Revox G36 . Mój Dziadek.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 20, 2015, 19:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

bubusia

Czyli BMW albo Merol, rozumiem, na dupy nie ma nic lepszego ;D
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

frywolny trucht

Merol dodatkowo dobry na hemoroidy  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: masza w Luty 22, 2017, 20:25
Dupy z Was a nie znawcy kryzysu wieku średniego  ;D
Pewnie cabrio.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Nikt nie oglądał 39,5?  ;)

Jamówię


MAC


miniabyr

Z pozdrowieniami od Kawosza  (który jak wiadomo nie pisze już u nas ) Odrestaurowany  Revox G36 . Darek zrobił porządny remont "garnituru " Dziadka . Darek jak to czytasz ,to zrób jakieś zbliżenia i podrzuć mi ,to tu wkleję !  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

A to dziadek w wersji roznegliżowanej .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

W końcu mam. ) Cieszy oko ale ucho troszkę mniej. Przyda się przegląd elektroniki, choć gra całkiem ładnie. Fajne lampy na pokładzie, głównie Philips miniwatt, Siemens i chyba jedna Sylvania. Trzeba je wszystkie  pomierzyć. W porównaniu z E 36, znacznie mniej wysokich. Tamten magnetofon miał aż nadto. Natomiast z F 36, też trochę mniej, ale już nie aż taka różnica. W sumie egzemplarz całkiem zadbany, choć nie da się ukryć, że ostatnie lata stał nieużywany.  :o


miniabyr

Super ,witamy w klubie G....ale Wojtek ty jesteś zaprawiony w bojach z modelem 36...... Ja w swoim nie zauważyłem aby miał mniej góry . Co do serwisu to Kawosz zawoził swój G36 do gościa z Wrocławia . Ten człowiek przerobił mu  36 zwiększając prędkość   przesuwu tasmy z 19 cm/s na 38 cm/s . Czyli można zakładać taśmy nagrane z "profesjonalną" prędkością. Ja przymierzam się do tego samego z moim g36
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

Cytat: miniabyr w Wrzesień 11, 2017, 22:35Ten człowiek przerobił mu  36 zwiększając prędkość   przesuwu tasmy z 19 cm/s na 38 cm/s . Czyli można zakładać taśmy nagrane z "profesjonalną" prędkością.
Fajna sprawa 38 ) Mam numer do Kawosza to dowiem się szczegółów.  O górce pisze w porównaniu z modelami E i F. Zresztą pełna miarodajna opinia będzie dopiero po przeglądzie. Teraz dam mu troszkę czasu na rozruszanie  ;) Niech pogra kilka dni ;)
Aha....Najważniejsze. Darek, dość dąsania. Wracaj na forum :)

miniabyr

Cytat: wojtek41 w Wrzesień 11, 2017, 22:42Darek, dość dąsania. Wracaj na forum
A gdzie tam .Uniósł się honorem niemalże w stratosferę . To ciężki przypadek..................ale i tak nas podgląda-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

Cytat: miniabyr w Wrzesień 11, 2017, 22:49A gdzie tam .Uniósł się honorem niemalże w stratosferę
E, to jeszcze da się ogarnąć  ;D

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

miniabyr

Chyba najbardziej polityka .Ale wracając do Revox g 36 i pochodnych  ,to po ostatniej wizycie u Darka naprawdę zapragnąłem  wyrychtować swojego Dziadka tak jak zrobił to Darek........a już chciałem sprzedawać mojego G36 .Tak na prawdę to nie mam na niego już miejsca,ale jak zobaczyłem efekt nowego  "garnituru" Dziadka  to ...........wygląda jak odpacykowany lowelas  w kurorcie Ciechocinek i nie jedna młódka by się za nim obejrzała.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Waluch

wojtek41, czy to ten "niesprawny" z allegro ?

wojtek41

Cytat: Waluch w Wrzesień 12, 2017, 22:07wojtek41, czy to ten "niesprawny" z allegro ?
Cześć Waluch ) Nie to nie ten. Chyba od 2 lat nie zaglądam na allegro.
Jest problem. Dżwięk z mojego G 36 jest lekko przesterowany...Co może być przyczyną...? Oczywiście revox trafi na przegląd, ale chciałbym się nim wcześniej troszkę nacieszyć... ;)

malg

Cytat: miniabyr w Wrzesień 12, 2017, 21:16
...a już chciałem sprzedawać mojego G36 .
Daj znać , ja pierwszy  :)
Może też wejdę do klubu G

wojtek41

Dobry człowiek podpowiedział i problem rozwiązany. Kaszaniło wyjście A z dziadka  :o
A już prawie się wykończyłem... ;) :D


miniabyr

Wojtek ale już naprawiłeś czy jeszcze czeka na naprawę?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

Znikło przesterowanie dżwięku.  Na kompletny przegląd, trzeba będzie trochę poczekać... :-[

miniabyr

A w jakiej formie są gniazda. Mój Dziadek miał bardzo zdewastowane gniazda i musiałem je wymienić. Stare po prostu były zardzewiałe i utlenione i nie wzbudzały zaufania. Myślę że z twoimi jest podobnie, o ile są oryginalne i nie zmienione.Warto wymienić je na nowe.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

Przy nim będzie sporo roboty. Do przeglądu elektryka, mechanika. Mam zamiar zmienić głowice na nowe, na obecnych widać już ślad czasu. Pozmieniać gniazda, bo te to tragedia.  Dołożyć prędkość 38....
Kalibracja...Trochę się tego uzbiera  ;) Ma być dziadzio jak laluś.  :D

wojtek41

Cytat: miniabyr w Wrzesień 13, 2017, 22:05Stare po prostu były zardzewiałe i utlenione i nie wzbudzały zaufania
Tylko ciut lepsze  :o :D

wojtek41

Taki lekko przesterowany dźwięk, zwłaszcza na górze, nie oznacza przypadkiem końca żywota lamp..?