Nowe życie kolumn Philips 22 rh 426

Zaczęty przez Mikut1982, Kwiecień 25, 2018, 19:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Zamontowałem skrzynka ma mniejsze drgania. Mam nadzieje że ma to jakieś znaczenie.

Piterski

Przestroiłeś obudowę i może to coś i da bo objętości jej specjalnie nie zmniejszy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Obudowy już są ukonczone . teraz zabieram się za głośniki i okablowanie.

Mikut1982

Powoli,powoli do przodu. A czas niestety goni.

Mikut1982


Mikut1982

Wstępnie wygląda to tak.

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


tomasz_pianista

Mikut, wymiatasz:)zwrotnice już robiłeś?

Bardzo fachowa robota, też kiedyś będę musiał odświeżyć moje kolumny.
Grupa ratowania poziomu.

Mikut1982

Zwrotnice narazie zostaja stare.  Za tydzien rodzi mi sie dziecko i rozumiecie , musze je szybko skonczyć. Potem bede myślał co dalej.  Narazie wyjezdzam na delegacje ,reszte bede konczył po powrocie. Puzniej pokaze wam jakie kondy sa potrzebne i jedno musimy rozszyfrować bo na tym sie nieznam.

Mikut1982

Mam jeszcze jeden problem. Dałem cieńsze zaczepy do maskownic. Plus taki że o wiele lepiej sie je montuje i co najważniejsze zdejmuje. A minus taki że jak są cieńsze to maskownica przylega bardziej do kolumny i głośnik średniotonowy wystaje za maskownice okolo 2mm. Rozwiązanie jest takie, musze przykleić na przód maskownicy pilśnie o grubości 3mm i wtedy bedzie ok.  I bede mógł kleić materiał. A zaraz bedzie pytanie do was.

Mikut1982

Dla mnie to czarna magia. Obudowe moge odnowić ,kable zmienic. Ale odczytanie czegoś takiego to już nie. 

Mikut1982

Od góry to.
Niebieski
Szary
Zielony
Biały
Brązowy

Jakub


Mikut1982


rudy-102

A nie 6,9?

rudy-102


Mikut1982

Drugi to
5R6 k
0617

Jakub


Mikut1982

Super. Reszta to kondenstaor
24uf 25v
8uf 25v

Mikut1982

I dwa takie same sa jeszcze na zwrotnicy
47uf 50v

Jakub

Pamiętaj, że to są kondensatory bipolarne.
Ten w paski to jest kondensator foliowy.

Mikut1982

Super dzieki.za tydzien reszta zdjeć z prac koncowych.  Tak na nie patrze i aż nie chce mi się wieżyć że mają 45lat.

Old Man Kensey

Pięknie wyszło, gratuluję zdolności. Najtrudniejszą robotę już odwaliłeś, teraz to już z górki. Niesamowite, ten stary sprzęt ma duszę i Ty dałeś mu teraz drugie życie.

Udanych odsłuchów  :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen