NEOTECH NEMOI-3220

Zaczęty przez rudy-102, Listopad 03, 2017, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

To chyba dobry drutek po prostu jest :) Paweł, dzięki [emoji4]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

Cytat: gratefullde w Listopad 05, 2017, 11:16Ma to cos co lubię czyli lekko uwypukloną średnicę i podkreślony bas oraz górę nie zmuloną

to moze u mnie pomoc w slabo raczej zrealizowanym na ogol metalu, jak w koncu bede mogl odebrac swoje zamowienie;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: moon w Listopad 05, 2017, 16:00metalu
Nie jestem pewien, czy bas nie jest za miękki dla metalu. Chociaż wczoraj mój średni syn chciał się dowiedzieć jak brzmi punk to puściłem mu kilka fragmentów z różnych płyt. Dyskomfortu nie czułem. Może nawet tym GBH przepchałem kabel i teraz już idzie :).

moon

Cytat: rudy-102 w Listopad 05, 2017, 16:07
Cytat: moon w Listopad 05, 2017, 16:00metalu
Nie jestem pewien, czy bas nie jest za miękki dla metalu. Chociaż wczoraj mój średni syn chciał się dowiedzieć jak brzmi punk to puściłem mu kilka fragmentów z różnych płyt. Dyskomfortu nie czułem. Może nawet tym GBH przepchałem kabel i teraz już idzie :).

w metalu nie ma basu na ogol;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Miękki bas? Czy na pewno mówimy o basie? Miękki bas to ja mam z Cardasa Neutral Reference i w większej ilości.
U mnie między lampowym preampem, a tranzystorową końcówką się nie sprawdza, spłaszcza mi scenę i wypycha wszystkich trochę do przodu i zabiera powietrze/aurę dającą poczucie wielkości "studia".
Wokale są trochę za chude. Dobrze słychać krawędzie dźwięku strun ale tej wypchniętej średnicy nie mogę się doszukać.
To analityczny i szczegółowy kabel aczkolwiek troszkę szorstkości w nim jest, a góra nie jest tak dźwięczna jak być może na innych interkonektach.
Może w gęstym lampowym graniu sprawdza się doskonale bo je rozświetla.
Obecnie zaczynam go testować między źródłem CD i preampem i tu już jest lepiej bo odnoszę wrażenie, że uzupełnia przekaz otwartością nie powodując jego osuszenia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Cytat: Piterski w Listopad 05, 2017, 18:51To analityczny i szczegółowy kabel
:o
Na tyle osób pierwszy masz takie zdanie.
Jeśli tak go odebrałeś to Cardas musi być ciemny jak mój rozum w dziedzinie fizyki kwantowej  :o

Piterski

Cytat: masza w Listopad 05, 2017, 18:55
Cytat: Piterski w Listopad 05, 2017, 18:51To analityczny i szczegółowy kabel
:o
Na tyle osób pierwszy masz takie zdanie.
Jeśli tak go odebrałeś to Cardas musi być ciemny jak mój rozum w dziedzinie fizyki kwantowej  :o
U Pawła Cardas wypadł pomiędzy miedzianym, a srebrnym Neotechem, czyli ciemny nie jest.
Ja mówię, że jest analityczny i szczegółowy inaczej to ujmując rozdzielczy, czyli dzieli muzykę na wyraźnie zaakcentowane dźwięki.
Nie twierdzę wcale, że jest otwarty w górze pasma aczkolwiek nic mu szczególnie nie brakuje może tylko trochę blasku.

Maćku ten sam kabel nie zagra u wszystkich tak samo. To co piszecie można traktować tylko jako wskazówkę, a nie pewnik.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Cytat: Piterski w Listopad 05, 2017, 19:00Maćku ten sam kabel nie zagra u wszystkich tak samo.

A to oczywiście. Coś mi się wydaje, że on inaczej gra na krzemie a inaczej z lampą. Z tego co wnioskuje u mnie i u miniabyra gra bardzo podobnie.

gratefullde

Piotrek... hmmm... Ty tu rewolucyjne tezy stawiasz :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

No tak ,tylko ja nie mam go między pre a końcówkami macy - bo mi się on w tym miejscy nie sprawdził .Wolę  w tym miejscu KBL Sound "Zodiak"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

To co słyszałem to było głównie między pre, a końcówką.
Teraz kombinuje z nim jako tym od źródła.

