Revox G36 . Mój Dziadek.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 20, 2015, 19:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

No to kiedy odbierasz Krzemowego Japońca ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Jak będę wracał z ferii. W połowie lutego.

miniabyr

A to jeszcze trochę czasu masz .Ja w tym miesiącu odbieram Telefunkena i zbieram pieniądze na porządny preamp do tego magnetofonu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

Coś mi się wydaje że końcem stycznia , Wojcek jes mocno zabiegany na tą chwilę , koniec roku rozliczenia i takie tam obowiązki.Ja się wybiorę do niego chyba aż w połowie lutego . Pozdro.

kawosz

A mój ma ewidentne zwarcie  :( Paweł dał mi namiary ma specjalistę , umówiłem się na poniedziałek .
Włączyłem właśnie 650 kę . Cóż po doświadczeniu z dziadkiem gra płasko i sucho  :( ( nie wiem na ile to placebo a na ile realne odczucia )
Kilka dni z lampowym dwuśladem zrobiły swoje . Kurcze Chłopaki mieliście rację co do tego staruszka  :)

frywolny trucht

To teraz wszyscy na tego Revoxa? No nie wierzę. Litości  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 10, 2016, 00:15To teraz wszyscy na tego Revoxa? No nie wierzę. Litości 
Jak bym nie trafił na forum ,, wariatów ,, to bym nie kupił dziadka i życie było by prostsze . ;)

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 10, 2016, 00:15
To teraz wszyscy na tego Revoxa? No nie wierzę. Litości  ;D
He,he ,he .a mówiłem że to uzależnia .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

A ja przed wyjściem na  owsiakową kweste słucham sobie N.K.Cole na Dziadku. I to jest przyjemność bo materiał przegrany został z płyty winylowej  45 obrotów przez zacny tor audio .Wkładka VdH ,Zontek gramofon i pramp AUDIOTEKNE. No kurde musi być dobrze!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Ja niestety nic sobie do jutra nie posłucham bo pre w upgreadzie  :(
No chyba, że zasteruję monoblokami z CD Revoxa (sa regulowane wyjście). Jeszcze tego nie próbowałem  :o

miniabyr

No to do dzieła . A co konkretnie poprawiasz w pre?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Waldek wspominał coś o rezystorach ale był powściągliwy w kwestiach technicznych. Ma być lepiej, tylko tego się dowiedziałem.

Dodatkowo przeprogramowanie modułu zdalnego sterowania bo za wolno chodziło ale to już tylko funkcjonalność.

Przy okazji dowiedziałem się co to jest za pre i całkiem się tym faktem ucieszyłem :)

miniabyr

#139
Szaleństwo taśmowe trwa. Pmcomp  wypożyczył mi swój Dac i przez ten Dac ,na próbę,przegrywam sobie płyty cd na taśme. To wszystko w ramach poznawczych. To WLM Gamma ,który brzmieniowo wpięty w tor Pmcompa podoba mi sie bardziej niż Dac Audio Note nr4 .No cóż o gustach się nie dyskutuje.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Dziś Technik polecony przez Pawła jak zobaczył dziadka stwierdził że ostatnio już robił TAKI WYNALAZEK  ;D

miniabyr

Ja myślę że Mirek ten model magnetofonu obmacywał juz nie raz. Czy zdecydowałeś się na wymianę gniazd  cinch'y tak by pasowały te współczesne?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Nie rozmawialiśmy o tym . Szczerze to zapomniałem o tym porozmawiać . Mają usunąć przyczynę zwarcia i zrobić pełną konserwacje . Ale dobrze że mi przypomniałeś o tych gniazdach .

pmcomp


miniabyr

U mnie to wygląda tak . Może mniej estetycznie ,ale za to wygodnie................................szaleństwo trwa .Dziś przerzucam na taśmę Buena Vista Social Club.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Czy Sprzedający zwariował  :o . Czy już tak rozwinęło się szaleństwo  :o

http://allegro.pl/magnetofon-szpulowy-revox-g-36-lampowy-i5908515714.html

miniabyr

Ja widziałem taką wersje 4 śladową na ebay za 8000zł!Nie wiem ,czy g36 w wersj 4 sladowej ,nie jest rzadką wersją.Na pewno g 36 z predkoscią 38 cm/s to rarytas i tu cena może być wysoka. .......Kawosz kiedy odbierasz z naprawy magnetofon?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Czekam na wiadomość . Mają dzwonić jak będzie gotowy . Mówili że naprawa potrwa około tygodnia .

miniabyr

Mojemu Dziadkowi urosły dwa piękne ,dorodne cycki . Jednym słowem mam Nab'y do szpul aluminiowych. Przydadzą sie też do Telefunkena a wydatek jeden.Cholera same pozytywy. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Piękne i dorodne będą te cycki jak zanabędziesz jeszcze kielichy.
Teraz to taki zwykły cyc :)