Menu główne

Luxman PD-284

Zaczęty przez amati74, Październik 02, 2017, 13:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: amati74 w Październik 03, 2017, 00:03
To nie brzmi dobrze wolał bym firmowe ramię. Buuu
Słuchaj Amati. Kupiłeś właśnie fajny gramofon i zaczynasz coś wymyślać zanim jeszcze do Ciebie dotarł. Te buuu jest całkiem niepotrzebne bo jak napisałem wcześniej ten gramofon gra bardzo ładnie. Ramię wygląda na jakąś okrojoną wersję TA1 Micro Seiki. Całkiem możliwe, że Micro Seiki robił konkretnie i wyłącznie to ramię dla Luxmana i masz więc coś wyjątkowego. Ciesz się.

amati74

Przecież napisałem że się bardzo cieszę, ledwo człowiek wstał z łóżka a już został skarcony [emoji3]. Wiesz jaka to natura ludzka po marudzić trochę. Już się nie mogę doczekać kiedy to moje cudo przyjdzie do mnie. Wcześniej grałem na pj więc to ramię wygląda w poruszaniu do pejotowskiego jak milion $. Dobra zjebka z rana daje bodziec do działania haha.

Eternal Seeker

PJ wprowadza teraz takie ramiona do większości swoich nowych konstrukcji .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

amati74

Cytat: Eternal Seeker w Październik 03, 2017, 10:33
PJ wprowadza teraz takie ramiona do większości swoich nowych konstrukcji .
Takie tzn jakie przybliżysz coś?

Eternal Seeker

Takie "S-ki" bo taki trynd jest Panie  ;)
Czy grają lepiej nie wiadomo ale chop audiofil woli wypukłe tu i tam niż proste  ;D
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

rudy-102

@Moderacja

Może lepiej będzie zmienić nazwę wątku na "Luxman PD-284"

Tak dla jasności.

amati74

Cytat: Eternal Seeker w Październik 03, 2017, 10:51
Takie "S-ki" bo taki trynd jest Panie  ;)
Czy grają lepiej nie wiadomo ale chop audiofil woli wypukłe tu i tam niż proste  ;D
Ale my mówiliśmy o prostym w moim Luxie 284 jest proste a nie "Ska" więc?

amati74

Cytat: rudy-102 w Październik 03, 2017, 11:09
@Moderacja

Może lepiej będzie zmienić nazwę wątku na "Luxman PD-284"

Tak dla jasności.
No właśnie kolega Rudy ma rację bo pomyłki mogą się wkradac. [emoji12]
Poprosimy o moderacje

amati74

Chyba będę musiał zmienić avatar na luxmana bo tu też zmyłka jest

amati74

Dziękuję za moderacje

PiPi

Amati z gramofonami jak z kobietami , zaczynamy pierwszą grę delikatnie bardzo delikatnie upajamy sie na początku samym wyglądem . Pózniej zaczynamy dotykać słuchać  itd . A Ty chcesz wszystko od razu ? :( . Vasa  dobrze ci doradzał , ja tylko dodam że podstawa to bardzo dobra półka pod gramofon idealnie wypoziomowana by tt zagrało  :)

amati74

Bo ja w gorącej wodzie kąpany jak to moja babcia mówi. Wiem że szybko to się nie da w tym temacie,ale co ja poradzę taka natura [emoji48][emoji56]

PiPi

He to musisz większy zapas wkładek zrobić z takim podejściem  ;D

amati74

Dlaczego czego tak  myślisz PiPi?

PiPi

Gramofon dla cierpliwych jest , pamiętaj że do czarnej trzeba co chwilę podchodzić  8)

amati74

Cytat: PiPi w Październik 03, 2017, 21:57
Amati z gramofonami jak z kobietami , zaczynamy pierwszą grę delikatnie bardzo delikatnie upajamy sie na początku samym wyglądem . Pózniej zaczynamy dotykać słuchać  itd . A Ty chcesz wszystko od razu ? :( . Vasa  dobrze ci doradzał , ja tylko dodam że podstawa to bardzo dobra półka pod gramofon idealnie wypoziomowana by tt zagrało  :)
Ja to wszystko wiem a jeśli czegoś nie wiem to proszę was o pomoc powoli powoli będzie i  podstawka antywibracyjna i w miarę  możliwości finansowych pozostałe rzeczy będą poprawione

amati74

Cytat: PiPi w Październik 03, 2017, 22:08
Gramofon dla cierpliwych jest , pamiętaj że do czarnej trzeba co chwilę podchodzić  8)
Wiem żona się zawsze śmieje ze mnie ze rytuał gotowy zaczynam jak płyty czyszczę albo granowfon albo igłę ale to jest właśnie cały czar tej zabawy
Rady Vasy I reszty kolegów sobie do serca wziąłem i korzystał będę

PiPi

Będzie miała ciężko kobita przy Twoim nowym nabytku  :'(

amati74

Myślisz że tak dużo czasu będzie mi zajnowal

PiPi

#119
A ja myslisz że wiem ? Wiesz jak to z miłością bywa  ;)

amati74


amati74

Ktoś się orientuje co to za ładne ramię

Jest zamontowane w luxman pd 300

PiPi

Audio technica At 1010 .

frywolny trucht

Masa efektywna 15g ale to pokrętełko malutkie, na osi pionowej, to regulacja tłumienia. Czyli rezonanse nie są mu straszne. Regulacja VTA opisana w instrukcji trochę po byku, ale na zdjęciu widać śrubkę, która zapewne służy do regulacji wysokości.
I znalazłem, że z okablowaniem, headshell-em i przyrządami do montażu kosztowało 350 duliarów :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: frywolny trucht w Październik 05, 2017, 09:25
Masa efektywna 15g ale to pokrętełko malutkie, na osi pionowej, to regulacja tłumienia. Czyli rezonanse nie są mu straszne. Regulacja VTA opisana w instrukcji trochę po byku, ale na zdjęciu widać śrubkę, która zapewne służy do regulacji wysokości.
i że z okablowaniem, headshell-em i przyrządami do montażu kosztowało 350 duliarów :)
Całkiem fajne i w niezłej cenie tak sądzę