Cytat: miniabyr w Listopad 05, 2017, 19:07
No tak ,tylko ja nie mam go między pre a końcówkami macy - bo mi się on w tym miejscy nie sprawdził .Wolę  w tym miejscu KBL Sound "Zodiak"

W którym miejscy są te rewolucje? Może się mało precyzyjnie wysławiam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Cytat: Piterski w Listopad 05, 2017, 18:51To analityczny i szczegółowy kabel aczkolwiek troszkę szorstkości w nim jest,

he he he  ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Piotr pytasz mnie ? Ja jestem stały w uczuciach i Neotech'a ma tylko miedzy źródłem (cd) a pre.  Ten kabel  podwojony w systemie zaczyna mi po prostu przeszkadzać .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

Cytat: Piterski w Listopad 05, 2017, 18:51analityczny i szczegółowy kabel aczkolwiek troszkę szorstkości w nim jest
Chmm.???
U mnie ten kabel polał po całości miodem i przykrył jedwabiem. Zdecydowanie żadnej szorstkości nie słyszę.

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Listopad 05, 2017, 19:27
Cytat: Piterski w Listopad 05, 2017, 18:51analityczny i szczegółowy kabel aczkolwiek troszkę szorstkości w nim jest
Chmm.???
U mnie ten kabel polał po całości miodem i przykrył jedwabiem. Zdecydowanie żadnej szorstkości nie słyszę.

Może nie aż tak jak u Ciebie ale u mnie gra po prostu mega przyjemnie, nie ma konieczności ingerencji :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102


Piterski

Cytat: gratefullde w Listopad 05, 2017, 19:12
Cytat: Piterski w Listopad 05, 2017, 18:51To analityczny i szczegółowy kabel aczkolwiek troszkę szorstkości w nim jest,

he he he  ;D

No w porównaniu do Furutecha to on po wpięciu między pre, a końcówkę już gładki nie jest.
Dodatkowo niweluje mi efekt przestrzeni. Rożnie mój system jest odbierany ale przestrzeń mam bardzo fajną.

Cytat: rudy-102 w Listopad 05, 2017, 19:27
Cytat: Piterski w Listopad 05, 2017, 18:51analityczny i szczegółowy kabel aczkolwiek troszkę szorstkości w nim jest
Chmm.???
U mnie ten kabel polał po całości miodem i przykrył jedwabiem. Zdecydowanie żadnej szorstkości nie słyszę.

No co system to inne granie i uszy też inne :D

Ja się dzielę swoimi spostrzeżeniami z mojego ułomnego systemu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: Piterski w Listopad 05, 2017, 20:12co system to inne granie i uszy też inne :D
Tys prowda. :)


Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Cytat: Piterski w Listopad 05, 2017, 20:18Reference III
Piotr jest szczerze zafascynowany tym drutem ! On mu bardzo teraz podpasował . Ja pożyczyłem go od naszego Bubusi i mogłem go sobie posłuchać przez tydzień . Mi on zupełnie nie podszedł, niezależnie gdzie był wpięty.  Za to podobał mi się Cardas Piotra!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


rudy-102

Takie coś znalazłem na stronie producenta wtyków (Eichmann).
Nie bardzo w to wierzę, ale trzeba poczekać może się jeszcze ułoży.


Piterski

Cytat: McGyver w Listopad 05, 2017, 20:24dwanaście razy droższy.
Kupię używany bo na nowy mnie nie stać.
Zresztą już o tym pisałem, że moje spostrzeżenia są w skali bezwzględnej.
Z drugiej strony jak opisujemy brzmienie to srebrny kosztuje koło 2tyś. a miedziany z nim porównujemy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Przyszły wtyki. Bardzo ładne, solidne i precyzyjnie wykonane, nie gorzej niż topowe marki. Pomieszczą kabel do 11mm średnicy. Niestety nie mają rozróżnienia kolorystycznego prawy/lewy kanał, wszystkie cztery są jednakowe. Będę musiał użyć kolorowych termokurczy.