z płytami na ul. Bema:

Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

kefas


krzysiek

Też mi się podoba, tym bardziej, że to jeden z moich gramofonów robił za "modela" ;)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun