Revox G36 . Mój Dziadek.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 20, 2015, 19:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

#150
Jaaaa, jeszcze kielichy...
Zaraz, a nadadzą się w piątek?

p.s. Akajowe  naby są ciekawe bo mają wewnętrzny pierścień, który zaciska nabę ( ta naba?)  na szpindlu. Coś jak zaciskane dociski w gramofoniarstwie. Odpada wtedy w ogóle rozciąganie sprężynki na szpindlu magnetofonu.
Zdecydowanie też poprawia się stabilizacja szpuli. Te sprężynki jak są styrane słabo trzymają dużą szpulę i coś może zatrzeszczeć
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Akaiowe są super ale nie da się do nich założyć kozackich kielichów . Z kielichami lepiej prezentują się naby revoxa .

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Do nabów Akai są kielichy Akai a one nie są takie okazałe .

miniabyr

E no nie bedę robić z Dziadka prostytutu w świecącej  biżuterii ;D . Ja mam nab'y Teac. Bardzo zacne.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Mój dalej w naprawie . Dzwoniłem w piątek to jeszcze nie mieli czasu się za niego zabrać . Jak już go zrobią to kupie mu kabaretki i mini spódniczkę .  ;D I oświetlę lampką jak latarnią

miniabyr

Kurcze to niefajnie.Myslałem że będziesz juz go miał w tym tygodniu.Nie sądzę ,że to cos poważnego,ale rozkręcenie tego magnetofonu to mordęga i wiem jak Mirek klął jak rozkręcał mojego Dziadka .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: masza w Styczeń 19, 2016, 19:45
Piękne i dorodne będą te cycki jak zanabędziesz jeszcze kielichy.
Teraz to taki zwykły cyc :)

W kielichach to sie pija.
A te najczęsciej swiecace nakladki sa wsiowe :).

MAC

Cytat: pmcomp w Styczeń 19, 2016, 21:01W kielichach to sie pija.
Prawdziwi faceci piją w ... szklankach  ;D


kawosz

Patrzę i nie widzę czas na lornetkę  ;D

pmcomp

Cytat: masza w Styczeń 19, 2016, 21:55
Cytat: pmcomp w Styczeń 19, 2016, 21:01W kielichach to sie pija.
Prawdziwi faceci piją w ... szklankach  ;D



znaczy w musztardówkach

miniabyr

Bosze tylko alkohol w głowie i sprosności ...........cholera a co innego pozostało? :o Kto polewa?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Odebrałem dziadka i długo się nie nacieszyłem dokładnie z 3 min .  :( Znowu wywalił korki jutro odwożę jeszcze raz . Mam nadzieje że tym razem spaliło się już coś co robiło zwarcie i da się to zlokalizować .
Na pocieszenie mam revoxa pr99 już w domu i nim się bawię

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 20, 2016, 20:16Any picture?
Wkleję w szpulakach zaraz jak się ogarnę trochę .Podłączanie klamotów trochę trwało i mam bałagan ;)

MAC


miniabyr

Cytat: masza w Styczeń 20, 2016, 20:41
Cytat: miniabyr w Styczeń 20, 2016, 20:12Qufa  :(
A nie mówiłem?
To jest bamba zegarowa...
"Qfa" to było że jeszcze go nie ma z powrotem u siebie. Kawosz a czy u Mirka w pracowni wywalał korki również? Bo to jakieś czary mary są ...................odpukać u mnie Dziadek nie marudzi.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Jak przyjechałem to grał . Mówili że gra kilka godzin . Zrobili konserwacje . Jakieś sprężynki się pałętały pod obudową . Kondensatorów żadnych nie wymieniali chyba . Mam nadzieje że zjarało się do reszty to dziadostwo od usterki . Teraz wybitnie pier...... ło inaczej niż przed konserwacją . Mam pewne sugestie odnośnie kabla zasilającego może w nim tkwi przyczyna ???? . Chyba trzeba go wymienić tak dla spokoju bo nie jest orginalny .

miniabyr

Cytat: kawosz w Styczeń 20, 2016, 22:01
Jak przyjechałem to grał . Mówili że gra kilka godzin . Zrobili konserwacje . Jakieś sprężynki się pałętały pod obudową . Kondensatorów żadnych nie wymieniali chyba . Mam nadzieje że zjarało się do reszty to dziadostwo od usterki . Teraz wybitnie pier...... ło inaczej niż przed konserwacją .
No to niefart. Ja widziałem trzy takie magnetofony i wszystkie sprawne (w tym jeden mój).Cierpliwości- będzie dobrze.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Przegrywam na taśmę koncert Dave Brubeck  Quartet " At Carnegie Hall"  Rewelacyjnie nagrany koncert z 1963 roku . Czapki spadają jak Oni grają ten leciutki jazz .Od strony realizacyjne to mistrzostwo świata. Przegrywam z kompaktu  i powiem, że gdyby wszystkie nowe mastery brzmiały jak ten ,to kto wie czy nie byłbym piewcą tylko cyfry. To jeden z lepiej zmasterowanych materiałów jakie posiadam .Przegrywam sobie to na tasmę  przez dac WLM który mam pozyczony od Pmcomp'a. Bajka.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Co to za wydanie? Jakieś ekstra?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: gratefullde w Styczeń 22, 2016, 19:54
Co to za wydanie? Jakieś ekstra?
Zwykle wznowienie z 2001 Sony/CBS na podwójnym CD. Zwykłe wydanie za 40 zł.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Gra od 5 godzin i jak na razie wszystko w porządku . Pozazdrościłem Wam chłopaki i zleciłem moda takiego jak zrobił Ondrej . Wtyki kabel sieciowy i modyfikacja kabli sygnałowych w środku .

pmcomp

Akurat uważam, że wymiana kabli sygnałowych w środku to błąd. Zakładam, że wymieniłes na gorsze.

Pozdro